iulirx

Vreau un Volvo

21 posts in this topic

Asa cum am mentionat si in titlu : "Vreau un volvo"

Inca nu stiu ce model sa-mi iau.

V-as ruga pe voi, cei care aveti volvo , sa ma sfatuiti ce model sa-mi iau.

Banii disponibili sint undeva in jurul a 15000 euro.

N-am postat in sectiunea de cumparari pentru a nu trebui sa respect regulile de acolo. Sper ca o discutie pe tema " vreau un volvo" nu deranjeaza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Clasa compacta/limuzina/break/SUV? Diesel/benzina? Cutie manuala/automata? De familie sau mai sport?...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu ţi-l recomand pe . Ia legătura cu vânzătorul. ;D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum putem sa te indrumam daca nu stim ce te-ar interesa?

Ceva in jurul a 15000 euro, cred ca am fost destul de clar. ORICE, numai Volvo sa fie.

Heimdallr , o idee mi-ai dat. Astept si altele, nu neaparat de pe forum (masini de pe forum).

M-ar interesa sa vad , in primul rind, ce model mi-ati recomanda. Si, de ce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incerarca sa eviti s60, s80, xc70, xc90! Daca nu pica volanta la cele cu, cutie manuala, pica cutia (la cele automate)! Sunt foarte multi pe forum care au avut probleme la cutiile de viteze, fie ele manuale, fie automate!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e complet adevarat ce scrie mai sus.

Uite aici un S60 de doi ani, din 2009, cu garantie un an, care n-o sa aiba probleme cu volanta ca-i benzina.. e 25% din pretul de noua!.. la banii astia unii au luat un model vechi de 5-6 ani.

Edited by Andreos

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Ceva in jurul a 15000 euro, cred ca am fost destul de clar. ORICE, numai Volvo sa fie.".... fara intentia de a te supara ,de asta mi-am adus aminte : http://www.tubtub.ro/videos/4161/

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

vrei volvo dar nu stii ce vrei. bun pina aici. alege totusi o locatie( cum ar fi joia la polivalenta) si stai de vorba cu detinatorii masinilor. ai din ce alege. lu' soacra-mea nu-i convine ca este prea joasa. solutia? sa mearga cu dacia din '98 a lu' fisu. daca vrei volvo atunci volvo sa fie cu bune si rele. daca te-ai decis asupra unui model sau an spune-ne tu. nu banii conteaza. conteaza numai alegera ta :hello:

Share this post


Link to post
Share on other sites

As opta pentru o masina de familie . M-ar interesa sa fie cu motor sub 2000 cmc, cu costuri de intretinere si utilizare rezonabile.

Utilizarea ei va fi 75% in oras. Probabil o voi folosi pentru 2-3 persoane in concediu. Principalul e sa-mi placa mie (desi toate modelele de la Volvo imi plac, la modul general), nu altcuiva.

Edited by abc

Share this post


Link to post
Share on other sites

@abc...dar stii ca la 19,000 Euro iti iei Volvo S40 nou !? Si echipat bine, nu "coaja"

Daa vrei mai multe detalii da-mi de stire

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volvo cu motor sub 2000 cmc nu prea exista decat cele noi care nu prea sunt Volvo(nici macar nu au motoare de Volvo), daca vrei un Focus cu electronica si emblema de Volvo poti alege un S40/V50, daca vrei un Volvo iti recomand un XC70 2004-2007. Te incadrezi la limita cu banii dar merita .

@Rau_dar .... nu stiu ce mare experienta ai tu in Volvo, cred ca tinde spre zero sau ai citit pe diagonala forumul, volanta bimasica pica de 2 ori mai repede la S40 2.0D, adica pe la 120.ooo km, la D5-ul EURO3 undeva dupa 200.ooo km iar la S60 D5 de 136kw nu pica volanta bimasica nici la 300.ooo km . Un S40 II este infinit mai nefiabila in comparatie cu vechea generatie sau chiar cu noile modele de bazate pe Mondeo IV (S60/V60/XC70/XC60/S80) .

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

ai uitat sa ne spui care e treaba cu motorul de 96kw de pe s60/v70! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze de offtopic...dar...nu aveai un S60 maro/crem?a patit ceva?sau confund?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A fost o farsa? Sau o observatie la cum va reactiona lumea? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

abc?

Share this post


Link to post
Share on other sites

dea!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce vise pare ciudat la mesajul citat mai jos din Iulirx !

"As opta pentru o masina de familie . M-ar interesa sa fie cu motor sub 2000 cmc, cu costuri de intretinere si utilizare rezonabile. ...

Postare editată de abc: acum o săptămână "

Postare editata de Marius Daniel chiar in clipa asta !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca va dati cu totii seama ca topicul asta nu duce nicaieri.

CLOSED !

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu este o farsa. la un moment dat, datorita unei situatii legate de acesul userului Iulirx, a fost creat contul abc de catre Iuli. in final mesajele celor doi useri au fost contopite sub numele aceluiasi user "Iulirx"

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.