wh1sp3r

Tuning V40

41 posts in this topic

Chucky las-o asa cum a căzut ca te baga Dl Sepie in niÈ™te discuÈ›ii de nici dracu nu te mai scoate, vezi ca e de scoală veche (asta ca să nu-l numesc "securist") È™i te coase/descoase de stai È™i te întrebi cine a început ;D

Atat S40 cat si V40 sunt mașini tunabile, mult mai tunabile decât V70 de exemplu sau XC70 ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si ce bine arata B 69 KTU!Cred ca-i tot VOLVO!

Share this post


Link to post
Share on other sites

anume sa las ce cum a cazut? mi-am cerut scuze public daca cineva s-a simtit ofensat. cu toate ca n-am atacat pe nimeni personal. si acum ce sa fac? o sa ma bag iar cu nasul in cartile mele si-o sa-mi pese doar f. putin ce se mai intampla pe aici.

:read2:

si totusi nu inteleg ce sa las? cum a cazut? ce anume?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce-mi plac mie ăÈ™tia care îÈ™i dau cu părerea din spatele tastaturii, oricum ai nimerit-o farurile sunt chinezeÈ™ti, in rest bat foarte bine sunt etanÈ™e iar cu instalaÈ›ia electrica ce să zic,  o să tina mult È™i bine, ca design nici mie nu-mi plac dar in contextul in care au fost achiziÈ›ionate adică aproape moka eu sunt de părere ca sunt excelente .

@LeChuck ce-ti mai place să judeci oamenii din spatele tastaturii, de fapt din spatele tastaturii toÈ›i sunt grozavi .

Bogdan, vad ca tie iti place sa judeci oamenii ^-^...

Lucrurile spuse de mine, nu le scot din burta sau nu le preiau din spusele altora...ci sunt lucruri intalnite si vazute la alti prieteni de-ai mei, articole citite despre aceste accesorii auto after pentru tuning...in concluzie mi-au lasat o parere proasta!

So...aceasta este opinia mea!!!

Cat despre farurile "Moka", nu am idee...nu cunosc situatia si nici nu ma intereseaza ^-^

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Chuck nu intra in polemica cu ALIN ca o să pici prost, acum ai înÈ›eles ? Frate unii vor traducere la orice .

@Agresor nu îmi place să judec pe nimeni, o fac din necesitate, trebuie triaÈ›i oamenii după informaÈ›ia pe care varsă pe forum din taste, e simplu.

Cu alte cuvinte dacă vouă (Chuck si Agresor) nu va place tuning-ul de nici un fel atunci va puteÈ›i muta pe alt topic, nu are sens să poluaÈ›i aiurea un topic să faceÈ›i niÈ™te oameni maneliÈ™ti(de parca ar fii rău să fii manelist), oameni pe care nu aÈ›i avut ONOAREA să-i cunoaÈ™teÈ›i vreodată .

Acuma ontopic va rog .

http://www.youtube.com/watch?v=N0pmUgyCt4U

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumesc ca mi-ai castrat orice drept la replica BG. dar in fond chiar ai dreptate... la ce dreacu ma bag eu in seama aici!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Si ce bine arata B 69 KTU!Cred ca-i tot VOLVO!"

Pai arata bine pentru ca este...al meu  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

LOOOL...hai ca dintr-un ou, a iesit un bou :-\

- Imi cer scuze public daca am jignit pe cineva cu ceva ???...

- Nu am facut pe nimeni manelist :-\

- Mi-am exprimat doar parerea despre subiectul acestiu topic :-\

- Legat de informatii varsate pe forum din taste...las de la mine, pentru ca am venit cu argumente, nu cu idei ???

- nimeni nu a spus ca nu ii place tuning-ul

Totul s-a rezumat la PARERI PERSONALE, nu la acuze, jigniri sau judecata!!! :'(

Pentru ca s-a facut atata TAM TAM...hai la o bere :beertogether: sa uitam si sa auzim numai de bine ^-^

Cu Stima Dan A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te aÈ™teptăm joi la Polivalenta, avem  È™i bere ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

salutare tuturor...

dupa atatea discuti legate de idei de viata, princi pi si altele de genu hai sa ne intoarcem la topic si anume TUNING V40 :D

parerea mea e ca v40 e o masina foarte frumoasa asa cum a iesit din fabricatie, dar cred ca un tuning decent ar face-o din anumite privinte si mai frumoasa.

si ce inseamna un tuning decent:jante(spitate,cromate,etc. depinde de culoarea masini) geamuri fumuri, si chiar un body kit(snt ceva facute special pt v40 si sunt facute cu gust, adica nu au exagerat nici in dimensiuni nici in formehttp://www.m-99.co.uk/Car_Bodykits/Volvo_V40/volvo_v40.html). asta ce tine de exterior.

in ce priveste motorul si interiorul, pozibilitatile sunt multe si acolo nu cred ca se mai pune problema dace e sau nu e frumos sa le modifici :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

salutare tuturor...

dupa atatea discuti legate de idei de viata, princi pi si altele de genu hai sa ne intoarcem la topic si anume TUNING V40 :D

parerea mea e ca v40 e o masina foarte frumoasa asa cum a iesit din fabricatie, dar cred ca un tuning decent ar face-o din anumite privinte si mai frumoasa.

si ce inseamna un tuning decent:jante(spitate,cromate,etc. depinde de culoarea masini) geamuri fumuri, si chiar un body kit(snt ceva facute special pt v40 si sunt facute cu gust, adica nu au exagerat nici in dimensiuni nici in formehttp://www.m-99.co.uk/Car_Bodykits/Volvo_V40/volvo_v40.html). asta ce tine de exterior.

in ce priveste motorul si interiorul, pozibilitatile sunt multe si acolo nu cred ca se mai pune problema dace e sau nu e frumos sa le modifici :D

Se pare ca dintre toti usherii care au postat aici tu ai inteles cel mai bine rolul acestui post.

Share this post


Link to post
Share on other sites

post-5290-0-23427100-1363893580_thumb.jppost-5290-0-68800500-1363893612_thumb.jppost-5290-0-62217600-1363893633_thumb.jppost-5290-0-07160400-1363893649_thumb.jppost-5290-0-49777400-1363893667_thumb.jppost-5290-0-57433300-1363893683_thumb.jppost-5290-0-69130000-1363893698_thumb.jppost-5290-0-37839300-1363893713_thumb.jppost-5290-0-83977200-1363893724_thumb.jpvolvo v40

nascut pt tuning, frumos...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Fresh +1

Share this post


Link to post
Share on other sites

a mea = zero tuning :clock: , inca mai caut RAYS

Share this post


Link to post
Share on other sites
http://imageshack.com/i/0ufbwnjam inteles ca jantele au fost pe un volvo s40 de 465 de cai din olanda, e posibil sa fie asa originale din fabrica pe ceva versiune de s40? T4 scrie pe ele.Si am o intrebare: nu stiti se potriveste prelungirea fata de la faceliftul din 2002-04?

post-583-0-19510800-1385962843_thumb.jpg

Edited by Indy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now