bennygalea

DVD navigatie

199 posts in this topic

A aparut pe torrent Volvo rti-2009.1. Cuprinde acelasi tari ca si cel anterior. E pentru:

Product: Volvo RTI P2001/MMM- Europe

Media: DVD

Volvo Part number: 31285852

Previous Volvo Part number: 31285446

Model compatibility:

Compatible with all:

Volvo C30            MY 2007 -

Volvo C70            542 MY 2006 - MY 2007

Volvo S40            544 MY 2004 - MY 2007

Volvo S60            MY 2002 -

Volvo S80            184 MY 2002 - MY 2006

Volvo V50            MY 2003 - MY 2007

Volvo V70            285 MY 2002 - MY 2007

Volvo XC70          295 MY 2002 - MY 2007

Volvo XC90          MY 2003 - MY 2006

La mine merge OK. V50 din 2004. Am incercat DVD-ul C( ala cu Ungaria) pe un Verbatim +DL scris cu PowerISO.

La cel anterior am incercat si alte marci de DVD-uri( Memorex) su NU mergea...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si ne putem intalni sa vad daca merge si pe al meu si daca imi merge mai bine decat cel anterior, inainte sa ma pun sa-l dau jos si sa sa-l scriu pe un DVD-dualLayer?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. Pe Calea Clujului la penultimul stop pana la Lukoil( langa Carnival) parca am mai vazut masina... E OK acolo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu pe gradinarilor lucrez.Cum vii de la maternitate, la primul semafor in dreapta, prima casa.

Daca treci prin zona si vezi masina, da un telefon sau claxoneaza .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine. Pana la ce ora lucrezi? Azi as putea pe la ora 5. daca nu, maine... Oricum trec zilnic pe acolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vreau si eu pe bani dvd-urile cu hartile. Eu am xc70 din 2003 si navigatie rti navteq . Ma poti ajuta cumva? Eu n-am timp si sunt profan cu torenti si alte d-astea. Merci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu teoretic lucrez pana la ora 4, dar poate plec mai repede sau mai tarziu. De aia am zis, ca daca treci si vezi masina si ai timp, opreste.

Deci oricand eu is la birou poti sa vii.  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va rog frumos dati-mi si mie PM cu linku catre dvd-u de navigatie, ca ma intereseaza pt s40.

Multumesc anticipat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De fapt, acum le-am gasit si sunt tot fara romania..aiurea nu citisem tot ce spusesei la inceput.Dar sunt curios daca a gasit cineva si cu romania pe torrent, si cum de nu exista nici unul adaptat de la HDD pt DVD...sau daca exista nu stim noi unde..pacat daca mai are cineva informatii va rog PM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am si eu o intrebare. Voi ati copiat pe dvd imaginea .iso sau fisierele pur si simplu. Eu nu-i dau de cap la dvd-ul din 2008. Nu vrea sa mearga si pace! Am incercat cu tot felulde duallayer.Asta ca sa nu ma mai chinui sa il dau jos si pe asta din 2009. Si mai e o chestie. Asta din 2009 l-am gasit cu 2,6 gb iar cel din 2008 avea peste 6gb. Voi ce marime ati descarcat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

2.6G este impachetat. Este un .zip. Asta cand il despachetezi o sa ai un file .iso Asta cred ca este un fel de imagine a dvd-ului original, cu toata structura lui.

Eu am descarcat de pe net programul PowerISO. Cu asta deschizi iso- ul despachetat si ii dai Burn disc cu verificarea discului scris. O sa iti spuna ceva limitare( nu mai stiu ce) a programului PowerISO pentru ca nu l-ai cumparat, dar nu are nici o importanta, pentru ca il scrie bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pt. V50 din 05/2007 a aparut si Romania.

http://www.navigation.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/Navteq-VolvoEurope-Site/en_GB/-/EUR/ViewStandardCatalog-Browse?CatalogCategoryID=GZoKCghB2Q8AAAEfbtky9UKm&PersistNavigationMenu=YES

Daca e cineva de la o reprezentanta care sa ne poata spune daca se poate face upgrade la navigatie si cat ar costa, ar fi dragut  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe coperta scrie HDD. Deci e pentru hard-disk. La up-grade pariez peste mia de euro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

acu o mica intrebare ... la dvd e tot o conexiune pe ata cu panglica .. cine are variante cu hdd poate ne face o poza si poate adaptam un hdd de laptop prin o interfata la ata ? ca tot ne mainca degetele ....  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volvo Rti Eastern Europe 2006,versiune arhivata 2,8 giga desfacuta are 7,79giga.normal fara romania,care de fapt nici nu ma intere.

a avut cineva versiunea asta si sa o testeze pe s40 2005-2006?mi-am cumparat un dvd tdk 8x 8,5giga.are sens sa ma chinui sa il scriu sa vad daca mere?mersi

pe torente de unde am luat-o zice sa folosesc verbatim sau philips dvd.chiar conteaza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

are sens sa copiez Volvo RTI Navigation DVD Europe 2009.1,merge pe vers 2005?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merge. Eu am incercat cu Verbatim si Maxell. Cu Verbatim merge iar cu Maxell nu. De ce nu stiu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

am tdk double layer 8x.azi incerc sa zic daca mere.copierea sper sa fie normala direct din imaginea de pe hdd din cdu virtual.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu l-am scris cu Nero prin burn image, dar cred ca metodele pot sa difere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

incercat cu tdk dar nu merge.imi zice pe ecran can not read dvd.dar inainte sa l bag in masina pe calculator mergea,dar dupa ce l-am testat pe masina,l-am bagat iar la calculator si nici calculatoru nu mai citea.cred ca l-a stricat.

incerc cu maxell acu

nu exista verbatim la noi in oras

Share this post


Link to post
Share on other sites

maxell din ala galben la 3.5lei bucata.scris cu nero (4x)si merge...dar parca se chinuie putin la citire

gasit si verbatim si cu ala mere perfect.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cine ma poate ajuta cu un link de unde sa pot coboara si eu Volvo RTI - 2009 1 Europe.

Vreau sa incerc si eu sa vad daca reusesc sa fac ceva la Volvo-ul meu V50 din 2005.

Multam fain

Share this post


Link to post
Share on other sites

sal vad ca va pricepeti dar eu am nevoie de un cd pt navi nu am gresit un cd si nu dvd,nu am nevoie de harta romaniei doar de  europa pt un c70 2001 daca il face cineva sau il are sint gata sa il cumpar(serios)mersi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now