laci8

Soft de diagnostizare

8 posts in this topic

Salut,

  Am primit un cablu ODB2 si nu prea am gasit un soft cu care sa conectez masina (S80, 1999) cu laptopul. Am downloadat VADIS-ul, dar dupa ce am citit pe forum mi-am dat seama ca fara VTC2000 nu pot face nimic. Nu stiti cumva un alt soft cu care as putea citi erorile de pe masina?

  Mersi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scantool, OBDII-Scan Master, OBD2 Scantool, OBD2 moDiag, Digimoto, PCMSCAN, etc....

Cu acestea poti citi/sterge codurile de eroare, monitoriza in timp real anumiti parametrii (turatie, temperatura motor, sonde lambda si altele), totul depinde de ce "stie" interfata sa faca....Nu se pot reseta codurile de eroare pe air-bag-uri.

Programele le poti descarca (cu crack-urile aferente) de pe ne (torente gen Demonoid, Filelist, PirateBay, etc).

Bafta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mersi pt. softuri, am incercat cateva din ele, din pacate nu am reusit sa ma conectez la masina.

Cablul este OBD2, mai scrie pe el KKL VAG-COM, for 409.1. Intra in conector de aprinde ledul, ma gandesc ca este standard.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S80 ul fiind din '99 are motor de 2.5 D,adica vw ,deci ar trebui sa functioneze ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are motor de 2435 pe benzina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now