Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

HANS

Cumpar "actuator" ( il descriu in mesaj )

10 posts in this topic

Salut,

La V50-ul meu Nu mai raspunde inchiderea centralizata la usa din spate stinga. Nu se descuie si, desigur, nu se incuie.

Nefiind ceva urgent am trecut peste asta cind am fost la revizie la reprezentanta desi baietii de acolo, amabili, au pus un tester pe ea si mi-au spus ca de vina este "actuatorul" adica un bloc subansamblu de inchidere-deschidere ( eu credeam ca e doar motorasul si scap ieftin, si doi la mina din cite banuiam eu "actuator" se refera la altceva ).

Una peste alta as vrea problema rezolvata.

Puna banul jos la un pret decent si sincer prefer o solutie care sa cuprinda si montajul.

Daca e si undeva in zona Moldova ( includ Brasov, Bistrita, Galati ) dam drumul la treaba.

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

asa era si la mine la portbagaj, l-am dat jos, l-am suflat cu aer si pe urma am dat cu spray de contacte cu uscare rapida, merge ca nou.

incearca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sal.am eu piesa care iti trebuie,dar actuatorul este in broasca introdus,deci nu se poate vinde separat,il am nou la cutie original,il cump.un prieten pt.masina lui ,dar a vandut-o.daca te intereseaza subiectul,lasa-mi nr.tau si te sun eu.ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

asa era si la mine la portbagaj, l-am dat jos, l-am suflat cu aer si pe urma am dat cu spray de contacte cu uscare rapida, merge ca nou.

incearca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti-am zis trebuie schimbata broasca pe spate stg.,prietenul meu o are noua in cutie originala ,pretul ei este de 1000 ron,iar el o vinde cu 650 ron!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc. La reprezentanta ansamblul original este 480 RON + 90 RON manopera. Urez bafta amicului tau sa isi gaseasca un alt client.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc. La reprezentanta ansamblul original este 480 RON + 90 RON manopera. Urez bafta amicului tau sa isi gaseasca un alt client.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna Roberto.

Nu am poza, stiu doar ceea ce mi-a spus reprezentanta.

Ca au testat.

Ca "actuatorul" e defect si ca au mai avut in iarna asta problema la S40-uri , cica ar fi din cauza frigului.

Ca e un subansamblu, nu un motoras de central lock obisnuit si ca trebuie inlocuit cu totul.

Si mi-au dat preturile respective dar nu am avut chef sa dau atitia bani in acel moment.

Repet, e vorba de produsul original din stoc reprezentanta Volvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna Roberto.

Nu am poza, stiu doar ceea ce mi-a spus reprezentanta.

Ca au testat.

Ca "actuatorul" e defect si ca au mai avut in iarna asta problema la S40-uri , cica ar fi din cauza frigului.

Ca e un subansamblu, nu un motoras de central lock obisnuit si ca trebuie inlocuit cu totul.

Si mi-au dat preturile respective dar nu am avut chef sa dau atitia bani in acel moment.

Repet, e vorba de produsul original din stoc reprezentanta Volvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok pai daca zici ca e motorasul de la usa din stanga spate si ca l-au verificat....spunemi si mie cum l-au verficat ? Au dat fata de usa jos sau doar prin VIDA ? Poate fi contact imperfect acolo si nu ars motorasul.

Ok, pai incearca sa aflii exact de ce ai nevoie. Ceea ce ti-am dat eu sus e tot mecanismul cu tot cu motoras. Daca stii ca ti-e tie dus si vrei altul si nu gasesti mai ieftin stii unde dai de mine.

Share this post


Link to post
Share on other sites