Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

marcellus

Caut niste chestii din plastic pentru un V40 din 2001 (vezi foto!)

13 posts in this topic

Salutare prieteni,

Dupa ce mi-am vopsit recent masina la niste meseriasi buni dealtfel in ale vopsitului, dar, deoarece n-am stat eu langa ei cand au dezasamblat toate ornamentele, unele dintre ele au avut de suferit, deoarece le-au rupt plasticele alea unde se baga suruburile. Ca de exemplu:

post-417-12877886416099_thumb.jpg

post-417-12877886419972_thumb.jpg

post-417-12877886423042_thumb.jpg

post-417-12877886416099_thumb.jpg

post-417-12877886419972_thumb.jpg

post-417-12877886423042_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Explicații:

1-a poza- este panoul de comandă din uÈ™a È™oferului, care are niÈ™te butoane, încorporate într-o carcasă din plastic. Această carcasă are ca o niÈ™ă, unde se bagă mana, care are la fundul ei un căpăcel, care se scoate È™i găsim un holzsurub. Acel holzsurub se sprijină de o mica "platformă", cu o gaură în mijloc, pe care n-o mai am ca s-o pot lipi. Am încercat tot felul de improvizaÈ›ii (am lipit È™aibe, bucăÈ›i de plastic, ect.), dar fără rezultat, deoarece nu È›ine lipitura mai mult de câteva zile. As dori să cumpăr doar acea carcasa, ca butoanele îmi funcÈ›ionează perfect.

a 2-a poza - este aceiași problema, dar la ușa din spate stânga (din spatele șoferului). La fel, mi-ar trebui doar carcasa, sau cu totul daca e la un pret bun.

a 3-a poza- este capacul care vine peste È™uruburile de prindere de la roof rails, pe partea dreaptă faÈ›ă (se potriveÈ™te si cel de pe diagonală - stânga spate).

Și mai am o poza mai jos, unde este o carcasă de la difuzorul din spate, doar că mie îmi trebuie cea din spate stânga (din spatele È™oferului).

Pentru moderator: scuze că mă întind pe mai multe mesaje, dar până l-am terminat de editat, mi-a spus ca timpul a expirat... ;)

post-417-12877886425608_thumb.jpg

post-417-12877886425608_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi,daca mi le-ai vandut ;) .Daca nu ai norocul sa gasesti pe cineva,cum te-am gasit eu pe tine,va trebui sa ti le iei noi,si sunt o caruta de bani :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceva nou? Ati mai gasit ceva ce mi-ar trebui mie? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mersi maiestre pentru efort.

Primele linkuri sunt pentru un model mai vechi, dar ultimul e exact ce-mi trebuie.

Mersi mult!  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

L-am cumparat deja.... ;)

Mersi

Share this post


Link to post
Share on other sites