Roberto

Volvo- The Game

49 posts in this topic

Nu-mi place deloc.

Are o gramaaaaaada de minus uri. Plus ca ,am o configuratie buna si a durat 10 min pana s-a incarcat traseu'. wtf? Grafica e praf,sunetu' e jalnic. L-am si dezinstalat intre timp ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca voi ziceti cred ca nu o sa imi bat capul sa il insatalez. mai astept sa faca ceva schimbari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si mie mi se tot blocheaza si ma deconecteaza, astept sa apara ceva patch

Share this post


Link to post
Share on other sites

Roberto, da-mi si mie un PM daca apare patch. Merci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am primit newsletter de la reprezentanta din Brasov, in legatura cu lansarea jocului.

Iata continutul:

"Dragi clienti / potentiali clienti,

    Volvo Car Corporation, in colaborare cu studioul suedez de jocuri SimBin Development, a lansat jocul Volvo-  The Game. Jocul este o provocare pentru pasionatii de curse de masini si poate fi downloadat gratuit de pe site-ul www.volvocars.com/intl.

    Jocul are ca obiectiv popularizarea Conceptului S60 precum si familiarizarea potentialilor clienti cu postura de sofer al unui Volvo si poate fi jucat atat cu noul Volvo S60 Concept cat si cu alte modele Volvo cunoscute pentru performanta in intreceri. Jocul va beneficia de o promovare internationala foarte complexa si se desfasoara in perioada 26 mai - 24 iunie.

    Jucatorii vor avea posibilitatea sa alinieze la start oricare dintre aceste masini si sa le ghideze pe doua piste de intreceri, extrem de detaliat si realist construite. Pot fi alese Gothenburg Eco Drive Arena din Goteborg, Suedia sau pista Chayaka din apropierea Kievului, in Ucraina. Volvo - The Game este singurul joc de curse cu masini din lume care pune la dispozitia utilizatorilor spectaculosul traseu ucrainean. In afara optiunilor legate de traseu, jucatorii pot alege si gradele de dificultate - atat pentru novici cat si pentru cei mai experimentati gameri. Clasamentele si premiile puse la bataie vor fi constant publicate pe site-ul oficial al Volvo Cars.

    Pentru mai multe informatii vizitati: www.volvocars.com sau www.simbin.se

Distractie placuta !"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda, si eu sunt cam dezmagit.  :-\Ma asteptam la mai mult, grafica si sunetul mi se par cam naspa. Pentru un joc de 500 MB... asta e. Lasa, ca urmatorul va fi mai bun.  ::)

off topic:

Claudiu, sa-ti traiasca & La multi ani! :occasion13:

Share this post


Link to post
Share on other sites

In viteza a 6-a la 4000 de ture cu noul S60 ai 125km/h.  :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am primit newsletter de la reprezentanta din Brasov, in legatura cu lansarea jocului.

Iata continutul:

"Dragi clienti / potentiali clienti,

    Volvo Car Corporation, in colaborare cu studioul suedez de jocuri SimBin Development, a lansat jocul Volvo-  The Game. Jocul este o provocare pentru pasionatii de curse de masini si poate fi downloadat gratuit de pe site-ul www.volvocars.com/intl.

    Jocul are ca obiectiv popularizarea Conceptului S60 precum si familiarizarea potentialilor clienti cu postura de sofer al unui Volvo si poate fi jucat atat cu noul Volvo S60 Concept cat si cu alte modele Volvo cunoscute pentru performanta in intreceri. Jocul va beneficia de o promovare internationala foarte complexa si se desfasoara in perioada 26 mai - 24 iunie.

    Jucatorii vor avea posibilitatea sa alinieze la start oricare dintre aceste masini si sa le ghideze pe doua piste de intreceri, extrem de detaliat si realist construite. Pot fi alese Gothenburg Eco Drive Arena din Goteborg, Suedia sau pista Chayaka din apropierea Kievului, in Ucraina. Volvo - The Game este singurul joc de curse cu masini din lume care pune la dispozitia utilizatorilor spectaculosul traseu ucrainean. In afara optiunilor legate de traseu, jucatorii pot alege si gradele de dificultate - atat pentru novici cat si pentru cei mai experimentati gameri. Clasamentele si premiile puse la bataie vor fi constant publicate pe site-ul oficial al Volvo Cars.

    Pentru mai multe informatii vizitati: www.volvocars.com sau www.simbin.se

Distractie placuta !"

si eu l-am primit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tocmai am gasit un joc foarte frumos pot spune...Volvo The Game 2009... ;D...

o sa incerc sa il pun mediat aici si daca nu reusesc am sa caut de unde sa il luati cu exactitate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi se pare slab facut din urmatoarele motive:

1 - S-au chinuit sa simuleze apasarea pedalei de acceleratie dar schimbatorul si ambreiajul nu se misca.

2 - Treptele de viteza se schimba inainte sa traga de maner.

3 - Cand am lovit masina, s-a intamplat pentru ca jocul a uitat sa-mi mentioneze ca vine curba.

4 - Desi am un joystick cu controale analog, cand virez dreapta sau stanga, se vireaza total.

5 - Nu merge sa accelerezi cu rotile virate.

<object width="640" height="390"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/watch?v=eWKozPVtIvc?fs=1&amp;hl=en_US&amp;rel=0&amp;hd=1"></param><param'>http://www.youtube.com/watch?v=eWKozPVtIvc?fs=1&amp;hl=en_US&amp;rel=0&amp;hd=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/watch?v=eWKozPVtIvc?fs=1&amp;hl=en_US&amp;rel=0&amp;hd=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="390"></embed></object>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Il am si eu pe PC de vreun an.Intradevar e cam slabut si nu prea realist ce-i drept,ar merge facut un upgrade sau scos altul nou intru-totul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ia sa vedem ce avem aici ! Acum il descarc si eu ;D;D;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine merge, dar un pic cam greu pana ii dau race ! Am luat-o pe contrasens ( invers ) dar te scoate imediat ;D;D;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am incercat sa-l calc pe unu dar nu merge ;D;D;D

Edited by Andu G

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am inregistrat o cursa completa, full hd sa vedeti cum conduce un profesionist ;D

Treaba e ca are 22 de gb si nu mi-o ia YouTube nici d'al dracului. O encodez acum cu Divx si o s-o pun pe net peste o ora. 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adrian, nu o mai tura asa pe N ca ii sar pistoanele ! Poti sa o bagi in treapta 1 si sa o accekerezi ! In rest conduci bine ;D;D;D

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tocmai de aceea cu 340 nu fac asa ceva :))

Sa se strice in joc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now