Ramon

Multe multumiri echipei de salvare (Alexutu si Vadim)

31 posts in this topic

Va multumesc mult, mult de tot ca m-ati ajutat sa remediez un mic incident, produs de gropile noastre specifice.

Desi Alex era racit mort, a venit pe la miezul noptii impreuna cu Vadim, sa ma recupereze de pe centura ( nu va ganditi la ..... ) am facut pana pe partea dreapta, atat fata cat si spate, cu tot meniul: cauciucuri taiate, jante indoite... si cum masina mea e una mai speciala... NU AVEAM ROATA DE REZERVA (am un rahat de kit de vulcanizare - perfect inutil in situatia mea). Asa ca Alex mi-a imprumutat o pereche de jante de ale lui. Ma bucur ca am reusit sa punem jante de 15" pe spate si am mutat roata de pe stanga-spate pe dreapta-fata.

Si ca sa fie mai distractiva toata treaba ne-au filmat si cei de la Antena 1/3.

Multumesc si Militiei ... pardon Politiei Romane pentru ca au tinut farurile aprinse cat am schimbat noi rotile, si pentru ca "Nu este de competenta noastra!".

Multumesc Gusty pentru suportul moral.

Va multumesc ca imi sunteti prieteni!  :kiss2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oricand dragule !  :-*

Si-mi amintesc de ziua aia in care intrasesi timid pe forum sa ne intrebi daca primim boboci in grupu' nostru... na ca ai devenit acu' persoana publica ;D

Sa nu uiti sa pui interviul pe forum ! :))))

Noi acu' am ajuns acasa (3:40), ca am mai stat sa-l ajutam si pe cel cu fordul care chemase Antena 3... apoi am mers la o shaorma, si apoi am mai recuperat si pe cineva din club. Zi (noapte) plina !

Cel mai haios a fost ca in fata vulcanizarii ascultam Backstreet boys - as long as you love me, si salutam tiristii :)))))

Ai grija de tine !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tocmai ce l-am vazut la Antena3 pe micutza vedeta..dar l-au lasat doar 10 secunde,jumate de fraza..

Share this post


Link to post
Share on other sites

La stirile de la ora 11.00 pe Antena3 nu l-au dat si nici pe site la ei nu l-am gasit. o sa intru mai tarziu poate il uploadeaza.

@tommytza  Macar eram si eu prezantabil, aratam bine? Nu de alta dar abia ma barbierisem, imi calcasem hainele inainte sa plec de acasa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

All for one & one for all! VOLVO RULZ... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mult RESPECT !!!

Asta inseamna sa te simti "in familie" si sa stii ca te poti baza pe niste OAMENI.

Din cate tin minte asta nu este prima mana de ajutor data in mijlocul noptii de anumiti colegi  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce sa mai..

Volvo for life! Bravo ,baieti !  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo, domnilor! asta ar trebui, si vad ca este spiritul forumului!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce emotionat era micutul.... :D

Cinste echipei de depanare ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

He he zice si de Zalau in filmulet pe la sfarsit,de pe acolo sunt eu unde nici nu sa dat drumul la centura ca deja santurile sunt rupte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ramonelu da rovigneta ai platit-o ? ;D

Hai nu mai fii suparat ca dai bine pe sticla .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Bogdan G    Da am rovinieta. am luat daia pe o luna, cand am fost la Paltinis. si mai e valabila.

@ Maurice      Chiar nu eram emotionat. eram foarte distrat ca Alexutu nu voia sa apara in cadru ca era in pantaloni scurti.

Partea si mai tare e ca Alex si Vadim au mai ajutat inca 2 persoane cu aceeasi problema pe o doamna cu un Mercedes de CT si pe tipul cu Fordul care a chemat televiziunea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Partea si mai tare e ca Alex si Vadim au mai ajutat inca 2 persoane cu aceeasi problema pe o doamna cu un Mercedes de CT si pe tipul cu Fordul care a chemat televiziunea.

Tot respectul pentru ei!Jos palaria! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ramonel,erai prezentabil bine de tot..chiar imi pare rau ca nu ai tipat repede..SUnt de la Volvo Club...poate mai venea vreo membra,ca am vazut niste C70-uri in oras pline de prospaturi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e prima data cand aud ca va ajutati intre voi indiferent de ora sau de situatie. Sunteti extraordinari! Respect maxim din partea mea!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai de gand sa intreprinzi vreo actiune legala? Am avut o dauna asemanatoare si mi-am stricat casco pentru chestia asta.

In alta ordine de idei...admirabil ce au facut colegii de forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut tuturor ma numesc liviu ,desi am devenit propietarul unui volvo de ceva vreme si mi-am facut si cont pe volvo-club ,imi fac "mea culpa" ca abia astazi este prima data cand scriu pe forum,deoarece am o munca de teren si nu prea am acces la internet in timpul zilei. este laudabila promtitudinea de care au dat dovada colegii de pe forum in ajutarea unui confrate aflat in dificultate,pe unii dintre ei i-am cunoscut la o intalnire si am fost foarte bine primit ,m-au ajutat  cu sfaturi si au fost foarte amabili, desi sunt nou in comunitatea volvo.referitor la subiectul de mai sus ,daca nu a fost deja sters din server ,am sa fac tot posibilul sa fac rost de materialul complet filmat de cei de la antena 3.va doresc o zi buna tuturor!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Sepukku:  eu sper totusi sa rezolv cu cei de la casco sa nu fie alte probleme, oricum daca stramba ala din nas sau zice ceva, ii fac cunostiinta cu o bancnota cu Caragiale.

In ce sens ti-ai stricat casco la o dauna dasta? nu au vrut sa iti dea banii sau ....?

la mine nu e ceva foarte grav. am jantele de pe partea dreapta (in poza e cea de pe fata, cea de pe spate nu e chiar asa rau facuta) si pragul de pe dreapta.

@ maddoxname: multumim mult, daca poti face rost de filmare ar fi super. il postezi si tu pe aici pe forum.

post-3150-12877880568912_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Sepukku:  eu sper totusi sa rezolv cu cei de la casco sa nu fie alte probleme, oricum daca stramba ala din nas sau zice ceva, ii fac cunostiinta cu o bancnota cu Caragiale.

In ce sens ti-ai stricat casco la o dauna dasta? nu au vrut sa iti dea banii sau ....?

la mine nu e ceva foarte grav. am jantele de pe partea dreapta (in poza e cea de pe fata, cea de pe spate nu e chiar asa rau facuta) si pragul de pe dreapta.

@ maddoxname: multumim mult, daca poti face rost de filmare ar fi super. il postezi si tu pe aici pe forum.

Pai  mi-am stricat casco in sensul ca in loc sa fiu despagubit de autoritati, o sa platesc 100 de euro in plus la CASCO anul urmator pentru ca am avut dauna. Nu am avut probleme cu casco.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ramon

Nasoala intamplarea  :( Impresionant gestul colegilor de forum, o adevarata familie  :kiss2:

PS: Dai bine pe sticla  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bine mai Ramonelu pe sticla, mi-l imaginez la Realitatea TV explicand de ce nu merge tara ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now