cristi to

problema far s40

13 posts in this topic

salut am vrut sa schimb becurile si am vazut ca oglinda de le far se misca m-am chinuit sa o pun la loc dar nu merge am vazut ca este un piciorus de plastic jos si am pipait cu mana si este si unul sus dar nu pot sa il pun la loc si sincer  nu vreau sa demontez farul va rog daca aveti ceva poze detailate mentionez ca m-am uitat pe forum dar nu prea am gasit va multumesc si drum bun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi ca ai o problema si la tastatura.

Nu iti merg virgula si punctul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut am demontat farul si am vazut ca s-a rupt piciorusul ala negru care regleaza farul in stanga si in dreapta.oare acum il gasesc sa il cumpar alex stii ceva? este la farul stang in partea stanga o bucata de plastic negru se gaseste mersi mult.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai de unde sa stie?macar pune o poza..sa ne  dam cu parerea

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu am cum dar despre ce vorbesc eu este o singura bucata de plastic negru care regleaza oglinga de la stanga la dreapta s-a ruptr se gaseste stie cineva codul acestei .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina fiind din 2001,tind sa cred ca este primul model.

@cristi to  Ar putea fi rupt suportul care tine oglinda/ceva de la motoras.Cel mai bine ar fi sa dai farul jos si sa vezi ce i acolo / ce i rupt ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

da am demontat farul este nr 33 este suportul care tine oglinda e rupt se comanda asa ceva mersi la toti serviabili

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca nu se comanda se lipeste...la mine l-am lipit (poxipol) sa pui mai mult sa tina, dar sa nu deranjeze mecanismele pe acolo

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut problema rezolvat am cumparat kitul garnitura de far cleme si piesa aia 21 de euro la torino va multumesc la toti drum bun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se putea lipi, eu am lipit mai multe si au tinut fix pana a reglat cineva farul si a trecut de capatul de cursa, se rupe din cauza designului prost .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se putea lipi, eu am lipit mai multe si au tinut fix pana a reglat cineva farul si a trecut de capatul de cursa, se rupe din cauza designului prost .

Pai in cazul asta sunt mai bune alea H4? :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now