Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

ionutz_lup

Dezmembrez Volvo S40/V40/S60/S80/V50/V70/XC 90/C30/C70/V60/XC60

1,835 posts in this topic

Multumesc, te rog tine-ma minte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut.Un pret pt. electromotor la masina din semnatura,daca ai bineinteles.Mersi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ionut, m-ar interesa si pe mine senzorul de temperatura dintr-un modul de clima (de s60, xc90, s80...din cate stiu sunt la fel toate). O sa mai vreau mai multe "maruntisuri" dar as vrea sa stiu in principiu daca ma rezolvi cu asta,

ps: Vreau sa il pun pe xc90...deoarece l-am rupt cand am vrut sa il curat. Senzorul este in gaura de pe fata climei. Multumesc anticipat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut.Un pret pt. electromotor la masina din semnatura,daca ai bineinteles.Mersi.

este electromotorul la 450 de lei

Ionut, m-ar interesa si pe mine senzorul de temperatura dintr-un modul de clima (de s60, xc90, s80...din cate stiu sunt la fel toate). O sa mai vreau mai multe "maruntisuri" dar as vrea sa stiu in principiu daca ma rezolvi cu asta,

ps: Vreau sa il pun pe xc90...deoarece l-am rupt cand am vrut sa il curat. Senzorul este in gaura de pe fata climei. Multumesc anticipat.

cred ca am de pe un climatronic defect acel senzor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Ionut!

Am si eu nevoie de piesa din poza (face legatura intre furtunasele de la sprituitoare parbriz). Si daca ai caut niste presuri bune oem.

Numai bine!

post-4258-0-95994300-1380040301_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut ionut , ai consola de s60 facelift ( clima + cd.player cu rama ) si cotiera cu mijlocul metalic ? caut exact ce ai pe acel s60 D5 din 2005 care il ai la vanzare .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma intereseaza tapiteria de pe scaunul din stanga si incalzirea in scaun (spatar si sezut), de la masina din poza, daca este in stare foarte buna si daca ai in stare foarte buna un sezut acelasi model, pentru dreapta (eventual cu tot cu incalzire), daca nu cumva sezuturile sunt la fel, stanga si dreapta. Vorbesc de tapiterie, pentru ca este mai simplu de trimis, decat scaunele intregi

post-259-0-70495500-1380478129_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Ionut!

Am si eu nevoie de piesa din poza (face legatura intre furtunasele de la sprituitoare parbriz). Si daca ai caut niste presuri bune oem.

Numai bine!

am piesa si cred ca am si presuri

salut ionut , ai consola de s60 facelift ( clima + cd.player cu rama ) si cotiera cu mijlocul metalic ? caut exact ce ai pe acel s60 D5 din 2005 care il ai la vanzare .

nu am nici o cotiera dar clima si cd am doar ca nu cred ca le poti monta pe masina ta

Share this post


Link to post
Share on other sites

da.mi mesaj cu pret te rog pentru clima si cd ... in cazul in care nu se potrivesc iti cumpar si plansa de bord ( doar coaja ) cu totul , in fond oricum alea nu le vinzi niciodata , poate in cazuri extreme . multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu difera plansa de bord! La casetofon nu o sa-ti mearga iluminarea si comenzile pe volan, iar clima nu o sa mearga de loc, pentru ca este codata pe masina. La modulul de clima, cred ca ii poti schimba fata, ca o pui pe cea de facelift, iar la casetofon...e mai greu, pt ca nu se poate reprograma pe masina ta, doar sa tragi un fir de la iluminarea climei, pe placa casetofonului, dar la comenzile pe volan, nu ai ce sa le faci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Ai plansa de bord pt S40 din 2006? Volanul pe stanga, evident.

ms

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci cd.playere.le si climele nu merg de pe o masina pe alta deoarece sunt codate individual ? sau au si mufe diferite la facelift ? suna cam nasol , nu va contrazic ,voi sunteti expertii , dar din moment ce merge facut IMMO OFF , cred ca se poate sparge si codul la cd.player ... SAU exista varianta 3 ( cea mai scumpa ) pun fatza de facelift la climatronic daca zici ca merge schimbata cu grija , iar in loc de cd.player.ul meu imi iau un Bluepower ptr faceift , iar RTI.ul stock il leg pe camere de marsarier si fatza , :smile: mai interesant ... pretz pentru clima si cd.player facelift ionut pls

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va rog purtati astfel de discutii in aria dedicata. Acesta este un topic DE DEZMEMBRARI.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi cer scuze , dar suntem offtopic ? vreau sa cumpar de la DEZMEMBRARI interior de facelift pentru o masina non.facelift !!! si aflam care este impedimentul , daca ramane aceasta conversatie cu siguranta va fii utila pentru cine va dorii acelasi lucru pe viitor .

Si sa fiu on topic astept oferta de pret pentru clima si cd.player , si m.ar interesa si un dvd original pentru RTI pentru s60 2004 ( stiu ca nu contine Romania ) . multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

@robvie: "Am schimbat recent radiatorul de caldura ,( ca tot vine sezonul ), si am vazut care este mufa de la monitor pe care o adaptez cumva la RGB si conectez la un Car PC cu windows de care leg si un OBD2 sa vedem niste senzori in timp real , singura parte mai dificila este cu switchul care ridica monitorul, sper sa nu fie pe aceeasi mufa".

Etc, etc...

Da, sunteti off-topic. Pe topicul asta se dezmembreaza, detaliile tehnice te rog in topicuri dedicate. Se pierde informatia, si se face varza forumul.

Multumesc.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

rti iar nu cred ca poti monta pe o masina care nu a avut si in legatura cu cd playerul la cu 1 cd este 100 de euro si cam acelasi pret si clima asta daca stii ca merg puse pe masina ta sa nu le iei degeaba :P

da nu mai vinzi masina?cum de investesti in ea?

Salut,

Ai plansa de bord pt S40 din 2006? Volanul pe stanga, evident.

ms

este si plansa pe stanga

neagra si maro inchis

Share this post


Link to post
Share on other sites

masina are rti , eu vreau sa montez un PC la displayul de la rti , sa pot vedea senzorii masinii in timp real pe acel display ... Am investit si investesc in continuare in masina deoarece nu insist sa o vand , singurul motiv pentru care as da.o este pentru o masina mai usor de modificat si mai usoara in greutate pentru drag racing . Altfel nu imi trebuie alta masina . Debitmetru sau de T5 sau T6 dupa 2005 ai cumva ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

masina are rti , eu vreau sa montez un PC la displayul de la rti , sa pot vedea senzorii masinii in timp real pe acel display ... Am investit si investesc in continuare in masina deoarece nu insist sa o vand , singurul motiv pentru care as da.o este pentru o masina mai usor de modificat si mai usoara in greutate pentru drag racing . Altfel nu imi trebuie alta masina . Debitmetru sau de T5 sau T6 dupa 2005 ai cumva ?

am luat un t5 2005 cel de 260 cp

s 80 d5 2004

s 60 t5 2005

v 70 d5 2007

post-408-0-26097500-1381151554_thumb.jpg

post-408-0-44023900-1381151604_thumb.jpg

post-408-0-21234900-1381151655_thumb.jpg

post-408-0-14966600-1381151710_thumb.jpg

post-408-0-47516800-1381151720_thumb.jpg

post-408-0-50622200-1381151731_thumb.jpg

post-408-0-82326300-1381151794_thumb.jpg

post-408-0-37753100-1381151846_thumb.jpg

post-408-0-62484400-1381151899_thumb.jpg

post-408-0-37950400-1381151954_thumb.jpg

post-408-0-45728200-1381152006_thumb.jpg

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, ai un scaun de fata dreapta de xc90 cu comenzi electrice, preferabil culoare inchisa? Daca da, zi si un pret te rog. Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, ai un scaun de fata dreapta de xc90 cu comenzi electrice, preferabil culoare inchisa? Daca da, zi si un pret te rog. Multumesc.

este scaun de dreapta din piele si cu comenzi la vreo 100 de euro

Salut! Îmi spui, te rog câţi km are V70-ul, ce transmisie are şi care e motivul dezmembrării? Mulţumesc!

are vreo 210000 la bord si are ceva defectiuni la partea mecanica si ar trebui platita taxa ca sau epuizat nr rosii

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se poate o poza, ceva mai multe detalii inainte sa bat drumul la tine? P.S. vreau sa fac un scaun de birou din el.

Share this post


Link to post
Share on other sites

rti iar nu cred ca poti monta pe o masina care nu a avut si in legatura cu cd playerul la cu 1 cd este 100 de euro si cam acelasi pret si clima asta daca stii ca merg puse pe masina ta sa nu le iei degeaba :P

da nu mai vinzi masina?cum de investesti in ea?

este si plansa pe stanga

neagra si maro inchis

un pret pt cea neagra te rog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut ma intereseaza si pe mine goarna de la alarma (s60 2003) da-mi un pret te rog !

Share this post


Link to post
Share on other sites