Sign in to follow this  
Followers 0
Sebi

Salut tuturor

6 posts in this topic

Salve! Numele meu e Sebi, sunt din Cluj si de vreo 3 anisori mi-am cumparat un V70. L-am schimbat in 2008 pe un XC 70 nou si de atunci asta e masina pe o conduc. De la un prieten am auzit de acest forum si ma bucur ca pot face parte din aceasta comunitate. :)

Am o mica dilema si astept ajutorul vostru sa dam un sfat bun unui bun prieten care doreste sa-si cumpere un Volvo. Are un buget de 20-22 mii de eur si ar dori o masina din 2008. Dilema e V70 sau S80?  Eu conducand doar masini combi, nu cunosc avantajele unui S80 si sincer nu stiu sa-l consiliez. Ajutor va rog, multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In primul rand bine ai venit intre purtatorii de microbi, numit VOLVO. In legatura cu prietenul tau, eu personal i-as sugera un S80, dace e sa aleg EU dintre alea doua, dar asta-i doar parerea mea. O sa vina baietii care detin una din masinile mentionate, si o sa dea ei cu parerea pro si contra. ;)

Oh, by the way......multi kilometrii fara incidente.   :thumbsup2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit pe forum.

Oricare ar fi alegerea prietenului tau, il poti invita si pe el printre noi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun venit si km multi fara probleme.

Eu detin un V40. Am mers cu un S60, si cu XC70. Oricare ar lua este o masina buna. Daca doreste ceva de familie, recomand XC70, daca insa prefera ceva mai stilat, atunci un S80.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna venit in randul nostru.

Sa sti ca te invidiez pentru ca detii un XC70. Asta e urmatorul model pe care mi-l doresc.

Cele bune si sper sa ne si cunoastem ca nu suntem tare departe unul de altul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0