JorJ

probleme cu contactul

9 posts in this topic

salutare tuturor...am o problema cu contactul la un volvo 460.bag cheia in contact dar nu pot sa invart cheia...am masina cam de o luna si pana acum nu am avut probleme de genu asta....ce poate avea si ce imi recomandati?...cnv cineva mi-a spus sa bag ceva ulei si apoi sa incerc,dar nu a mers.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baga WD40 din abundenta poate isi revine ;)

Corect , dar ar fi de preferat sa dai contactul jos intai  ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dintii cheii sunt ok, cheia nu este indoita? Daca poti deschide usile cu ea usor, incearca cu un spray degripant si daca tot nu isi revine contacutl, da-l jos. Tare mi-e ca ceva a sarit/s-a rupt prin butuc.

Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

cheia este ok,cel putin vizual...faza e ca a fost contactul schimbat cred,ca am cheie separata pentru contact,fata de cheia de la usi/portbagaj/rezervor.am desfacut contactul(ma refer la contactul propriu-zis,de sub volan,nu inauntru unde intra cheia..acolo inca nu am umblat) si am vazut urme clare ca a mai fost umblat la el...trebuie sa fac rost de spray si sa incerc,si apoi va anunt daca sa schimbat ceva

Share this post


Link to post
Share on other sites

ceva de genu am si eu...doar ca la mine merge foarte greu...adica ii senzatia aia ca si cum ar fi blocat volanu...dar defapt nu e...si tare mi-e frica sa nu stric ceva pe acolo mai tare...sa incerc si eu cu spray?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now