Sign in to follow this  
Followers 0
feraru3333

zgirietura de cheie

7 posts in this topic

de azi -sau de ieri sau de cine stie cind-sint mindrul posesor al unei zgirieturi facuta cu cheia de -sa-i dea dumnezeu tot ce imi doreste el mie-habar nu am cine. de la sopul din spate ,pina la far ,sau de la far pina la stop pe partea stinga a masinii,parte pe care eu nu prea folosesc-volanul pe drepta ;D:D;D-

cum scap de ea?

ce arata aia la tv cu creionul ala minune este adevarat? sau stiti o alta metoda?-in afara de aia cu vopsirea ca nu am de gind .

Share this post


Link to post
Share on other sites

zgirietura este facuta de femeile neplimbate cu masina!Cu creionul minune am incercat dar nu sunt rezultate

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca dai cu unghia peste zgarietura si se "agata" in ea - vopsire scrie pe tine (sau pe ea). Du-te cu masina la un polish adevarat (nu pe la spalatorii), iti vor spune daca iese sau nu.

Asa am si eu (gasita zgariata pe ambele parti, de la far pina la stop)...bine, a mea e mai ciudata, atrage priviri/manii/ura/etc  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Creionul minune o fi bun pe post de supozitor, n-am incercat.

La masini e o porcarie, iese la prima spalare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma gindeam s-o dau cu crema de ghete sau carioca neagra

o sa rideti cu gura pina la urechi dar o sa incerc ambele metode

sint mai ieftine decit creionul minune ;D:D;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Am si eu o zgarietura asemanatoare. Dupa ce am mers la un polish adevarat, (a durat toata ziua), mi-a facut omu masina oglinda. In zonele unde era mai putin adanca, a iesit si nu a mai revenit. Pe usa soferului, unde a simtit inaptul mania sau dracu stie ce, acolo e adanca rau. Si a reaparut dupa vreo 10 spalari. Problema e ca trebuie vopsita usa, pana la bandou cel putin. Eu recomand sa o mai lasi, stiu ca e stresant, am trecut si eu prin asta, dar... probabil ca o sa mai apara si altele. Traim intr-o tzara barbara cel putin, fara cultul automobilului si respect interuman. Problema cu vopsitul e ca trebuie dezlipite chederele de la geamuri, operatie care pe mine unul ma lasa asa cu un nod in gat. Asa ca mai astept.

Respecte!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie mi-a zgariat-o un vecin la 3 luni de cand am luat-o. Am luat un creion dela alex si desi nunata e aceeasi , nu acopera f bine. Cred ca un polish am sa fac si eu la un moment dat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0