Sign in to follow this  
Followers 0
bunicu

VOLVO- chinezi-Chinezerie

18 posts in this topic

Azi- dimineata pe la10- mergeam la Carrfour-orhideea venind de la opera.La pod la Cotroceni -la peco- ocolesc putin o denivelare si stau la semafor incalecand banda 1 si2.Un pusti cu un golf 4 se strecoara pe langa mine si zice -ba asta cu ,chinezaria ta date mai la dreapta.....si ce-a mai zis el .....urmeaza o provocare si bunicu o bga pe printesa pe benzina treapta 1;2;3; si D la 4500 ture-schimbare progresiva la rosu-si l-am pierdut.Aveam cel putin100m in fata.Lectie.Acum va interb eu fratilor iubitori de Volvo, -va e rusine cumva cu, chinezariile voastre? va deranjaza ca a fost cumparat pachetul majoritar de actiuni ale companiei Volvo? Nu au treaba decat administrativ,sa realizeze profit.Eu unul sunt mandru de A MEA PRINTESA si o sa fiu si mai dupa ce o vopsesc.Sunt la al4-lea volvo si nu ma las.Va salut

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Eu unu` nu mi-as fi pus mintea cu el, nu accept provocarile de niciun fel mai ales in astfel de situatii :))

2) NU-mi e rusine absolut deloc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca pica o ocazie de ce nu dar numai cu 244;

zice lumea poate ca nii la ala nu are bani de masina mai noau!

o mai patit multi decind ii motorul d24 tic in el

si sa vezi ce se mira  ;D ;D ;D

Nu-mi e rusine cu nici unul nici 244 nici v40

is in stare inpecabila

ieri cineva m-o intrebat cum il tiu asa ingrijit;

raspuns im pasa de ea normal ca il ingrijesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

tu-ti pui mintea cu soferasii de golf????

mai ales golf 3 si 4.....

eu unul imi ceream scuze ca-l deranjez si il pofteam sa treaca in fata ca na, faca parte din multime si este asteptat la potol:):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

citeodata mai trebuie

Just for fun  ;D

si cu a4 nu numai golf la o liniuta un baietas la semafor nu o putut sa ieie rabla dupa parerea lui din 83

acum mai rar ca imi vine mintea  ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

aveti dreptate nu trebuie sa ma pun la mintea lor- asa spune si nevasta-me-a dar so jigneasca pe printesa ....si ma cam durea piciorul asa ca l-am intins pe acceleratie,. - nasol pt el

Share this post


Link to post
Share on other sites

.\Acum va interb eu fratilor iubitori de Volvo, -va e rusine cumva cu, chinezariile voastre? va deranjaza ca a fost cumparat pachetul majoritar de actiuni ale companiei Volvo? Nu au treaba decat administrativ,sa realizeze profit.Eu unul sunt mandru de A MEA PRINTESA si o sa fiu si mai dupa ce o vopsesc.Sunt la al4-lea volvo si nu ma las.Va salut

Nu, nu ma deranjeaza deloc. Din contra chiar. Ma uit cat de bine a fost promovat S60-ul si cu cat interes a fost asteptat pe piata incat nu am cum sa nu ma bucur ca Volvo nu mai apartine de Ford. Chinezii sunt multi, dar nu's prosti, altfel China nu mai ajungea cea mai mare piata auto din lume. Sunt sigur ca viitorul lui Volvo va fi unul frumos si ma bucur ca marci prestigioase nu au fost lasate de izbeliste (ma refer si la SAAB).

Cat despre patania cu Golful, eu cred ca i-ai acordat cam multa importanta. Desi uneori parca ar trebui pus la punct un asemenea "jmecher"  :machinegun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu ii ziceam si vreo 2-3, de dulce, sa nu poata dormi noaptea de sughituri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu il acresc pe un prieten care ara Range Sport, e atat de suparat ca are masina Indiana incat a zis ca nu mai bea apa de oftica :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cinstit? Te-ai pierdut cu firea.... Dar imi permit sa te intreb : cate VOLVO vezi pe strazi? este plin de alte, toate tipurile de masini... BMV, MERCEDES, AUDI... etc! Dar VOLVO... " E MASINA TATICU', NU SICRIU AMBULANT..." Citat din clasici in viata. RESPECT ! :occasion15:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu una m-am infuriat numai cand am citit.  Primul gand care-mi trece prin minte: ma faceam ca n-aud si apoi frana la maxim in fata lui. Isi lua baietul un airbag in freza si apoi ducea panarama aia de masina direct la cimitir. Pt ca am casco si-mi permit si el cel mai probabil n-are.  Bine, sunt si extrem de iute la manie, mai ales cand vine vorba de my precious.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ai tu frâne să intre cineva in tine È™i să-i sară airbag-urile, oricum eÈ™ti funny când te enervezi ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Io ii vaz pa unii cu passat-urile cum sar ca opariti cand le dau fum la stop, cam dupa 50 m ii las, nu ma pun cu lipsa lor de materie cenusie; nici nu ma deranjeaza cand mai vad pe cate unul cu sicriul 1310 cum scartaie de nebun sa treaca de mine, il las in plata domnului; carosabilul ii plin ochi de manelisti, ambitiosi, cretini si alte sub-primate, nu merita sa coboram la subsolul lor.

CpNmTbooo only Volvo Club!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu ii iubesc pe cei cu Santa Fe 2, au impresii de Q7 È™i plâng când È™i-o fura de la aproape orice maÈ™ină, atât in linie dreapta cat mai ales pe curbe, niÈ™te retarzi .

Share this post


Link to post
Share on other sites

o faza asemanatoare am patit si eu la un semafor in Suceava. Eram primul la semafor pe a-3-a banda, cea care face la stanga. Eu fiind incepator, cand s-a schimbat culoarea verde a mai durat cateva secunde pana sa plec de pe loc. Si in alea cateva secunde cat a fost (maxim 5) unu din spate, cu un Mercedes (avea si numere de bulgaria), a inceput sa claxoneze, si sa injure "tute-n gura de incepator cu volvo tau cu tot..." si m-a facut prin stanga desi nu avea voie. Eu m-am enervat normal, si la urmatorul semafor am fost eu in spatele lui pe a-2-a banda. Cand s-a facut verde, am ambalat tare, am trecut pe prima banda de el si imediat pe a-2-a banda in fata lui si dus am fost. Deci inca odata, VOLVO ramane tot VOLVO. I-am aratat de ce este in stare un s40, nu un mertan amarat

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu te mai pune cu ei ca au creierul odihnit si intra in tine ca boii. las-i in plata domnului sa moara singuri.

si io am probleme cind sint cu rs-ul cu loganurile. toti vor sa ma depaseasca. ii las in plata lor !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aseara i-am aratat unui VAG(inist) TSI nou ca motorasul ala de 1 si 2 e basinos rau, da

se pare ca astia scosi cu forcepsu' nu le functioneaza bibilica; deh, dupa ce ca au capsoru'

cat pumnu le mai sta si crieru comod in teasta ....

CpNmTboo numa la noi, volvistii!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0