JohnQD

My XC60 :)

44 posts in this topic

Salut. Vreau sa te intreb cat consuma in oras. Am si eu una la fel si sunt curios. Ai probleme cu frecventa radio la posturile principale? Sper sa iti rezolve problema cat mai repede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. Au rezolvat problema. Nu arata 100% cum arata din fabrica dar realizez ca nu e posibil. Deci overall sunt multumit. In oras imi papa cam 8.5 - 9 dar merg destul de rar cu ea in rush-hour (nu prea am stat bara la bara f mult de cand o am). Radio-ul merge f ok, desi recunosc ca il folosesc destul de putin. Am pe stick 8 GB de muzica si e mult mai variata decat aceleasi melodii care le dau la radio in continuu. Man, I hate heavy rotation! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eşti atât de generos încât să împărtăşeşti cu noi metoda de remediere? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Când mi-am comandat eu mașina, în 2008 pentru S40, opțional pentru tapițeria din piele, ar fi trebuit să plătesc 4.500E. Mă gândesc că nici acuma tapițeria din piele nu este la preț de chilipir și este păcat că la suma asta pretențioasă, serviciile nu sunt impecabile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Păi, serviciile SUNT impecabile, dar la VOLVO, nu la o reprezentanţă Volvo. E o diferenţă... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu se supara nimeni daca spun : Heioallr da-ti foc! Vorbesti ca un papagal care se baga in seama si deja arunci cu noroi cand tu nu esti deloc in masura sa faci asta. Nu mai polua internetul cu posturile tale abernte.

Si daca chiar trebuie sa comentezi...cum iti explici ca in acest caz Volvo (producatorul) a spus clientului (prin noi) ca nu ofera garantie, ca nu i se pare caz de garantie, si in esenta... nu il intereseaza, si totusi noi am schimbat pe cheltuiala noastra? Ori suntem papagali ori nu mai suntem?

Ori ne tiganim si ne mai plangem de navigatie ori nu ne mai plangem? Ori vorbim sa ne aflam in treaba ori tacem dracului din gura si ne vedem de treburile noastre. (daca avem ce face decat sa ne dam pe net)

Nelu: Niciodata tapiteria din piele nu a fost 4500. Nici la S80 pielea albastra ventilata Inscription nu costa 4500 de euro. Poate doar la samsari tapieria costa atat, ca e piele de X5.

JohnQ pune te rog o poza cu rezolvarea, si te astept la service sa ne impartasesti ce nu e la locul lui.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aşa e, bre, serviciile voastre NU SUNT IMPECABILE, o spune foarte multă lume. Vrei să spui că toţi sunt picaţi în cap? Iar voi nu sunteţi VOLVO.

Edited by Heimðallr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au trecut vreo 10 ore de cand domnul andy.ro a insultat un membru al forumului in stilul lui caracteristic. Astept o reactie, oficiala sau nu, a moderatorilor/administratorilor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

Nelu: Niciodata tapiteria din piele nu a fost 4500. Nici la S80 pielea albastra ventilata Inscription nu costa 4500 de euro...

M-am exprimat eu greșit. Trebuia să spun scaunele cu tapițerie din piele. Acuma dacă aș vrea sa-mi cumpăr scaune noi cu tapițerie din piele, cât m-ar costa? Fără manoperă că le-aș monta eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

andy.ro, nu ma plang deloc de serviciile pe care le-ati oferit. Chiar am si scris aici ca am apreciat foarte mult faptul ca, chiar daca Volvo Suedia nu a acceptat dosarul de garantie, voi ati facut-o pe cheltuiala voastra. Ca operatie, practic, a fost inlocuita pielea de pe sezut. Ca mic defect, apare o cuta - se pare din montare - pe partea dreapta - dinspre consola - a sezutului, dar banuiesc ca altfel nu aveau cum sa intinda pielea a.i. sa stea bine pe sezut.

All in all, eu chiar v-am laudat si pana acum nu am absoult nimic de reprosat catre Primus, poate doar faptul ca am asteptat putin cam mult (cam juma de ora) ca sa imi bag masina in service pentru operatia asta (doar ca sa facem actele sa o bag, nu operatia in sine), desi aveam rezervare, dar am inteles ca respectiva persoana care se ocupa cu asta era intr-o sedinta, si am avut rabdare.

So, pana acum, Primus are mult mai multe + decat - in ochii mei. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Time heals everything... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vino cu masina joi la ora 18:00 La Polivalenta... sa vedem si noi frumusetea ! Hai ca au si Tiramisu... si ceai....:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am 33.000 km aproape cu un D5 de 205 cp si te felicit pentru alegerea facuta. Este o masina dementiala, numai cine o are, poate realiza ce buna e. Sute de mii de km fara probleme. Ratonul din Baia Mare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

am comandat in septembrie un XC60, D3 DriveE, momentum, senzori parcare fata/spate, geamuri fumurii, pachet family, si pachet winter. Termenu de livrare e saptamana 52, care e ultima saptamana din an.

Eu ma astept sa vina candva prin ianuarie ca nu cred ca lucreaza nime la transport, vama...

A mai avut cineva un astfel de termen de livrare? Termenele de livrare date au fost respectate?

Micu

Share this post


Link to post
Share on other sites

In urma postului anterior am fost contactat de cei de la dealerul volvo din Cluj cu noutati. Se pare ca masina se va fabrica in saptamana 52, si se va livra candva prin Ianuarie.

Evident aceasta intarziere se lasa cu inca un mic discount.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa o stapanesti sanatos,de pe acum ;)

Asteptam poze cu bijuteria dupa ce intri in posesia ei :hello2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:hello2: Am comandat un XC60 D5 215 CP Summum cu o lista impresionanta de pachete optionale (inclusiv binenteles Premium Sound Multimedia Dolby Prologic II& Dolgy Prologic5.0 Cinema Edition 12 difuzoare,5x130W :headbang: ). Data de livrare anuntata initial in Noiembrie a fost 28 Decembrie, dar acum m-au anuntat dela Primus ca masina va fi livrata pe 23 Decembrie! Super cadou de Craciun! Multumesc Monica!

:occasion14:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now