MareanBoss

Cum pot sa aflu daca : ... ?

35 posts in this topic

Cum as putea sa imi dau seama daca S-ul meu are 163 cai vii .... sa fiu sigur ca merge in parametri normali adik sa traga de 163 cai hai 160 macar ;))

inafara de Dyno test ca nu am unde sa-l fac ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este la iasi dyno.

Alta treaba ar fi un tester bun  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie mi-a dat mai putin decat la carte dar sunt WHP .

Share this post


Link to post
Share on other sites

viteza maxima ?

daca poti prinde viteza maxima constructiva, cred ca masina e in toti caii ei...

cred ca-ti trebe gps sa fii sigur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmm .. testul tau Bogdane am sa-l incerc  sa vad ce iese .  cat despre viteza  ..... nusht ce sa zic . de prins prinde cat scrie la carte dar ..... conteaza si secundele ceea ce nu scrie la carte .   voi in cate sec prindeti 100km/h ?  vorbesc de d5 163hp 2003      , eu am ambreiajul cam uzat, in treapta a 2-a daca ii dau talpa la maxim patineaza discul si imi da senzatia ca bate suspensia ceva de genul ala.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi ca 100 aia din bord nu sunt 100 reali, 105 in bord e 100 real.

Cel mai bine cauta un prieten cu Iphone si Dynolicious  il gasesti pe torenti, iti calculeaza corect 0-100 si o face automat, oricum testul de putere se face pe 400m, si ajungi la 140-160km/h deci cel mai bine iesi undeva in afara orasului .

Normal la masina ta tre sa fie in jur de 10 secunde .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Mariane cate treaba mai ai tu cu masina aia :P

vrei sa scoti maximul din ea :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai vreau sa te fac Ionute ;))  tot am impresia ca are toane masina mea . sometimes trage mai bine ca de obicei parca .. ori m-i se pare mie ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nea Marean nu a gresit Ionut si ti-a dat un motor de T5 in loc de D5! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites
;)) deocamdata inca merge pe motorina ;))  pana ii mai cad 2 injectoare park asa vad k urmeaza dupa experienta mea de volvist ;)) offffff of ,maaai mai ,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filtrele de cat timp le ai schimbat?Turbina debitmetrul ti s bun?

Share this post


Link to post
Share on other sites

cam de 800 km is schimbate toate . ala de motorina l-as mai schimba odata parca . turbina merge ,debitmetru e bun, nu ma plang ca nu imi trage ci faptul ca are toane cand trage mai bine parca ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana nu vezi parametrii in timp real nu te poti pronunta, trebuie vazut avansul, presiunea turbo, MAF, etc etc. Cand toate astea sunt in parametri atunci si motorul este in parametri .

Share this post


Link to post
Share on other sites

da .. pai inca nu am gasit un tester calumea pe viata lui in Sv. asta ...... si-a luat cineva ultima versiune de la Delphi  .. am sa merg sa vad ce poate .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci tipule dak ii dai si scartie rotile in treapta a 3 a inseamna ca e ok ca si asa tu ai roti p 16 si merge la mine cu cele pe 17 nu mai reusesc ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci tipule dak ii dai si scartie rotile in treapta a 3 a inseamna ca e ok ca si asa tu ai roti p 16 si merge la mine cu cele pe 17 nu mai reusesc ;D

cu asta m-ai darimat....

la tine rotile de 17 au raza asa de "mult mai mare" decit cele de 16 ? io cred ca au aceeasi raza (+/- 5-8 mm.)

nu e suficient sa nu mai scirtiie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu n-am reusit niciodata s-o fac sa scartaie intr-a 3-a si are 200 cp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci pe bune cu rotile de 16 reusesc si cu astea p 17 nuh >:(dar cred ca si anvelopepe au un rol aici ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

eii .. da nici a mea nu prea, decat dak ii dau in gura ca la F1 ...  mai nou am observat ca in a doua nu prind mai mult de 60-70/h si ce-i peste 3000/r/m se accelereaza in gol parca in a 2-a

data viitoare stergem tot mesaju' .....da ?  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

da .. pai inca nu am gasit un tester calumea pe viata lui in Sv. asta ...... si-a luat cineva ultima versiune de la Delphi  .. am sa merg sa vad ce poate .

EU cunosc un tip destul de bun la motoare. Il cheama Adrian (Didi) Rosca. Are un service in constructie, undeva dupa RAR. Din pacate nu am un nr de telefon.

Nu stiu daca are si tester pentru Volvo, dar stiu ca anul trecut facuse comanda de unul specializat pentru Volvo. Eu unul acolo imi repar Volvo si sunt multumit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rebelu , ce volvo ai?(nr. inmatriculare)

Didi nu are tester . eu la el mi-am schimbat motorul  . ma cunosc f bine cu el .  si-a cumparat acuma ultimul update la delphi dar nu face nimik la volvo cu ala, nici macar nu il gadila in talpa .  (ieri l-am testat)

Next time, poti sa stergi tot mesajul nea moderatorul , nu ma afecteaza cu nimic :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

am observat ca masina mea merge mai bine cu STC - off .. e normal ?  parca se si accelereaza mai bine ;))

Share this post


Link to post
Share on other sites

E normal ca nu mai pune frana cand accelerezi tare .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now