johny

aburire interior

36 posts in this topic

Incearca sa scoti grila de ventilatie de sub parbriz (de pe EXTERIORUL masinii). Ar trebui pe acolo sa vezi flapsul de recirculare daca se misca sau nu cand apesi pe butonul de recirculare. Daca nu, e destul de neplacut, ca se lasa cu dat gauri ca sa ai acces la suruburile motorasului de recirculare. Asta nu o spun din experienta proprie, ci din ce DIY-uri am mai vazut pe net.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E clar, dacă nu se aude nicio diferenţa, înseamnă că e blocat pe recirculare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ai avut dreptate recircularea e blocata ,stie cineva cum se poate debloca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc de confirmare :smile:

Jos cu bordul conform PDF-ului atasat, dupa care identifici usor motorasul, il dai jos, si vezi ce si cum...S-ar putea doar sa se fi blocat tija de actionare

removing dashboard.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc mult o sa incerc sa l desfac saptamana viitoare ,mersi inca o data

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu gasesc filtru de particule..imi poate arata si mie cineva o poza unde este...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probabil te referi la filtrul de polen sau de habitaclu;e acelasi lucru. Din cate stiu se afla undeva in spatele compartimentului torpedo. Deschizi usita,dai jos compartimentul respectiv si ar trebui sa fie acolo. S-ar putea sa gresesc. Mai asteapta o parere totusi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e lege sa fie sub torpedou.La P2 este in dreptul pedalei de acceleratie :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu gasesc filtru de particule..imi poate arata si mie cineva o poza unde este...

Ce dor imi este de bunica! Cand nu gasea ceva punea o cana cu gura in jos si acel ceva aparea ca prin minune! Asa si la tine,ia pune tu ceva la profil si sa vezi cum apare o poza! Daca nu mai ai varianta search pe forum si sunt deja puse poze!

Edited by zippy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now