lik1999

Problema iluminare ceasuri(km,turometru,apa...)

13 posts in this topic

Salutare.Daca aveti vreo problema cu ceasurile (nu aveti "lumina"  la km / apa / benzina/motorina) se poate rezolva astfel:

1.Deconectati bateria

2.Aveti nevoie de o surubelnita in cruce

3.Primele 2 suruburi se afla in acea "protectie" de plastic care "locuieste" in fata ceasurilor

bild0087i.th.jpg

bild0088b.th.jpg

4.Pentru a inlatura ceasurile mai aveti inca un pic de munca

bild0089.th.jpg

bild0090x.th.jpg

bild0091r.th.jpg

5.Pentru a putea scoate ceasurile am fost nevoit sa dau jos si acel "capcac/protectie" care se afla intre volan si bord.

bild0092.th.jpg

6.Daca nu aveti posibilitatea de a da scoate ceasurile,trebuie sa scoateti si acel "capac/carcasa).Acesta fiind "prins" intr un surub,care se afla sub "volan",existand doar o singura gaura.

bild0093.th.jpg

Sper sa puteti rezolva problema becurilor!

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine cateodata nu se aprinde becul de la benzina/apa, o fi o problema de contact ? Zici ca trebuie desfacut acolo,unde ai spus mai sus ca sa vad de ce ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine cateodata nu se aprinde becul de la benzina/apa, o fi o problema de contact ? Zici ca trebuie desfacut acolo,unde ai spus mai sus ca sa vad de ce ?

Pai daca nu se aprinde "becul" ,ai mai sus rezolvarea,dar daca nu face contact adica iti indica apa cand vrea el acolo i alta problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

va salut

am si eu o problema cu becurile de la consola ac-ului.Am deschis-o si sunt 3 becurri din care doua sunt arse si nu gasesc tipul acesta de becuri nicaieri.Daca ma poate ajuta cineva cu vreo informatie unde as gasii tipul asta de becuri as fi f recunoscator.

multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

am eu daca vrei la 20 ron buc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu se vede asa bine cu led uri,trebuie ceva modificat,Bogdan G stie mai multe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si mie mi-ar trebui doua becuri pentru consola AC-ului plus un bec pentru blocul de lumini, dar nu se gasesc niciunde, pe de alta parte as mai avea o problema: indicatorul de temperatura exterioara din bord nu este luminat(adica noaptea nu pot sa vad ce temperatura exterioara este decat cu lanterna sau lumina de la telefon) am schimbat becuri prin din bord dar nimic, stie cineva care ar fi cauza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

o problema cu iluminatul in bord am si eu...au cedat pe rand toate ledurile de la ceasurile de bor. le-am schimbat si doar 2 din 7 functioneaza,le-am schimbat intre ele si tot cele 2 merg. am tras concluzia ca celelalte 5 nu primesc curent...Se poate repara ceva sau trebuie schimbate ceasurile??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vecine,am cativa prieteni p'aici da nici unu Bogdan....nu stiu cui sa ma adresez:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now