cipilika

Piese Volvo Iasi S40,V40,V50,S60,V70,S80, XC90 0757051090

2,080 posts in this topic

de prin depozit

Sa traiti!! O statie audio de s60?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da gasim pe stoc....ma poti suna maine sa vedem ce cod si alte detalii? dupa ora 9 sunt la garaj..

Share this post


Link to post
Share on other sites

2000-2004 sunt toate la fel la S60/v70/S80, nu conteaza codul

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Ciprian!

Ma poti ajuta si pe mine cu o sticla pentru farul dupa partea dreapta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu pot vinde doar sticla din pacate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

La V40 (-> 2004), sticla de far se comercializează separat, ca piesă de sine stătătoare, nu doar împreună cu farul, numai că trebuie să fie pentru maşină cu volanul pe stânga, ca să nu fie în contradicţie cu legea.

Cu cât dai un set de buşoane de baterie de D5244T?

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

La V40 (-> 2004), sticla de far se comercializează separat, ca piesă de sine stătătoare, nu doar împreună cu farul, numai că trebuie să fie pentru maşină cu volanul pe stânga, ca să nu fie în contradicţie cu legea.

Confirm, eu chiar am cumparat sticla de far noua, separat.

Banuiesc ca Cipilika nu vrea sa dea sticla separat, nu ca nu poate. De fapt, cred ca nici nu e mare diferenta de pret intre sticla si far la second hand...

Edited by mariusdaniel
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

La V40 pana in 2004 se comercializeaza sticla de far DOAR pt. modelele pana in 2000, cu sticla jivrata (translucida) si bec H4 si costa vreo 70 de lei. Cine vinde sticla separat pt. modele dupa 2001, ori o vinde originala, ori ia un far chinezesc si vinde doar sticla si restul il da la gunoi (iesi cu aprox 50-100RON mai ieftin).

Later edit: Acum vad ca s-au apucat si cei de la Binder de treaba, exista si sticla pentru H7, la 150 de lei dar vine toooocmai din Germanica.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

La V40 (-> 2004), sticla de far se comercializează separat, ca piesă de sine stătătoare, nu doar împreună cu farul, numai că trebuie să fie pentru maşină cu volanul pe stânga, ca să nu fie în contradicţie cu legea.

Cu cât dai un set de buşoane de baterie de D5244T?

domnu care le stie pe toate...care este diferenta intre o sticla pentru far cu volan pe stanga si una cu volan pe dreapta?

Confirm, eu chiar am cumparat sticla de far noua, separat.

Banuiesc ca Cipilika nu vrea sa dea sticla separat, nu ca nu poate. De fapt, cred ca nici nu e mare diferenta de pret intre sticla si far la second hand...

este simplu dece nu vand separat doar sticla...daca pot lua pe un far un pret de 250ron dece sa dau doar sticla cu 100ron?

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

domnu care le stie pe toate...care este diferenta intre o sticla pentru far cu volan pe stanga si una cu volan pe dreapta?

[...]

Diferenţa între sticlele de far de LHD şi cele de RHD se referă la striaţiile care orientează fasciculul luminos. Sunt interzise farurile pentru circulaţie pe partea stângă în ţările cu circulaţie pe dreapta şi invers. În funcţie de ţară, se ajunge chiar la suspendarea talonului, fără să mai vorbesc de amenzile colosale. S-a discutat de nenumărate ori acest lucru pe forum. Chiar eu ţi-am mai explicat acest lucru chiar ţie şi chiar în acest topic. Ai uitat?

Ai buşoanele de care te-am întrebat?

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Diferenţa între sticlele de far de LHD şi cele de RHD se referă la striaţiile care orientează fasciculul luminos. Sunt interzise farurile pentru circulaţie pe partea stângă în ţările cu circulaţie pe dreapta şi invers. În funcţie de ţară, se ajunge chiar la suspendarea talonului, fără să mai vorbesc de amenzile colosale. S-a discutat de nenumărate ori acest lucru pe forum. Chiar eu ţi-am mai explicat acest lucru chiar ţie şi chiar în acest topic. Ai uitat?

Ai buşoanele de care te-am întrebat?

Heim vezi ca esti departe de adevar. La S40 2000-2004 sticla farului este clara, iar striatiile sunt pe oglinda farului! Deci sticlele sunt la fel la RHD si la LHD

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dacă-i aşa, e greşeala mea. Rămâne valabil ce-am spus doar pentru faruri.

PS: Numai că el n-a întrebat de sticlele de far de V40. La modul general, rămâne valabil ce-am spus. ;D

Edited by HEIMÐALLR
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Diferenţa între sticlele de far de LHD şi cele de RHD se referă la striaţiile care orientează fasciculul luminos. Sunt interzise farurile pentru circulaţie pe partea stângă în ţările cu circulaţie pe dreapta şi invers. În funcţie de ţară, se ajunge chiar la suspendarea talonului, fără să mai vorbesc de amenzile colosale. S-a discutat de nenumărate ori acest lucru pe forum. Chiar eu ţi-am mai explicat acest lucru chiar ţie şi chiar în acest topic. Ai uitat?

Ai buşoanele de care te-am întrebat?

deci...in primul rand nu este atat de grava situatia pe cat o faci tu sa fie....cu farurile de uk sau de europa

si in al doilea rand....inainte sa poluezi acest topic...documentezate mai bine...

nu stiu la ce anume spui tu "busoni" "busoane..."

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Capacele cu filet pe la care se verifică şi se completează nivelul lichidului din baterie, şase la număr. Ale mele sunt distruse, de la utilizarea unor instrumente necorespunzătoare.

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

ai PM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi-a ajuns foarte repede si foarte bine impachetata nuca schimbatorului cu insertie de mahon.

Este prima "tranzactie" - asa ca recomand cu toata increderea.

Multumesc inca o data !

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci, îmi pui, te rog, buşoanele acelea într-un plic şi mi le trimiţi prin poştă pentru 12 RON (doi lei bucata) plus transportul sau nu?

Mersi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci, îmi pui, te rog, buşoanele acelea într-un plic şi mi le trimiţi prin poştă pentru 12 RON (doi lei bucata) plus transportul sau nu?

Mersi!

refuz sa iti livrez aceasta comanda...nu ma duc la posta pt 12ron....tinand cont ca mie imi vine zilnic la garaj fanCourier.

Share this post


Link to post
Share on other sites

refuz sa iti livrez aceasta comanda...nu ma duc la posta pt 12ron....tinand cont ca mie imi vine zilnic la garaj fanCourier.

E bine şi prin Fan Curier. Dar la acelaşi preţ. Hai, treacă de la mine, 20 de lei. Patem palma? Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci? Tu chiar refuzi să mă serveşti? Nu pot să cred...

Gândeşte-te că nu faci nimic cu o baterie moartă, nici aşa. Aşa, măcar mai scoţi şi din aia câţiva lei.

PS: Dar te rog pune şi o poză cu ele, să nu cumva să fie la fel de distruse ca ale mele. Mersi!

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

refuz sa iti livrez aceasta comanda...nu ma duc la posta pt 12ron....tinand cont ca mie imi vine zilnic la garaj fanCourier.

Comanda a ajuns acum , multumesc mult , recomand !!!!
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci? Tu chiar refuzi să mă serveşti? Nu pot să cred...

Gândeşte-te că nu faci nimic cu o baterie moartă, nici aşa. Aşa, măcar mai scoţi şi din aia câţiva lei.

PS: Dar te rog pune şi o poză cu ele, să nu cumva să fie la fel de distruse ca ale mele. Mersi!

eu bateriilea le dau la centrele de colectare si daca eu scot acele capacele imi ca curge prin curte acidul din baterie...si pt 20ron le las acolo...si apropo bateriile se vand si ele la centre specializate....dar nu aveai de unde sa stii tu pt ca esti ocupat cu legile...si legislatia rutiera...

o zi buna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e nevoie să fii ironic. Nu vrei să mă serveşti, nu vrei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca ar fi fost pentru oricine altcineva de pe acest forum sigur l-as fi servit dar pentru persoana ta nu as vrea sa fac asemenea sacrificii...

succes...propunei lui ionut_lup poate vrea el sa se duc la posta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dacă problema e să nu curgă acidul din bateria de la care le iei, ţi le trimit eu pe ale mele, ca să poţi vinde bateria la reciclare. Fac şi chestia asta. Şi plătesc eu şi transportul prin Poşta Română. E bine aşa?

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now