misu_servici

Era sa ma urc pe un motorizat

57 posts in this topic

Poate motocicleta e luata de mamica :D :D :D Am depasit de mult acele vremuri cand ceream de la mama si tata, si spre curiozitatea ta, prima motocicleta mi-am cumparat-o la 22 ani cu un '' mic ajutor '' din partea lor pt avans si restul eu l-am platit, acum sant la a 6 motocicleta, in ultimii 2 ani am avut cate 2 odata, asa ca :D :D :D

Si am trecut de mult de partea cu impresionatul, am pretena ( logodnica ) de 4 ani si nu prea mai apuc sa ies singur sa-mi fac de cap asa ca nu am pe cine impresiona!

Tiristii nu prea circula asa des prin oras incat sa faca probleme, zic eu,

si la lovitul in spate poti sa fi nevinovat in unele cazuri :D :D :D

Faci parte din ea, dar cu rol de agresor nu de agresat, din câte se pare şi încă te mai şi lauzi cu asta.

Înţelege că pe drumurile publice există şi oameni care circulă din necesitate, nu din plăcere şi nu toată lumea e dispusă să accepte teribilsmele motocicliştilor care, în inconştienţa lor, încearcă să impresioneze piţipoance, cu motocicleta cumpărată de tăticu'...

Sunt foarte curios de ce niciodată motocicliştii nu trag şuturi în tiruri? De ce nu sunt curajoşi până la capăt?

Încă ceva: când ai lovit un autovehicul din spate, vina este a ta ÎN TOTALITATE!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce, unde, cum? Nu eram eu :D :D :D Glumesc, cauciucul la o motocicleta ar trebui sa rulete pe toata suprafata lui, si cum in oras nu prea ai cum sa iei unele curbe mai aplecat, cauciucul se uzeaza doar pe mijloc, lateralele foarte putin, si cum trebuia schimbat l-am incins putin pe lateral ! Multumit de raspuns?

Mi se pare mie sau esti cam rautacios din fire?

Mi se pare hilar că te simţi. Eu nu ziceam de tine, vorbeam la modul general... ;D

PS: Poţi să ne ajuţi să înţelegem la ce te ajută să faci ce făceai în De ce faci chestia aia? La ce e bună?

Share this post


Link to post
Share on other sites

La poluare te-ai gândit ? A aerului, dar si fonica ? Doctorul nu e rautacios. Doar incearca sa-ti spuna, mai subtil, ca nu era nevoie sa te lauzi cu o astfel de isprava. E destul ca ai comis-o... dar s-o mai si postezi... hmm...

Sa nu te superi pe noi, asa e la Volvo-Club, vrem sa fim altfel . Poate ca o sa si reusim, daca ne straduim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NU nu nu nu nu nu nu pt toate intrebarile adresate !!! Iar esti rau cu mine si nici macar nu ne-am cunoscut :D :D :D

Şi nu ai niciun fel de remuşcări legate de poluarea pe care o produci, inclusiv fonică? Nu te deranjează că provoci discomfort unei străzi întregi? Te-ai gândit vreodată că pe acolo pot trece oameni cu copii mici, oameni bolnavi, care au nevoie de linişte şi pe care îi deranjează mirosul de cauciuc ars?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu incerc sa ma ascund sau sa par ceea ce nu sant ! Cu bune si rele astai omul :D

La poluare te-ai gândit ? A aerului, dar si fonica ? Doctorul nu e rautacios. Doar incearca sa-ti spuna, mai subtil, ca nu era nevoie sa te lauzi cu o astfel de isprava. E destul ca ai comis-o... dar s-o mai si postezi... hmm...

Sa nu te superi pe noi, asa e la Volvo-Club, vrem sa fim altfel . Poate ca o sa si reusim, daca ne straduim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic sa ne oprim aici. Fiecare cu goanga (sau cu roiul) lui.:lol: Eu unul raman la parerea mea, motocicletele de viteza sunt pentru circuit, motociclistii in blugi sunt niste masochisti care vor sa moara in chinuri (spre deosebire de cei cu costum special, care vor doar sa moara), asta mai ales in Romania. Scuteristii ar trebui toti eutanasiati, ca sa nu se mai chinuie ca niste muste fara cap.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.