ursu48

Cadou in ajununul Craciunului

10 posts in this topic

In dimineata zilei de 24 dec orele 03:00, sunt trezit prin puternice batai in usa. ( In nici un caz POLITIA, culcat sau altele, n.a.). Deschid. Un vecin PLAGAND imi spune sa cobor la parcare ca avem masinile praf. SOC! Ma imbrac, aprind o tigara , pentru a ma pregati sufleteste, si cobor. Sa ma ia inima.

Parcarea de resedinta a primit vizita unei masini scumpe, de cca 70000 eur : un LOGAN al Politiei. Ca un bun organ, in dorinta de aplica legea, a ales calea omului de geniu, adica cea dreapta, si nu s-a obosit sa ocoleasca masinile parcate, ci a incercat sa treaca PRIN ELE.

Rezultatul : un CITROEN C3 - dauna totala; un Logan ( al vecinului care plangea ) - dauna totala si un VOLVO S60 cu partea stanga facuta praf. VOLVO-ul era MASINA MEA.

Accidentul a fost provocat de pierderea controlului volanului, de catre masina de politie, care era misiune. Urmarea un MERCEDES S klasse. Cata vigilenta si atentie la detalii, din partea politistilor; probabil incercau sa citeasca si ce fel de S este de nu au mai vazut drumul.

Am sa revin cu poze si alte informatii calde despre "misiunea" in care erau implicati politistii..

Acum , ma plimb cu un Renault. Fluence 1,5 DCi. Am toata parcarea numai pentru mine. Restul nu mai au curaj sa parcheze acolo.

Cu drag,

Mosul

Sarbatori fericite si CRACIUN FERICIT.

Edited by ursu48

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi pare rau pentru masina ta si te compatimesc sincer, stii ca te inteleg foaaarte bine in lumina cadoului primit de mine :( de Sf. Andrei..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca Politia face asa distrugeri,un sofer "normal" ce patea?

ps:imi pare rau pentru cele intamplate

Share this post


Link to post
Share on other sites
B) De platit va plati asigurarea lui. ASIROM. Eu mi-am deschis dosarul pe CASCO si nu au decat sa se spele pe cap cu ei. Sunt curios daca incidentul asta se intampla in trafic , eram vinovati noi cei 3 pagubiti acum sau masina de politie care era in misiune ? :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Horatiu, ai parte numai de evenimente care te duc cu gandul ca ce bine este in Noua Zeelanda....

Imi pare rau de ce ti s-a intamplat, bine ca nu v-au prins cretinii aia pe undeva prin raza lor de actiune... politia ne apara!

Share this post


Link to post
Share on other sites

„Frumos cadou”.

Din pacate am primit si eu un cadou relativ asemanator, in sensul ca pe masina mea a cazut, in noaptea de 22-23 dec, toata gheata de pe mansarda blocului turn de vizavi. Paguba a fost ca jumatatea stanga de masina trebuie indreptata, vopsita si ceva geamuri schimbate. Ieri am si bagat-o in service. Costul estimat aproximativ 1000 euro (fara geamuri si oglinda stanga noua).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gata !!

Mi-am scos-o. E un service de recomandat. Il voi pomeni insa dupa ce carcotenia sa Claudiu2525 va fi rugat sa inspecteze si dea o opinie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gata !!

Mi-am scos-o. E un service de recomandat. Il voi pomeni insa dupa ce carcotenia sa Claudiu2525 va fi rugat sa inspecteze si dea o opinie.

Nu trebuie sa-mi dau eu cu parerea,daca tu esti multumit,restul e cancanlaugh.gif

Edited by claudiu2525

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now