flapi

modificare volan dreapta pe stanga

9 posts in this topic

Se poate modifica la un s40 din 2000 volanul de pe dreapta pe stanga, va rog lamuriri mai detaliate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De putut se poate, normal, sunt firme specializate pentru asta... Acum depinde si de buget,, de dotarile masinii...

Cred ca te poate duce la de 2000 euro o lucrare ca la carte, in jos pana la cateva zeci, pentru ceva de genul... :)

hwzqjp.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic sa lasi masina in pace, conduc de 2 ani jumate o bijuterie cu volan pe dreapta si nu am nici cea mai mica problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De putut se poate, normal, sunt firme specializate pentru asta... Acum depinde si de buget,, de dotarile masinii...

Cred ca te poate duce la de 2000 euro o lucrare ca la carte, in jos pana la cateva zeci, pentru ceva de genul... :)

hwzqjp.jpg

eu am una normala si sa-i fac recarosare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca sa faci modificarea de pe dreapta pe stanga trebuie bord,caseta de directie si cel mai greu instalatia electrica (firele nu ajung)ideal ar fi sa gasesti instalatie electrica de masina normala(cu volan pe stg)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca sa faci modificarea de pe dreapta pe stanga trebuie bord,caseta de directie si cel mai greu instalatia electrica (firele nu ajung)ideal ar fi sa gasesti instalatie electrica de masina normala(cu volan pe stg)

Multumesc pentru raspuns, eu am un s40 cu volan pe stinga din 97/2,0 litri 140cp, si pot lua din anglia cu acelasi motor dar an 2003, mai am citeva nelamuriri:

Trebuie modificata structura , in afara de dat gaura la volan?

Pedaliere si alte minuni trebuie modificate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca sa faci modificarea de pe dreapta pe stanga trebuie bord,caseta de directie si cel mai greu instalatia electrica (firele nu ajung)ideal ar fi sa gasesti instalatie electrica de masina normala(cu volan pe stg)

Ai facut modificare de genul asta, sau stii pe altcineva care a facut, te rog numar de contact pentru lamuriri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai facut modificare de genul asta, sau stii pe altcineva care a facut, te rog numar de contact pentru lamuriri.

Caroseriile sunt aceleasi si ptr stg sau drt se gaseste si pe stg ce ai si pe dreapta,cunosc persoane care au schimbat de pe stg pe drt la un MAN de 7.5t,la asta a fost mai usor dar la un BMW seria 3 chin cu instalatia electrica ca a trebuit scoasa instalatia si schimbata cu alta ptr volan pe stg si baieti numai cu BMW se ocupa si ei au spus ca a fost jale(ei au si un s40 1.8 la dezmembrat)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now