iancsi

Concurs foto 340-360

24 posts in this topic

Am o propunere. Ce ziceÅ£i dacă facem un concurs foto 340-360?

Mi se pare o idee interesanta ce merita exploatata. Ne putem gândi sa vedem modul in care sa se desfasoare si care sa fie sectiunile din cadrul concursului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aprobat

dar hai sa fie fotografie alb-negru pt ca masina mea e groaznic de murdara si nu vad cand va ajunge la spalat.

glumeam...

dar trebuie sa alegem un juriu.

si ceva premii

:-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aici poate gasim vreunul din reprezentantii volvo care vor sponsoriza evenimentul. Noi promitem sa facem o treaba de foarte buna calitate  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
;D ma bag si eu, dar intai sa pun motorul inapoi- m-am apucat de schimbat ambreiajul... Apropo, de unde pot gasi DOAR ferodou pentru discul de ambreiaj? Un disc Sachs este vreo 450-500 lei...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atunci ma duc sa ii pun fuzetele, rotile la loc si o ceruiesc ca sa arate gigea in poze.  O0

p.s.: o termin eu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apropo, de unde pot gasi DOAR ferodou pentru discul de ambreiaj? Un disc Sachs este vreo 450-500 lei...

Kit complet LUK nou cu 250 total, nu vrei ?

Daca nu rezolvi convenabil in tara, te pot ajuta cu ebayu, pentru seria 300 - 400 is ff ieftine, nu stiu de ce dar...sunt ieftine.

Tocmai s-a terminat licitatia la un disc Luk pentru tine la...10 lire !  >:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acceptati si poze cu masini care nu mai sunt in viata(dinainte de a isi da duhul)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Roberto: da-mi-as palme cu piciorul asa patesc mereu, sar ofertele dupa mine cand e prea tarziu. Am luat deja si rulment si disc :-[ , phoai ce ma oftic!!! (si au fost mai scumpe de 250 lei).

Iti multumesc oricum.    :love10: 

10 lire...Doamne zici ca sunt furate piesele, ce preturi au!

Share this post


Link to post
Share on other sites

In atentia celor care poarte urmatoarele titluri: Administrator, Global Moderator, Hero Member...

Va facem cunoscut prin prezenta, initiativa unor membrii a clubului Volvo-Romania. Aceasta are in vedere organizarea unui concurs foto al sectiunii seriei 300. Propunem organizarea concursului de fotografie "our sweet little volvo's photo's".

Cum puteti sprijini acest proiect:

- Elaborarea impreuna cu membrii clubului  a unui regulament al concursului.

- Cautarea unui sponsor care sa sprijine acest eveniment respectiv acordarea de premii castigatorilor (reprezentantii autorizati Volvo din Romania)

Cu deosebit respect,

Volvistii seriei 300

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate cand vor fi mai mult de 2... posesori de 340/360 functional... Gandeste-te ca nici "podiumul" nu se va umple :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ... cam asa e .... :( pacat k nu prea mai vezi 340/360 uri p strazi ..... k sunt interesante k masini

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ... cam asa e .... :( pacat k nu prea mai vezi 340/360 uri p strazi ..... k sunt interesante k masini

Dacă ieÅŸti mai atent vezi din când în când câte unu  ;)

De exemplu la noi în oraÅŸ (Tg. MureÅŸ) sunt cam 4-5 din seria 300 (poate mai mult, dar cu 4 mă întâlnesc destul de des), ah da ÅŸi desigur sunt ÅŸi eu  :D ÅŸi în comparaÅ£ie sunt cam 2-3 din seria 800.

Idea cu concursul foto nu e rea deloc, dar poate pentru primul tur să lăsăm deoparte premiile să vedem câţi dintre noi vor să participe ÅŸi după aceea să Å£inem un concurs cu o anumită temă cu premii la sfârÅŸit.

My 2 cents  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

*eÅŸti - era un "i" în plus acolo  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

buna seara interesant acest concurs de poze o sa pun si eu niste poze cu 340 meu ca arata destul de bine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu tot respectul pt midnight, dar replica data de el.....

Cel mai bine este sa fim proactivi si sa trecem la actiune.

O schita de regulament ar suna cam asa:

-Sa fi posesor de 300

-Fiecare sa trimita 3 poze

-Concursul sa fie de fotografie alb negru cu toate variatiile de nuante, inclusiv sepia.

- Prelucrarea sa fie de bun simt:

        . sa nu se faca crop si apoi paste pe alte fundal.

- Sa se puncteze calitatea artistica a fotografiei su nu cat de bine este intretinuta masina

Ar trebui un juriu format din persoane care se pricep cat de cat la fotografie din alte sectiuni. In paralel cu asta sa se voteze de catre membrii clubului.

Sa se trimita fotografiile pana la data limita

Sa existe o etapizare in trei faze:

1. trimiterea fotografiilor

2. jurizarea in urma careia sa se aleaga 20 fotografii

3. jurizarea finala si desemnarea castigatorilor

Eu nu as lasa asa de usor faza cu premiile, dar se poate si fara.

la Premii eu as merge de ex:

locul 1 kit ambreiaj

locul 2 set amortizoare fata

locul 3 filtru de ulei+bidon ulei

mentiuni - odorizant masina ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si stii ca premiile, cand nu exista sponsori, se achizitioneaza din taxele de participare... Sa pun niste preturi sa le impartiti la 4 ?! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si stii ca premiile, cand nu exista sponsori, se achizitioneaza din taxele de participare... Sa pun niste preturi sa le impartiti la 4 ?! ;D

Măcar cu toÅ£i am alege cu ceva  :D ori locul I,II,III sau menÅ£iune  :D

Dar Dl. Midnight nu vreÅ£i să ne sponsorizaÅ£i pe timp de criză cu premiile mai sus menÅ£ionate?  :D

De aceea am spus ori fără premii (suntem prea putini) ori cu premii mai mici ÅŸi mai ieftine. Dacă se organizează concursul pentru tot forumul pot fii ÅŸi premii mai mari, dar aÅŸa nu prea se poate.

Sponsori pentru un concurs cu aÅŸa puÅ£ini participanÅ£i nu prea se găsesc ÅŸi e un concurs online...

Share this post


Link to post
Share on other sites

NU e este necesar neaparat cu premii.

Initiativa era in sensul ca am putea ace si ceva interesant. Senazatia pe care am avut-o uneori, vizavi de acest forum (am observat asta la mai multe sectiuni) e ca ne pricepem toti la datul cu parerea. In cazul acesta putem face ceva care sa fie dragut, provocator si interesant.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am un volvo 340 disel, si  am probleme cu cardanul. ma poateajuta cineva? ???

Ca prim ajutor...

http://www.volvo-club.ro/forum/index.php/topic,8643.0.html

Daca nu da rezultate, foloseste cautarea din dreapta sus.

Si completeaza, te rog, profilul ca sa stie lumea cu ce te poate ajuta daca mai ai si alte probleme.

Apropos, ma bucur ca ai intrat pe forum dupa ce am vorbit la telefon (daca esti din Timisoara).

Daca nu, oricum, cu ocazia asta iti urez bun venit in club  ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.