iulirx

REVELI-on

91 posts in this topic

2011.

se tine intre 30 dec si pina plecam

distractia nu e asigurata.

o sa fie nasol.

rau !

Share this post


Link to post
Share on other sites

subiectul e blocat de mine. cind aveti ceva concret de zis , imi transmiteti pe mail.

iulirx@gmail.com.

Share this post


Link to post
Share on other sites

musashi si pilgrim m-au contactat, pina acum.

subiectul ramine blocat.

asta nu insemna ca nu ma puteti contacta pe mail.

Share this post


Link to post
Share on other sites

avx (director general, a-tot-puternic) si dur !!!  :D :D :D

iulirx (responsabil cu carnea de porc si cu vinul)

musashi

pilgrim

+danyx.

retrageri (pina acum) : none.

Share this post


Link to post
Share on other sites

avx - de vina cu distractia , locatia, si toate cele...

iulirx - vin, porc

musashi

pilgrim

danyx.

+badgogo

retrageri (pina acum) : none.

Share this post


Link to post
Share on other sites

avx a gasit o casa de vacanta cu numai 5 camere. prea putin...

daca cineva stie ceva cu mai multe camere de inchiriat, la preturi pe care sa ni le putem permite, il rog sa ma contacteze, sau sa-l contacteze pe avx.

sper sa revin cu vesti bune !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vorbit cu avx si iulirix pentru petrecerea revelionului la mare.

As vrea sa stiu daca sunteti de acord, sa gasesc ceva bun si sa stiu cati vom fi.

danidy

Share this post


Link to post
Share on other sites

:'( :'( Pentru mine mult prea departe.  :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vorbit cu avx si iulirix pentru petrecerea revelionului la mare.

As vrea sa stiu daca sunteti de acord, sa gasesc ceva bun si sa stiu cati vom fi.

danidy

Eu zic sa cautam mai multe locatii sa vedem ce oferte avem , pe urma sa tragem linie si sa vedem unde este mai convenabil .

Share this post


Link to post
Share on other sites

oricine stie o locatie buna (dupa ce a verificat daca e disponibila) poate s-o propuna.

numai sa ne ferim de off-topic.

pina acum va puteti baza pe avx, feraru, iulirx care vor merge aproape oriunde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce parere aveti de Cheia ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce parere aveti de Cheia ?

ai verificat acolo ? e ceva disponibil ? mergem oriunde daca incapem si conditiile sint decente.

de asta imi era frica : ca incepe lumea sa scrie fara sa verifice. veniti cu oferte verificate cu cit mai multe detalii concrete....ca altfel iar facem topicul de 100 de posturi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.viaromania.eu/sejur.cfm/6997-hotel_royal_cheia-revelion_royal_2010__2011.html

cheia, hotel royal / 350lei/persoana/sejur 3 nopti (inclusiv masa de revelion).

adica : 7 milioane de familie pentru 3 nopti (31-1-2) in camere duble cu baie proprie.

se asigura in banii astia doar masa de revelion si cazarea, restul ne intereseaza.

(pe mine personal ma intereseaza vinul si carnea de porc, pentru toti, oriciti ar fi.)

poate cineva sa ia legatura cu proprietarul ? io sint in nigeria.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am sunat eu...Au 25 de camere inclusiv locuri de parcare .Abia miercuri pot contacta proprietarul hotelului (este plecat din tara) pentru a stabili ceva concret.

Tinand cont de faptul ca luni trebuie sa fim la job-uri, ar fi indicat sa ne intalnim in perioada 30.12-02.01(J, V, S, D => acasa).

Totusi, eu imi mentin parerea sa petrecem Revelionul impreuna intr-o cabana, in jurul unui foc, gratar, etc... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://carta.ro/cazare-bran/

Aici se gasesc multiple optiuni de petrecere a revelionului.Problema se pune astfel:

-pt. cate persoane sa cautam

-Cate nopti sa fie,ca majoritatea am vazut ca au pachet cu 5 nopti

-Si nu in ultimul rand,ce buget ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

cel mai bine ar fi sa inchiriem cu totii o vila, fara nici un alt serviciu. sa petrecem revelionul la un foc de tabara cum bine a zis avx.

-vila trebuie sa asigure un minim de confort (baie in camera,incalzire, curatenie,)

-sa aiba minim 8-10 camere si maxim, nu stiu (12-15?) aici trebe sa ne gindim ca va trebui s-o inchiriem pe toata.

- numarul de nopti (3-6) si aici depinde de pret....

- io zic ca un buget de pina la 10 mil de familie pentru o iesire de revelion nu e exorbitant.

daca ne stingem macar 6 familii (3 sintem deja, eu, feraru si avx) putem lua o cabana chiar cu 10 camere (ori mai gasim prieteni, ori platesc eu diferenta)

va trebui sa facem noi de-ale gurii, deci vila trebe sa aiba bucatarie dotata si frigider

va trebui sa aiba un living unde sa ne putem "desfasura".

(vom veni de-acasa, fiecare cu ce poate si dupa posibilitati, obligatoriu cu voie buna !)

cauati, si daca gasiti postati !

cine e hotarit , sa zica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

va rog, cheltuiti timp si niste bani si dati telefoane la aceste vile, poate,poate iese ceva.

whisky vine de la mine !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu o sa ma apuc de maine sa sun,sa trimit mail-uri,doar ca nu cred ca sunt suficienti bani (1ooo ron de familie)decat poate pt.3-4 nopti,maxim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

in caz ca trebuie avans, platesc eu avansul si ne socotim mai tirziu. daca ramin singur in vila o sa-mi fac poza de grup cu s60-ul si rs-ul (macar am 2 invitati...)

tu incearca sa vezi ce poti obtine.vedem noi dupa ce avem preturile....dar trebuie sa ne grabim.

daca eram acasa ma duceam in zona sa discut personal cu cit mai multi, dar sint la mama dracu' !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Revin cu date concrete...

Am gasit locatia pentru Revelion, am discutat despre intentia noastra privind cazarea grupului si am obtinut urmatoarele informatii:

=posibilitati de cazare 9 camere duble;

=acces la bucatarie utilata complet;

=incalzire centrala;

=parcare, foisor, gratar, etc.

Pretul este de 270 RON camera/noapte, ni se da cheia si suntem pe cont propriu... ;D

Astept semnalele voastre privind perioada (3 sau 4 zile). Disponibilitatea vilei fiind prezentata mai sus, rezervarea se face in ordinea inscrierii.

http://carta.ro/cazare-bran/vila-nicoleta/?&f=1

Waiting... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

iulirx, vine.

Sigur ca da... ;D

Pana acum am ok-ul din partea:

-Iulirx;

-Claudiu;

-Laura;

-Pilgrim;

- si la "butoaneeee"...avx. ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now