DragosGD

Covorase sigla "R"

17 posts in this topic

Costa 75$.

Cred ca toti ne dorim un "R" !

Share this post


Link to post
Share on other sites

La noi se poate "coase" acea sigla... practic se realizeaza nu mai stiu prin ce proces, asemanator celui de tivuire. Si costa foaaaaaaaaaaarte putin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce prost sunt, cum de nu m-am gandit la asa ceva?

Deci pt cei care avem nevoie de covorase noi, sa le cumparam fara sigla (la acelasi pret) si punem noi sigla foaaaaaaaarte ieftin.

In rest...  sunt ferm convins ca "la noi" prin acel "proces" nu se distruge cauciucul covorasului.

Oare ce caut pe acest forum?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@DragosGD, te rog nu te supara, dar e felul lui MC de a glumi pe anumite chestii. Sunt sigur ca a vrut sa zica ca e putin scump pentru unii dintre noi, si cat de inventivi pot fi altii.

Personal nu imi permit sa dau 75USD pe covorase, desi as vrea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am intrat pe acest forum cu gandul ca suntem deschisi la idei, la imbunatatiri aduse masinilor noastre.

Am mai deschis un subiect: "follow me home" in care tot aceasta persoana a subliniat ca : "ce va trebuie voua asa ceva".    Asta este atitudine de user?

Probabil ca el le stie pe toate, probabil ca stie foaaaaaaarte ieftin cum sa coasem CHANEL pe un tricou luat de la turci.

Daca vroia sa spuna ca este putin cam scump, trebuia sa ne dea pretul lui care este mult mai ieftin, sau sa vina cu o solutie concreta, adresa atelierului, preturi pt toate covorasele, eventual o poza sa vedem si noi cum iese si sa nu ia in deradere subiectul.

Pretul unui set normal de SV70 (cod: 9187175) costa de doua ori mai scump, respectiv 142$ decat unul R (cod:9187171) - ambele in culoarea Tan.

Deci aviz amatorilor cumparati un set normal de covorase si coaseti “la noi†sigla R.

Daca nu-ti permiti sa dai 75$ este OK, dar poate sunt alti care isi permit “luxulâ€, acest forum nu le este adresat si lor? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stimabile vecin de peste hotare, care se pare ca a uitat un pic din ce tara a plecat, incerc sa-ti inteleg atitudinea, dar hai sa-ti scot un pic in evidenta unele lucruri :

1). Inainte sa te adresezi pe tonul ala... incearca sa observi si calitatea in care scriu. Faptul ca sunt administratorul forumului nu m-a impins niciodata sa vorbesc cuiva de sus. Asta a fost greseala #1 apropo de statutul meu de "user"

2). Ma ocup cu comercializarea de piese de schimb si accesorii EXCLUSIV pentru VOLVO. Daca-ti amintesti, ti-am dat niste preturi, si am fost destul de prompt. Atunci ai stiut sa multumesti... acum vad ca te-ai intors. Asadar stiu cu ce se mananca marca asta si care sunt "scorurile". Mai ales la NOI, in EUROPA, unde preturile sunt MAI MARI decat in State. Ai post-ul lui Godfather apropo de preturile masinilor la "VOI" si la "NOI" pentru studiu. Greseala #2

3). Din punctul meu de vedere poti sa scrii si "Uncle Sam wants YOU" pe covorase. Din punctul altora de vedere care nu au aproape 100Euro cat costa un set de covorase la "NOI" (cele personalizate cu "R" pun pariu ca sar de pretul asta) poate va fi folositor raspunsul meu. Si da, se poate tese cam orice desen pe un textil... Se numeste broderie. Nu am specificat niciodata materialul covorasului, aici ai facut tu presupuneri. Gresit din nou.

4). Suntem foarte deschisi la idei si imbunatatiri. Cat despre preturi ai dat-o si aici in bara.

9187171 costa 550RON (130Eur) iar 9187175 costa fix ... TOT ATAT !

5). Faptul ca am sugerat o varianta mai ieftina nu inseamna ca ma gandesc la mine... ci la CEILALTI care si-au luat un VOLVO dar nu au bani sa-si cumpere lucruri de noi... si isi doresc sa faca mici "chitibusuri" ca sa semene cu originalul. Pentru ei, nu pentru vanzarea mai departe catre altii.

6). FMH-ul este util unora... altora nu... eu mi-am exprimat punctul de vedere. Cumva n-am voie nici macar ca "user" sa o fac ? Sa nu zic ca admin, ca o sa fiu din nou acuzat de atotstiinta...

As mai enumera si alte puncte, dar mi-e ca ajung la numere din doua cifre si nu-mi place cum arata... imi deplaseaza textul prea la dreapta ;)

God bless ya' brother !

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Trec cu usurinta peste puncul unu, cu toate ca denaturezi subiectul, cel legat de interventia ta in calitate de user in topicul "follow me home" Eu stiu sa citesc, greseala nu este a mea !!!

Administrator esti atunci cand iti faci munca de administrator (EX: daca imi stergi contul) !!! Cand raspunzi altor useri pe probleme VOLVO esti un user (mai priceput sau mai nepriceput, ca noi toti) exact asa cum o spui si singur in punctul 6

2. Asa este, mi-ai raspuns promt la o intrebare adresata tuturor, cu niste preturi foarte mari, la care am multumit si am refuzat politicos.  Acum m-am intors?  ce legatura are?  de ce amesteci lucrurile si pana in final care ar fi greseala mea?

3. Eu am deschis un subiect si am pus si poza cu un set de covorase originale VOLVO, care in caz ca nu cunosti, chiar daca sunt modelul textil au un strat destul de gros cu "crampoane" din material cauciucat.  Cand ai raspuns cu acea poveste ca "la noi se coase..." a fost normal sa trag concluzia ca te referi la aceste covorase originale VOLVO si nu la alte covoare aduse din turcia.  Din acest motiv am explicat ca nu are sens sa cosi peste un covor nou original cand il poti cumpara deja inscriptional cu sigla si la un pret mai mic.  Cu totii stim ce este o broderie, tu insa crezi ca se poate realiza pe orice material si foarte ieftin. Ceva mai concret ai sa spui?

4. Am dat-o in bara cu preturile?  Tu nu esti singurul care comercializeaza piese VOLVO !! Oricine din Romania poate comanda un set R cu 75$ de pe tascaparts.com

5. Faptul ca ai dat o  varianta (repet: nu ai venit cu nimic concret, doar presupuneri) mai ieftina, nu este de condamnat dar este de condamnat o parte a textului tau fata de un alt user. Aici ti-am raspuns si la puncut 6.

Salutare !!

Mai usor cu limbile straine sa nu ne impiedicam si sa cadem, sau sa nu fim acuzati ca am uitat de unde am plecat, aiurea-n tramvai !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragos sunt multi care vor sa faca multe la masini dar nu au bani sau au de bagat in alteceva banii sau au bani dar vor mai ieftin.

Nu trebuie sa te superi pe MC sau alti admini ca ei au un rol mai special aici sa modereze,iar o parere contra este bine venita.Sunt sigur ca si in SUA se poate broda orice pe orice.

MC sunt oameni care-si permit sa bage bani in masina s-o faca cum vor ei,cum as fi eu:

Volan R-mod-200E

Spoiler bara fata R-mod-100E

Eleron S60R -150E

Schimbator SpaceBall -150E

Display RTI-150E+interfata video-200E

Inele Cromate ECC-100USD

Schimbare nivel echipare audio de la small la high premium sound(fara HU-850)-400E

DVD-Player all in one Bluepower-650E

Discuri perforate fata+spate-300E

Stropitori faruri-150E

Xenon faza scurta+proiectoare-200E

Soft parking Heater-850RON

Si urmeaza scaun electric sofer cu mem.-250E si soft BSR stage 1-???(Inca ma mai gandesc)

Sper sa nu se ia un admin de mine ca sunt off topic sau ma laud!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si urmeaza scaun electric sofer cu ..

  Te-a pedepsit cineva ! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te aprinzi rau Dragos,si eu la fel.Dar eu zic sa te opresti ca n-are rost sa va certati de la niste covorase.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar cine stie,poate sotia daca afla.I'll need one! >:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te aprinzi rau Dragos,si eu la fel.Dar eu zic sa te opresti ca n-are rost sa va certati de la niste covorase.

Multumesc pentru opinie, ai dreptate. Dar sa sti ca nu covorasele sunt problema !  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Attitude? Sigur nu.Cred totusi ca ai luat lucrurile prea personal si nu cred ca era cazul.Io zic ca se poate sterge ca sigur degeneram in cearta.

Tu nu crezi la fel Dragos?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred ca degeneram in cearta. 

Suntem oameni mari cu capul pe umeri, o discutie contradictorie este intodeauna benefica atata timp cat exista si inteligenta asociata acestei discutii. 

Dar se poate sterge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu vom sterge nimic Dragos, nu ai gresit cu nimic prin acest topic/informatie. Cine doreste isi ia, cine nu, se descurca altfel.

Va rog, nu mai puneti la inima chiar toate "intepaturile", ce naiba...

O noapte buna tuturor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Dragos, ne poti te rog face un calcul la covorasele alea cu tot cu transport pana in Romania ? Nu inteleg de ce nu poti intelege ca aici sunt ALTE preturi. Nu sunt singurul care vinde piese de VOLVO aici in Romania, dar tind sa cred ca le aduc la preturi mai mici decat reprezentanta. Probabil la VOLVO ROMANIA oglinzile alea sareau de 1500RON bucata... Ceilalti membri pot confirma asta.

    Hai sa dau si un exemplu concret ca sa vezi ca tin si cu tine totusi... mi-a crapat un solenoid de la cutia de viteze. Eu mi-l puteam cumpara de la unul din furnizori, la pretul meu de achizitie (de reseller) de 850RON !!! Adica 200EURO !!! Am sapat si l-am luat de pe ipdusa.com cu... 450RON CU TOT CU TRANSPORT ! Aceeasi piesa, de origine ! Dar aia nu o puteam inlocui nici cu una de Dacie, si nici nu puteam broda "Volvo" pe ea ca sa intre unde trebuie.

    Inainte sa sari pe mine ca pe un chinez care vinde la taraba tenisi cu sigla "NAIK" si sustine ca sunt originali, intelege ca tu esti ACOLO, iar noi suntem AICI, iar aici stau altfel lucrurile, puterea de cumparare e alta, si incercam sa ne descurcam cat mai... "aftermarket" daca ma intelegi. In USA sunt ALTE preturi. Dar daca adaugi transportul pana aici + taxele vamale sunt mari sanse sa iesi mai sus decat daca le-ai lua de-aici.

    Ia zi domnu' Tommytza, cat ai platit matale vama la ceasul ala ? Dar la un pinion de 5$ ? Dragos, vrei sa-ti spun ca vama pt. 2 ceasuri de 100$ bucata a fost... 5$ iar pentru un pinion de 5$ a fost 20$ ? Intreaba-ma ca sa te intreb de ce... astea-s listele, asa se vaMUIEste la noi. Acum poti pricepe de ce preferam sa facem noi niste chestii decat sa le luam de-a gata ? :)

    Hai ca am scris deja destul. Toate bune si n-am uitat ca m-ai ajutat cu PDF-u' ala asa ca cu atat mai putin aveam de gand sa ma iau la hartza cu tine...

PS: Ca poate n-ai inteles sau ai inteles gresit... "LA NOI" nu inseamna la firma mea, ci LA NOI IN ROMANIA.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now