Sign in to follow this  
Followers 0
Victor

Pierde antigel ?

5 posts in this topic

  Sunt plecat din tara si umblu de 2 zile sa gasesc undeva net. Pe scurt, masina mea, cand accelerez, uneori la 2200rpm, scoate un fluierat destul de tare cam 1-3 sec, depinde cat de tare calc pedala.  M-am uitat sub capota si furtunul inferior (parca) care iese din vasul cu antigel, este umed si pe tot traseul este la fel. Returul este OK. Am tamponat cu un servetel si nu are nici un fel de miros deci tind sa cred ca este antigel. Nivelul in vas este ca atunci cand am plecat din tara.

  Va rog niste sfaturi doar daca stiti despre ce este vorba.

  Mai intru pe net vineri.

Multumesc anticipat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cumva ala e turbo-ul de fluiera ?

Avea cineva o semnatura haioasa.

- Knock knock.

- Who's there.

- Fssssssssss

- Fssssssssss who?

- Turbooooooooo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu, nu e turbo  :D Are un fluierat mult mai puternic si pe o plaja mult mai scurta de turatii.

Condensul de pe furtune sigur este de la AC fiindca nu pierd un gram de antigel. Am desfacut astazi vasul si este la acelasi nivel ca acum 1 luna. Ma gandesc sa nu fie o rola sau curea de la distributie  >:(  ca atunci s-a dus visul meu da a o schimba la 180.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si la mine sunt umede si pisa ca un caine AC-ul, deci nu cred ca ai treaba cu umezeala de pe furtune.

Doar in sarcina face acel zgomot ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu poate fii cumva de la cureaua de alternator? Si aia suiera  cand este slabita sau nu este intinsa cat trebuie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0