yda

Spalatoare de faruri defecte

40 posts in this topic

Da dar numai conteaza acum .Masina este in service , probleme la cutie ( convertizor)

Imi pare rau pentru tine.Cred ca tot mai buna este manuala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi pare rau pentru tine.Cred ca tot mai buna este manuala

Daca ar fi sa aleg acum asi alege manuala. Dar pentru confort si evolutie am ales automata ( pt orasi nu se compara cu manuala dar pretul este mult prea mare)Este prima masina cu automata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Off topic !

Si eu am vrut xc 90 cu manuala pt ca stiam de problemele lor la cutiile automate ( m-au despartit 700-800 € de una cu cutie manuala, nu am avut de la cine sa iau in acel moment ), ma documentasem inainte, dar cum masina mergea perfect, mai ales cutia, am cumparat-o ! Ce ai mai facut, ce raspuns ti au dat?

Daca ar fi sa aleg acum asi alege manuala. Dar pentru confort si evolutie am ales automata ( pt orasi nu se compara cu manuala dar pretul este mult prea mare)Este prima masina cu automata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Off topic !

Si eu am vrut xc 90 cu manuala pt ca stiam de problemele lor la cutiile automate ( m-au despartit 700-800 € de una cu cutie manuala, nu am avut de la cine sa iau in acel moment ), ma documentasem inainte, dar cum masina mergea perfect, mai ales cutia, am cumparat-o ! Ce ai mai facut, ce raspuns ti au dat?

Am fost azi si am luat masina urmand sa o duc dupa paste . Trebuie demontata din nou , trimes convertizorul defect in olanda , cat va dura nu stiu mi-e cam frica sa ma gandesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

off topic

Pai sa ti comande sau sa ti puna altul ca este in garantie, nu ? Nu este vina ta ca piesa ( convertizorul ) nu a fost buna, asta daca l-au schimbat ! Ameninta-i cu reclama proasta pe toate site-urile si forumurile auto cunoscute si mai ales cu O.P.C.-ul !

Share this post


Link to post
Share on other sites

off topic

Pai sa ti comande sau sa ti puna altul ca este in garantie, nu ? Nu este vina ta ca piesa ( convertizorul ) nu a fost buna, asta daca l-au schimbat ! Ameninta-i cu reclama proasta pe toate site-urile si forumurile auto cunoscute si mai ales cu O.P.C.-ul !

Reparatia se face in garantie .Durata reparatiei ma ingrijoreaza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, problema cu spatoarele de farurii rezolvata ,cauza: motorasul gripat;rezolvare: am demontat partea de jos,am scos paletii(care inping apa),am batut putin in ax,putin wd-40,multa rabdare,si voila... fuctioneaza :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut , fac o rectificare nu mai fuctioneza, reparatia nu a fost de durata acuma pierd si lichidul din vas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa e cu stergatoarele de faruri; necesita intretinere, fie ca sunt cu jet, fie ca sunt cu lamela.

Sunt predispuse sa cedeze in anotimpul rece si in conditii de umezeala combinata cu mizerie, specifice drumurilor ude.

Eu dau stergatoarele de faruri cu wd40 odata la 2 luni, iar in anotimpul rece dau cel putin lunar si pana acum nu am avut probleme.

Edited by Adi2727

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am primit oferta cat costa motorasul; 332 roni,cred ca am sa renunt pentru o perioada la spalatoare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am primit oferta cat costa motorasul; 332 roni,cred ca am sa renunt pentru o perioada la spalatoare.

Adi, este nou la banii astia sau folosit?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar trebui sa fie nou!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Off topic : sa taie cineva un "i" din titlul topicului...arata rau, chiar daca se intelege ca a fost doar o greseala de tastatura.

Done ;)

Edited by Vita_Fresh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut ,am incercat sa-l repar din nou dar nu am mai reusit,a intrat apa in partea electronica si s-a ars.Postez cateva poze cu locul unde se afla.post-1917-0-27490000-1336372330_thumb.jppost-1917-0-00305600-1336372352_thumb.jppost-1917-0-91991600-1336372367_thumb.jppost-1917-0-34322100-1336372378_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca nu ai rezolvat problema - iti dau eu o pompa nou-nouta si originala la, sa zicem, 200 lei (mi-a ramas de cand mi-am instalat eu spalatoarele). Treaba cu pierdut apa din rezervor tine de pus bine garniturile in care intra componentele (pompa de parbriz/luneta, senzorul de nivel si pompa de faruri). Iti dau si o garnitura de pompa, daca ai nevoie, tot cu discount major :)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now