Guest ami

se pare ca sunt singur

47 posts in this topic

astazi m-a sunat dealerul,masina a ajuns in tara si probabil vineri o ridic de la timisoara,asta e partea buna

partea neplacuta e ca se pare sunt singurul de pe forum cu acest model(c30)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wrong.. mai exista un baiat cu un C30 pe aici....

Chiar 3 vad... F, Vlad si Danielu

Sa-l stapanesti sanatos, e o bomboana de masina !!! Ce motorizare ai ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motorash de MAZDA... Sa vedem cum stau baietii cu fiabilitatea ;)

Sa ne zici si noua te rugam un consum dupa prima mie de km.... Eu am fost azi la pompa si cand mi-am calculat 15.4% consumul la motorul meu de 1.6 am zis ca dau in balbaiala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deap.. si eu, si Vlad, si danielu, doar ca eu am V40 din 2000, nu C30 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da,oricum eu stau in tg-jiu(inca se poate circula la noi in oras) si o sa mreg mai mult in judet in afara orasului,deci nu cred ca va consuma prea mult

sigur motorizare mazda?nu stiam dar ma bucur

Share this post


Link to post
Share on other sites

de 5 zile am luat masina si sunt pe zi ce trece mai incantat,e o bijuterie pe roti,am deja 1000km,consum7,2fara forja,multumit de consum in rest superincatat

Share this post


Link to post
Share on other sites

7,2 in oras  "fara forja"  e bine. Am scris intre ghilimele forja ca nu-mi dau seama ce forja este la 100 cp, eu la 221 abia ma multumesc cu ea  :D

S-o stapinesti sanatos si sa te bucuri de bijuterie !

Share this post


Link to post
Share on other sites

7,2 mediu la 900km din care 700in afara orasului,fara forja inseamna mers normal fara "filme"

Share this post


Link to post
Share on other sites

.... Eu am fost azi la pompa si cand mi-am calculat 15.4% consumul la motorul meu de 1.6 am zis ca dau in balbaiala...

Inseamna ca eu cu 12.7 tre sa fiu fericit de-a dreptul. Si daca iau in calcul ca de juma de an nu fac decat Dr Taberei - Otopeni si retur cred ca trebuie sa dau chiar o petrecere  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se pare ca nu esti singur si sper sa fim mai activi la sectiunea C30 a forumului :) Apropos de consum, la drum intins dus -intors Bucuresti - Ipotesti (Botosani) cu oprire in Bacau, a consumat in medie 6.5% luand in calcul si aglomeratia din orasele prin care am trecut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motorash de MAZDA... Sa vedem cum stau baietii cu fiabilitatea ;)

Sa ne zici si noua te rugam un consum dupa prima mie de km.... Eu am fost azi la pompa si cand mi-am calculat 15.4% consumul la motorul meu de 1.6 am zis ca dau in balbaiala...

huh eu mai pun un litru in plus da e t4  nu 1.6 asta mers normal daca o calc mai des mai mult de 18 nu imi ia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine-ai venit printre noi, Eni !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa o accelerezi  sanatos . Acest model a fost creat de 4 femei de diferita profesiune . Si asta pt ca femeile din Suedia vroiau un Volvo pe placul lor si mai mic . Asa ca au primit friu liber la imaginatie . Ele au hotarit unde sa fie butoanele , chiar forma tot ele au desenat-o . Toata aceasta poveste a durat vreo 8 ani . am vazut multe schite primare pina la asta finala aparuta . Cu toate ca a fost creata pt. genul frumos , este chiar apreciata de genul musculos . Asta  a fost o mica complectare la istoria aparitiei acestui model.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun venit in familia Volvo,sa le stapaniti sanatosi si sa le ajutati sa devina niste masini clasice...:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

inca unul...de ceva vreme insa noroc cu un volvo 850 cu un sticker mare pe luneta  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

inca un posesor de c30 a aparut pe forum. sunt nou pe aici si sper sa nu deranjez pe nimeni. am c30-ul de2 luni si jumatate si din pacate 2 luni a stat prin service pe la volvo din cauza unui sofer "meserias" care nu mi-a acordat prioritate. oricum acum toate sunt ok si sunt mandru ca am deja 900 de km.... legat de consum.... am avut si 17 cat de cat alergat (schimbat in 3000-3500).... si acum 12,5 mers foarte cuminte(schimbat maxim in 3000) in oras. sa speram ca o sa imi scada consumul. motorul este de ford focus defapt este facuta pe platforma de ford focus... am vazut asta la promotor si mi-a spus si un mecanic, care a lucrat vre-o 3 ani de ziele la ford ca este focus cu alte forme

Stima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Groaznic. Am luat-o vineri pe 26 de la PRIMUS am mers pana la OMV langa sediul oracle si am facut plinul. 420 km mai tarziu adica ieri...sant deja pe rosu. Mi-a iesit 12l la suta asta in conditiile in care 300 km i-am facut pe autostrada soarelui cu pilot automat pus la 130km deci mers constant.

In rest...multe priviri pline de simpatie  si satisfactie deplina ca posesor.Impecabil ca un tot.Insa consumul nu e ceva ce sant dispus sa accept.Dealerul zice ca dupa 10k scade la consumul definitiv dar ma indoiesc sincer ca o sa consume maxim 8 la drum intins.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cred ca e ceva in neregula. consumul e mult prea mare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

voi aveti motoare de avioane?

ma uit la consumurile voastre si ma minunez

pai daca a-ti avea un motor de 3000 cm cubi si 200 cai voi a-ti umbla cu furtunul de la pompa dupa voi

eu am cutie automata = care zice ca papa mai mult= si am consum mediu de 10 =ZECE = la suta

voi ce nr purtati la pantofi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jur ca nu i-am dat mai mult de 140. Nici un bucuresti nu am calcat-o deloc. Toti spun ca scade dupa ce mai merg cu ea. Sa vedem ce-o fi...pana una alta are doar 424 km la bord. Stiu ca iurlix si-a luat masina noua. Spune-mi te rog..a consumat mai mult la inceput?

Am uitat sa mentionez...1.6 benzina.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.