flx

posesor s60 nou

105 posts in this topic

Sa aveti parte si de masinile pe care vi le doriti , nu doar de cele pe care vi le permiteti !

AMIN !

Share this post


Link to post
Share on other sites

E lesinat rau V8-u' ala sincer dupa mine... Urmariti cateva filmulete 0-100 cu V8 si apoi uitati-va si la timpii de la T5 si T6...

Experienta mea cu masinile volvo m-a invatat sa nu ma mai uit doar la 0-100km/h

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totul depinde de caracter ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Titlul topicului era "posesor S60 nou" ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Midnight or fii taxele mai mari la V8 dar motorul este de tanc, nu are nici un fel de problema de fiabilitate iar asta conteaza mult de tot. Pacat ca au renuntat la acest motor, sunetul pe care-l facea era superb .

@Andy este adevarat ca la un Volvo nu conteaza timpii 0-100 dar totusi vechiul S60 2.5T @209CP accelereaza mai repede decat noul S60 T5 de 240CP, ma asteptam ca noile modele sa fie mai dinamice si la sprint nu doar la cum stau pe sosea .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma scuzati ca intervin - dar nu inteleg ce legatura au aceste ultime posturi cu "posesor s60 nou".

Share this post


Link to post
Share on other sites
:) da ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut

Sunt fericitul posesor al unui volvo S60 D3

Pana acum sunt foarte incantat de masina si entuziasmat ....... inca sunt in faza de joaca cu ea si de "alergat"

Daca se mai organizeaza intalniri in Bucuresti as vrea sa particip si eu la intalnirile voastre

Multumesc

Mihai Turculet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa o stapanesti sanatos ! Intruniri ai la alegere in fiecare Joi de la 18, sus la Sala Polivalenta sau Vineri de la 18 in parcarea Penny Bucurestii Noi.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa o stapanesti sanatos! Sa iti aduca doar bucurii! Si eu am un S60 D3 din 2011 - daca ai nevoie de info, da-mi un semnal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Anto

Salutare si sa fie intr-un ceas cat mai bun noua achizitie, din pacate in Iasi sunt cam putini posesori de Volvo mai interesati de marca si de masinile lor ...sa zic asa.

Din cate stiu eu nu sunt prea multi membri din Iasi si nu se organizeaza intalniri....

Daca afli tu ceva sunt deschis la sugestii sau invitatii.

Salutare! Sunt si eu posesor de V50 2.0d de ceva timp si chiar ma gandeam sa facem si noi la Iasi o intalnire a volvistilor. Acum suntem 3, poate se mai aduna si din judetele invecinate si punem de-o intalnire. Am avea multe de discutat zic :smile:

Toate cele bune

Edited by lucipher

Share this post


Link to post
Share on other sites

si eu vreau sa mi cumpar un S60 dupa 2011,insa nu stiu ce motor sa aleg intre 1,6 sau 2,0 l diesel?Va rog sa-mi spune-ti parerile voastre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Aici cu anul dupa 2011 este o discutie:

- nu stiu despre motorul 1,6 diesel pe modele 2011-2013 - abia acum a fost introdus un motor Drive-E generatie noua care este diferit de vechiul D2

- pot sa iti spun ca motorul de 2.0L 163 CP modele 2011 - 2013 este unul foarte fiabil - nu am avut nicio problema cu el - 5 cilindri aluminiu, elastic.

Insa iti recomand cu caldura un D5 - merita diferenta de bani la impozit.

Succes!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Valer

D2 e suficient pentru o utilizare normala. Eu nu pot spune ca am vrut mai mult si mașina n-a mai putut.

Dacă ai familion mare, bagaje multe, rulota etc atunci poate ar merge un motor mai capabil.

Ideea e ca la consum ești tot pe acolo, diferențe minore, singurul avantaj cred ca este pe lângă prețul de achiziție, impozit mai mic, asigurare mai mică.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna,

Eu am un D2 drive din 2011 acuma are cam 110000 km, masina se misca binisor, consum ok, taxe relativ mici.

Pentru oras/ urban e foarte ok, pentru drumuri lungi pe autostrazi as recomanda motor mai mare, in panta se simte ca ar merge mai bine cu motor mai puternic.

Din punctul de vedere al intretinerii service-ul trebue facut la fiecare 12500 de mile costand aproximativ 250-300 £ plus alte consumabile ca stergatoare, placute frana, becuri...

Tinuta de drum la S60 2011 este foarte bun (al meu nu este R design), scaune extrem de comode, parca cere tot timpul sa fie condus.

Eu personal dar pentru oras tot D2 Drive as cumpara dar pentru extraurban sau mixt as considera D5 sau ceva pe benzina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna băieți sunt membru nou pe acest forum si tot odată posesor nou de Volvo s60 2011

As vrea sa ma ajutați cu câteva informații despre aceasta marca de mașina deoarece am auzit păreri pro si contra.

Având in vedere ca aici găsesc doar posesori de Volvo,asta ar însemna ca aveți putina știința despre marca Volvo.

Va multumesc http://angebote.autoscout24.de/Volvo-S60-D3-Momentum-Glasd-Navi-Klima-Sitzh-Sitze-el-Diesel-Schwarz-272210381

Aici găsiți informații despre mașina !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fain , are premium sound :D , sa o folosesti sanatos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit printre noi - sa o stapanesti sanatos, si sa iti aduca doar bucurii!

Daca vei avea grija de ea cum ai vrea ca ea sa aiba grija de tine, atunci asa va fi - vei avea parte de satisfactii si bucurii cum poate nicio alta masina nu ti-a mai adus.

Sunt la al 3-lea S60, si vorbesc din experienta - ai grija de ea si nu te va dezamagi. Niciodata.

Daca ai orice intrebare sau nevoie de un sfat, suntem aici - ne gasesti oricand si oferim sfaturi cu drag si din inima.

Edited by maverick

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut si bun venit!

Vezi ca link-ul nu mai merge,probabil au scos anuntul.

Asteptam poze si detalii de la tine.

Sent iPad using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da in primul rand va mulțumesc pentru răspunsuri si încurajare:)

Mereu mam ferit de a achiziționa un Volvo dintr-un simplu motiv(ca este scump) se pare ca orice lucru scump ii si bun!

Iar cea ce privește linkul da cei de la repetentă au scos masina de la vânzare dar daca va uitați pe același site o sa găsiți una la fel!

As avea o intrebare:cum pot schimba din limba germana in limba engleză sau daca are romană ii mai bine in sistemul de navigație al masini!?

Va mulțumesc si ma bucur ca fac parte din aceasta categorie Volvo:)

Respect

Share this post


Link to post
Share on other sites

Limba se poate schimba la reprezentanta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cine ma poate ajuta cu un manual de instrucțiuni pentru un Volvo S60 din 2011 diesel 163 CP?

Menționez faptul ca mașina este luată din Germania iar manualul nu are decât limba germana si sincer nu ma descurc destul de bine pentru a citi cum se cuvine toate "chitibusurile" mașini:))!

Va multumesc iar daca mai aveți nevoie de detali despre mașina va stau la dispoziție

Bafta tuturor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este in engleză cea ce mi-ai trimis ionutz

Mersi oricum am sa caut pe goaggal:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now