Guest alexander87

Multe multumiri familiei volvo de la intrunirea din sibiu

15 posts in this topic

va multumim mult pentru tot ajutorul acordat, am ramas foarte impresionat de promptitudinea si amabilitatea pe care ne-ati oferit-o !!! a fost o adevarata placere sa-mi petrec acest weekend printre voi...organizarea a fost f buna si vremea a fost de partea noastra, din pacate timpul a fost scurt de asta prin aceasta modalitate rog daca se poate lua in considerare ca urmatoarea intrunire sa inceapa de joi la orice ora noaptea si sa avem vineri si sambata la dispozitie urmand ca duminica sa ne intoarcem.a fost o placere sa va cunosc imi pare rau k s-a terminat in acest fel.

va salut pe toti si astept urmatoarea intalnire la care sper sa putem(pot) participa...      Cu stima si respect familiei VOLVO!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

intelegem ca ati ajuns cu bine acasa.

si ca odata ajunsi ati dat socoteala de ce s-a intamplat!

sper ca ati gasit intelegere in randul familiior voastre!

important e ca ati iesit nevatamati din aceasta "aventura"

sper sa ne revedem _fara evenimente_numai conducand un volvo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Ma bucur la randul meu ca totul s-a terminat cu bine si nu vi s-a intamplat nimic grav....imi pare tare rau ca nu am putut fi langa voi ,dar nu a depins de mine ....Astept vesti de la voi cu repararea masinii si cu orice altceva ce va pot fi de folos.

  MihailCostin

Share this post


Link to post
Share on other sites

a fost azi diagnosticata masina la volvo si m-am socat efectiv de pretul pieselor care ar trebui pt repararea masinii : au zis k doar cele 2 airbaguri sunt 150 milioane...pretul total al pieselor a iesit in 40000 euro si manopera 20000...cel de la casco a zis k vom primii suma la care a fost asigurata si gata ......voi fi nevoit peste o luna sa vand ce a mai ramas din masina ca piese....

cat de s60 km ai dreptate lisa asa m-am gandit si eu :D...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wow !!! Cum e posibil frate sa aiba un deviz de 40.000 + 20.000 cand toata masina NOUA a costat 21.000 ?  :o Astia chiar nu's intregi la cap ?!?!?!?

Miros ceva dezmembrari... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt socat de-a dreptul. Nu sunt cumva lei aia?, asa mai treaca mearga, dar sa dai 60k pe o masina care noua a costat putin peste 20k mi se pare de-a dreptul ridicol.

Caz tipc de romanism, altceva nu pot spune.

Ma duc la o tzigara ca m-or luat nervii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

de aia nu se vinde volvo in tara ca alte masini...

sunt niste nesimtiti...

si nu este numai cazul volvo

am lovit o kia camionta 2007,in spate si i-am crapat un stop,numai sticla-are 2 stopuri rotunde-

nu au pt. schimb decat stopul complet...in jur de 190 euro si manopera-la reprezentanta kia-410 euro fara tva

am omis sa spun ca in momentul producerii incidentului aveam asigurarea expirata de 3 zile

la ce bani a fost asigurata masina voastra?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a fost azi diagnosticata masina la volvo si m-am socat efectiv de pretul pieselor care ar trebui pt repararea masinii : au zis k doar cele 2 airbaguri sunt 150 milioane...pretul total al pieselor a iesit in 40000 euro si manopera 20000...

:o  :o

Ai o copie a devizului ala, sa ne impartasesti si noua minunea? PLEASEEE! Sterge date personale, etc...

PS - Bine ca sunteti sanatosi... O masina daca te salveaza o data, pe tine si pe familie, si-a meritat pe deplin banii, indiferent care a fost pretul ei... Viata e nepretuita, restul... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

    Pffffff, ce preturi .......inaccesibil.

    Singurul pret real dat de reprezentanta este cel de la airbaguri cam 5000 euro ajung ambele. Dar restul e cu totul aberant, cei de la omniasig au avut un mic conflict cu ei deoarece la o piesa nu foarte scumpa parca 300 euro devizul de la volvo era 900 euro ........

    Sa vezi cum faci sa-ti recuperezi cati mai repede banii de la asigurator, fiindca au obiceiul sa mai amane la daune totale.

    daca dezmembrezi masina anunta-ma si pe mine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toate reprezentantele fac asta pentru ca... le merge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frate dar ce preturi au astia... :o :o :o. Sigur n-au gresit la zerouri.... ???

Oricum, bine ca sunteti sanatosi, ceea ce e cel mai important. Sa ne mai tii la curent cu despagubirea pe asigurarea CASCO...sunt tare curios cum se misca asigurarile in astfel de situatii (apropo, la ce suma si la cine ai asigurarea CASCO??), k ma bate gandul sa-mi fac si io o asigurare casco...

Si daca vinzi masina pe bucatele da un anunt...acum n-am trebuinta de nimic, dar cine stie...

s-auzim numa` de bine si bafta la cumpararea noii masini (VOLVO)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca te hotarasti sa o dezmembrezi ... am nevoie de o clema de la capacul filtrului de aer :) . Pune-o deoparte :) :) :).

In alta ordine de idei, mult succes cu asigurarile, ca o sa ai nevoie.

Bafta!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unul din motivele principale pentru care se scumpesc asigurarile sunt si preturile astea nesimtite...  >:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

60000 de euro? la banii astia iti iei xc70 new, cu foartttteeeeee multe optionale. Cred ca e o greseala de zerouri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now