Catalin.Dragos

Un service bun in Brasov?

21 posts in this topic

Caut un service bun in Brasov, am un volvo s40 din 1998. Si preturile sa fie bune... Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut daca vrei eu stiu uns ervice bun in brasov acolo imi duc eu s80 meu si preturi aceptabile si foarte corectii daca vrei iti dau numarul lor de telefon anuntama daca vrei

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adi, tu care locuiesti in Brasov nu zici nimic ? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adi nu cred ca stie.

Majoritatea reparatiilor sunt facute in curte ;D

Acu 6 luni era un service bun,undeva la iesirea din Brasov spre Bacau,pe partea dreapta.Cum se numea asta nu mai stiu..

Edited by lik2008

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai era parca foarte laudat pe alte topicuri, service-ul autorizat Volvo, IATSA parca-i spune...acolo ma gandeam sa duc si eu masina...

Acum nu mai zice nimeni nimic de bine ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mariusdaniel ai spus bine era..:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cea ce Tibanuxxl si eu nu am observat ca, Catalin.Dragos cauta service in data de 15 decembrie 2010 ;D;D;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cea ce Tibanuxxl si eu nu am observat ca, Catalin.Dragos cauta service in data de 15 decembrie 2010 ;D;D;D

E nou,INtelege l :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Membru nou, postare veche... vorba e : bun sau nu service-ul IATSA din Brasov ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Membru nou, postare veche... vorba e : bun sau nu service-ul IATSA din Brasov ?

Domnul Marius, service-ul din Brasov, respectiv IATSA a luat-o pe urmele service-ului PRIMIS...aici ma refer strict la pretul pieselor!

- Cand mi-au furat oglinzile am sunat la ei si mi-au dat un pret mai mare ca-n Bucuresti.

- Cand trebuia completat aditivul pentru DPF costa la fel ca la Primus

- Cand mi-am schimbat distributia mi-au dat un pret mai mic cu 100 lei fata de Primus (echivalentul motorinei dus-intors)

- Cand a intrat un dobitoc in mine mi-au dat termen de reparatie in 45 zile; PS:- la Primus in 3 zile a fost gata, lucrarea bine executata. Nota 10+

- Si acum o saptamana i-am sunat sa-i intreb cat ma costa discurile frana fata/spate si placutele aferente lor...si mi-a crescut tensiunea; 3600lei fara manopera;

Eu zic ca au inceput sa se strice si baietii de acolo, vazand ca tot vin masinii din Bucuresti sa-si faca anumite probleme/revizii au marit pretul in mod grosolan.

Pentru discuri si placute cei de la Premium Cars mi-au oferit un pret de 2418le cu tot cu manopera si lichid de frana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dinoco, daca vrei , cumpara-ti discurile si placutele ( pe forum sant membri care aduc piese ) si le montez eu, pretul fiind unul atractiv ;D;D;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dinoco, daca vrei , cumpara-ti discurile si placutele ( pe forum sant membri care aduc piese ) si le montez eu, pretul fiind unul atractiv ;D;D;D

Off topic: Da, multumesc de ajutor, dar nu am incredere:D. Am cerut oferte de pret membrilor care se ocupa cu piese dar sunt un pic scumputi de unde iau de obicei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domnul Marius, service-ul din Brasov, respectiv IATSA a luat-o pe urmele service-ului PRIMIS...aici ma refer strict la pretul pieselor!

- Cand mi-au furat oglinzile am sunat la ei si mi-au dat un pret mai mare ca-n Bucuresti.

- Cand trebuia completat aditivul pentru DPF costa la fel ca la Primus

- Cand mi-am schimbat distributia mi-au dat un pret mai mic cu 100 lei fata de Primus (echivalentul motorinei dus-intors)

- Cand a intrat un dobitoc in mine mi-au dat termen de reparatie in 45 zile; PS:- la Primus in 3 zile a fost gata, lucrarea bine executata. Nota 10+

- Si acum o saptamana i-am sunat sa-i intreb cat ma costa discurile frana fata/spate si placutele aferente lor...si mi-a crescut tensiunea; 3600lei fara manopera;

Eu zic ca au inceput sa se strice si baietii de acolo, vazand ca tot vin masinii din Bucuresti sa-si faca anumite probleme/revizii au marit pretul in mod grosolan.

Pentru discuri si placute cei de la Premium Cars mi-au oferit un pret de 2418le cu tot cu manopera si lichid de frana.

Multumesc de informatie !

Ma trecea gandul sa fac o revizie mai ampla la Brasov, sperand ca de banii economisiti sa pot sta la Poiana una doua zile. Dar cum zici ca s-au "stricat" si ei, renunt si ma duc tot la Primus. Macar e aici in Bucuresti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am vazut data ,dar idea este ca poate intereseaza si pe alti

intentia conteaza cred ;)

bafta si spor la kilometrii

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu stiu cum ii zice exact , mie pe set placute fata spate , transmisie ,pivoti fata si niste biele care piesele au costat 1380 de lei si manopera 250

am mers la 5 servisuri aceleasi piese si aceasi manopera intre 2500 3000 de lei observatia lor a fost ca,, e volvo costa foarte mult piesele :D,,

ori cum la servisuri atentie mare

masina intro zi a fost gata

dati-mi pm daca vrei numarul se telefon al omului, pt alte detali daca sunteti interesati sunatil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aoleu, cate greseli gramaticale :laughing4::laughing4::laughing4:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adică, în judeţul NV, dar unde, mai exact? La Cluj? ;D

Da, la Cluj :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam intalnit cu adi (cel care a postat topicul ) la servicul care i lam recomandat bafta

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam intalnit cu adi (cel care a postat topicul ) la servicul care i lam recomandat bafta

Da, ne-am intalnit (incantat de cunostinta!) dar eu nu eram cu masina la ei, in momentul ala. :)

Firma la care lucrez, e chiar langa service.

Oricum, cand nu ma descurc la masina, la ei duc si eu masina. Au preturi bune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu care sunt preturile la Primus(s-a zis pe aici ca brasovu a luat-o pe urma lui primus)dar de unde frate 3600 ron??

Placute fata 350(inclusiv tva)

Discuri fata pe 17 450 bucata(inclusiv tva)

Pe spate nu am schimbat dar cred ca preturi la fel sau poate mai mici.

Lichid frana spray curatat etc la pachet(adica oferta)

Manopera cumulata discuri placute 133.92

La urma test de frane pe stand cu diagrama sa pun la dosar.Amputut sa vizualizez toata operatia prin geam si la urma si reducere de 10 procente(reducerile se pot negocia).

Baietii foarte amabili(nu mecanici cu fete dubioase) doar pentru testul de frane cred ca am asteptat ceva mai mult dar am vrut si diagrama(daca tot era inclus in operatie).

Urmeaza sa fac revizia(toate consumabilele) mi s-a ofertat 1400 si am promisa si reducerea:) .

Cel mai important mi se pare ca poti urmarii ce se face (oamenii nu au nimic de ascuns) ca pret nu stiu cum e in alte zone dar mie mi se pare acceptabil.

Bafta all

P.S. Am uitat ce e mai important.Vorbesc de service Volvo Brasov fostul iatsa sau idms cum ai zicea.

Edited by volvolife

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now