Sign in to follow this  
Followers 0
feraru3333

subventii gigacalorie

64 posts in this topic

NU spun ca nu exista carcotasi dar totusi exista multi pensionari care nu au bani de medicamente, ei numai la interfon nu se gandesc.

@Claudiu, daca pui si restul de modificari facute cred ca mai bine te mutai in apartament nou, care este mai mare si cu centrala, tu decat veneai cu mobila .

Mai bine zi cînd plecam È™i mai ales unde, lasă V-ul meu ca nu-l iau cu mine ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

NU spun ca nu exista carcotasi dar totusi exista multi pensionari care nu au bani de medicamente, ei numai la interfon nu se gandesc.

@Claudiu, daca pui si restul de modificari facute cred ca mai bine te mutai in apartament nou, care este mai mare si cu centrala, tu decat veneai cu mobila .

Mai bine zi cînd plecam È™i mai ales unde, lasă V-ul meu ca nu-l iau cu mine ;D

Canada,Australia,oriunde,deja incep sa ma gandesc din ce in ce mai serios la varianta emigrarii :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

io zic ca cel mai bine ar fi in noua zeelanda

e departe rau de tot de romania

aveti idee cum pot sa-mi iau volvoul cu mine?

ca acolo vin si eu

Share this post


Link to post
Share on other sites

atuncii afla care sint conditiile de emigrare

ca eu nu stiu decit una-SA AI BANI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si sa va mutati volanul pe partea dreapta daca va luati Volvoul din Romania :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am razgandit. Nu mai vin.

Fac schimb cu minim S40, minim 2008 in caz ca doreste cineva masina cu volan pe dreapta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am inteles ca oprescu subventioneaza radetul din nou

adica TOTI locuitorii bucurestiului vor beneficia de subventie

la noi benefeciezi de subvebtie LA GAZ numai daca ai masina sub 1600, nu ai a doua proprietate,nu ai pamint, si d-zeu stie ce au mai inventat astia

intrebarea mea: nu locuim in aceeasi tara?legea nu e la fel in bucuresti ca in restul tarii?

de ce la voi asa si la noi altfel?

mentionez ca nu  beneficiez de subventie,am tot ce zic astia sa nu ai ;D:D;D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Offtopic: Cine stie primu` de ce englezii au volanul pe dreapta are o bere de la mine (dar sa stie, fara sa caute pe google, merg pe incredere) :)

Ontopic: Daca se da subventie in Bucuresti, de ce nu s-ar da si in tara, ca tot bani de la buget is. Chiar daca stau in Buc sunt de loc din Targujiu. Stiu, In Tg-Jiu nu mai exista sistem centralizat, dar chiar daca nu mai exista de ce n-ar suporta primaria din costuri, ca in Capitala ? De ce n-ar face acum greva cei din provincie ca cei din Bucuresti au subventii la caldura ? a? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

cam asta intreb si eu,de ce la noi nu e ca la bucuresti?

voi aveti mot? ::) ::)::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

cam asta intreb si eu,de ce la noi nu e ca la bucuresti?

voi aveti mot? ::) ::)::)

Din pacate avem :D :D

De ce crezi tu ca foarte multi de la tara,vin sa stea si sa munceasca in bucuresti?Ceea ce e foarte nasol,parerea mea >:(

Toata treaba tine de primarie,si mai ales daca nu sunt primari PDL,de unde vreti voi bani ??? Chiar aveti tupeu :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

oprescu e de la pdl? ::) ::)

Nu, dar si-ar dori.  :D Acum si voi, ar fi revolutie mai ceva ca-n '89 daca ramane Bucurestiu' fara subventii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Feraru  eu stau tot in Bucuresti si nu beneficiez de nici o subventie si nici nu am beneficiat vreodata si nici nu am nevoie pt ca platesc foarte putin gazul asa ca nu generaliza .

Radet-ul da caldura numai la blocuri iar Bucurestiul nu este numai blocuri asa ca nu toti bucurestenii sunt egali .

Share this post


Link to post
Share on other sites

alo turnu

crezi ca eu am nevoie de subventia lor pt caldura?

nu am

intrebarea era de ce la voi e asa si la noi ALTFEL

NU ESTE ACEASI LEGE PT TOTI?

@bogdan oricum nu ai primii aici ca prea multi cm cubi la masini ;D:D::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

romania a fost conceputa si realizata ca o tara ce traieste din subventii. ceasca a vrut asa, si asa a facut.

astia au mostenit un monstru. si daca ar vrea (desi nu vor vrea) tot n-au ce face...

ne indreptam iute spre neo-feudalism, impreuna cu europa , cu tot.

solutia , azi, este sa nu te afli printre cei care au nevoie de subventii. sa fugi de iobagie.

degeaba ne suparam ca nu putem. nu toti pot. numai cine isi risca viitorul (si asa incert) poate avea (cu mici sanse) succes.

poti ajunge muritor de foame (in 75% din cazuri) sau scapa de iobagie. alegerea e facuta de fiecare in parte...

Share this post


Link to post
Share on other sites

tinerii au marele avantaj ca INCA n-au facut suficient de multe greseli iremediabile.

cind accepti sa te sui pe masa de operatie pentru o interventie chirurgicala riscanta iti ie adio de la viata amarita pe care o duci.

ori mori, ori scapi.

frica e mare. dar nu poate justifica lipsa de curaj, nici viata pe care o duceti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Feraru sunt multi care stau la casa si nu primesc nici o subvenție, exista ajutor insa si pt cei care stau la casa dar oricum este foarte mic si oricum ajutoarele astea vin de la primarie, daca si primaria voastra ar avea bani sigur ar da subventii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

si la noi se dau dar nu la modul la care se dau in bucuresti

asta vad ca nu pricepi

acolo da la toata lumea deoarece subventioneaza RADETUL

aici se dau individual

la aia nu se aplica legea asa cum se aplica aici

adica :daca ai ......... nu iei

la voi nu conteaza

asta spun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi pare rau sefu dar esti dezinformat, la Deva gigacaloria este subventionata de primarie .

"Potrivit reprezentantilor Primariei Deva, pretul total al gigacaloriei e de 231 de lei. Autoritatile locale vor acorda subventii si iarna aceasta, astfel incat localnicii vor plati 170 de lei."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi pare rau sefu dar esti dezinformat, la Deva gigacaloria este subventionata de primarie .

"Potrivit reprezentantilor Primariei Deva, pretul total al gigacaloriei e de 231 de lei. Autoritatile locale vor acorda subventii si iarna aceasta, astfel incat localnicii vor plati 170 de lei."

Da...diferenta o substrag de la mine si altii care au centrale termice. Ma abtin de la injuraturi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

vad ca nu pricepi ce vreau sa spun

cei care sint conectati ls sistem centralizat de incalzire,sint subventionati ,indiferent daca au masini cu motare mari etc...

aia care au centrale de apartament tre sa indeplineasca anumite conditii

DE CE?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0