hrusca

EROARE CITIRE CD COPIATE

12 posts in this topic

Dupa cum ati vazut din profilul meu nu sunt posesor de Volvo dar sunt in cautarea unuia .Am citit in schimb multe topicuri despre aceasta masina .Am vazut in schimb aici in FR un topic unde cineva sa plans ca nu poate utiliza cd-uri scrise de el in HU 603 .Asi vrea sa stiu daca voi cei care aveti de mult timp aceasta masina daca ati avut aceasta problema.Si daca da cum ati rezolvato.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu merg toate tipurile de blancuri. Eu folosesc pentru masina Sony, dar dupa cateva folosiri incepe sa dea eroare. Trebuie sa ma joc cu cd-ul de cateva ori (in-out) ca sa merga. Oricum cd-urile care le fac eu sunt cu melodii noi si dupa 15 ascultari oricum se invechiesc melodiile si ajunge la gunoi si fac altul. Cele "de suflet" sun originale si nu am probleme cu ele

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-a discutat si pe la noi problema asta cu CD-uri care nu pot fi citite de acest HU.MP3 nu citeste sigur,gasisera baietii de pe aici rezolvarea cu scrierea nu stiu carei marci de CD-uri la o anumita viteza.

Trebuie ''sapat'' putin forumul pentru a gasi topiculwink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu erau Mp3 .Dar in celelalte modele de HU e aceeasi problema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Titlul topicului e putin exagerat si ar putea crea confuzii. Atunci cand iti faci o copie de rezerva dupa un disc pe care l-ai cumparat legal, nu se cheama ca ai un CD piratat. Nu de alta, dar daca ar fi vorba de piraterie in domeniul drepturilor de autor, acest lucru ar contraveni Regulamentului forumului. Asa ca, rog pe cine are posibilitatea, sa modifice titlul, in mod corespunzator. Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, la asta ma pricep pentru ca m-am confruntat si eu cu acesta problemuta la s60-ul meu :

"Am de la fostul proprietar niste jafuri no name zgariate si vai de capul lor pe care le citeste din prima fara nici un moft...am facut eu Traxdata, scrise la 4x cu nero, cu sesiunea inchisa si abia mi-a citit unul din ele la a X-a incercare ca apoi cand i-am dat "next track" sa se supere pe mine si sa nu mai vrea sa-l citeasca. Am o indoiala ca fostul proprietar avea rabdarea sa le scrie la 2x sau 1x (writerul meu nici nu cunoaste vitezele alea), am mai scris unul la 16 x (no result) si ma gandesc ca poate viteza de scriere e prea mica. M-am gandit si eu la curatat lentila dar faptul ca mi le citeste pe alea uzate si vechi fara probleme iar pe cele noi nu m-a pus pe ganduri."

"Pana la urma s-a dovedit a fi de la softul de inscriptionare. Am urmat sfatul lui xydexter si am instalat cdburnerxp (pe calculatorul de pe care inscriptionam cu nero 10 si nu citea cd-urile) cu care am scris pana acum 6 cd-uri (no nameuri included)pe care le citeste volvo-ul fara nici un moft. Sa mentionez ca am dus totul la extrem si am scris trackuri in format FLAC (1890 Kbs la 44 Hz) care se aud de o claritate incredibila in masina (muzica orchestrala, soundtrackuri de filme - my kind of thing).

Ca sfat si recomandare in final, pentru cei carora le fac mofturi cd-playerele, incercati intai sa schimbati softul de scriere, eu mi-am invatat lectia "Mai renumit si mai scump nu inseamna ca e cel mai bun" "

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine nu citea HU803,pt. ca aveam lentila prafuita.

A curatat-o domnu G,si acum citeste orice.smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

mariusdaniel Titlul lam preluet de pe forumul francez .Scuze de eroare.Ai dreptate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muzica noua nu mai are copyright ... este freeeee pe internet .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Vadim : O fi muzica free...acolo unde zici tu, dar nu si in masina, daca nu ai si originalul ! Asa ca, mare atentie ! Urechea si timpanul si-au rafinat metodele si tin pasul cu tehnologia...

Acum titlul e ceea ce trebuie sa fie. Nu trebuie sa-ti ceri scuze hrusca. Eu iti multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now