bennygalea

DVD navigatie

199 posts in this topic

Din păcate, la 1., răspunsul este NU. Detalii: (vorbim de MMM/P2001).

La 3, începe de aici: http://www.volvotech...Video&filter=32

Edited by HEIMÐALLR
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc Heimdallr

Oare un electronist bun nu ar putea face asa ceva (pct 3)?

Am gasit si un filmulet pe youtube :

Se vede acceptabil!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda nu am citit eu bine la punctul 1. Am sarait peste dvd cu Ro

Deci pt Ro nu exista si nici nu ti trebuie la cat de des se schimba situatia drumurilor.Autostrazi noi...autostrazi care acum sunt maine nu(vezi sebes-sibiu), drumuri cu sensuri unice schimbate peste noapte.Dincolo este brici, are POIuri multe si in germania a fost de nota 10.

Pt punctul 3. Mi se pare mult prea scump ca sa faci treaba aia si sincer de banii aia iei un tab s 10.5 si vezi ce vrei in timpul liber petrecut in masina.In mers iti trebuie o muzica si atentie la condus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e vorba de tab, cine nu ştie de taburi?! Problema e când ai ecranul ăla acolo degeaba. E frustrant să-l ai şi să n-aibă niciun rost.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e vorba de tab, cine nu ştie de taburi?! Problema e când ai ecranul ăla acolo degeaba. E frustrant să-l ai şi să n-aibă niciun rost.

Dar iese frumos din bord si se ascunde la fel de frumos :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Păi, iese, iese, dar te faci de mândra minune dacă iese şi e negru... râde te tine cin' te vede... :slap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Păi, iese, iese, dar te faci de mândra minune dacă iese şi e negru... râde te tine cin' te vede... :slap:

Lipeste si tu o poza frumoasa pe display :D
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu n-am nevoie, bre, că am IMIV, ai uitat? ;D

'ete-l 'colea:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cei de la VolvoTech au si un mic discount pt VBB4, dar tot ajunge cu transport cu tot la 240 euro.

Am auzit totusi ca ar fi niste baieti in Bucuresti ( cum intri de pe autostrada dinspre Cta, la prima intersectie, zona Catelu ) care fac asemenea sisteme.

O sa incerc sa obtin un nr de tel si vorbesc cu ei.

Edited by Val8Geo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am intrebat la mai multe firme de tuning audio ( Cta + B, inclusiv la cei din zona Catelu ) si NIMIC.

Am inteles ca nu se baga niciun electronist sa umble in RTI din cauza ca sunt echipamente scumpe.

Oricum nu cred s-ar fi bagat in conditiile in care nu are schema electronica.

Deci solutia cea mai de incredere ramane VBB4 de la Volvotech.

Edited by Val8Geo

Share this post


Link to post
Share on other sites

De la tuning nu se baga nimeni ca am incercat si eu. Sper sa vin Romania cat mai curand sa-l repare cineva ca ma doare sufletul sa-l vad bagat inauntru tot timpul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De la tuning nu se baga nimeni ca am incercat si eu. Sper sa vin Romania cat mai curand sa-l repare cineva ca ma doare sufletul sa-l vad bagat inauntru tot timpul.

Cred ca tu te referi la renumita rotita, care s-a uzat/rupt si nu se mai ridica ecranul navigatiei.

Pentru schimbarea rotitei nu-ti trebuie cunostinte mecanice deosebite. Eu am schimbat-o in 40 min, cu ajutorul informatiilor de aici :

Eu caut un electronist sau o firma de tuning audio care sa faca ceva la sistemul de navigatie, sa pot vedea de pe telefon/stick pe ecranul navigatiei fisiere audio/video.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi ca el are v70 si acolo nu i se scoala ci doar iasa din bord.Ii alt sistem

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si totusi, poate cineva sa faca rost de schema electronica a sistemului de navigatie?

Cred ca un electronist bun, daca ar vedea schema si cu ajutorul unei interfete audio/video, poate rezolva problema.

Vezi ca el are v70 si acolo nu i se scoala ci doar iasa din bord.Ii alt sistem

Scuze, nu am sesizat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred ca i vorba de hardware ci de software cum le impaci, conectezi ca sa faci ce vrei tu. Daca rusii nu or facut o inca inseamna ca nu se poate :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca tu te referi la renumita rotita, care s-a uzat/rupt si nu se mai ridica ecranul navigatiei.

Pentru schimbarea rotitei nu-ti trebuie cunostinte mecanice deosebite. Eu am schimbat-o in 40 min, cu ajutorul informatiilor de aici :

Eu caut un electronist sau o firma de tuning audio care sa faca ceva la sistemul de navigatie, sa pot vedea de pe telefon/stick pe ecranul navigatiei fisiere audio/video.

Nu nu nu, nu e asa. Iasa de iesit dar nu mai citeste CD-ul. Am cumparat cd curatare dar degeaba. Sper sa ajung in Romania si sa-l poata repara G

Share this post


Link to post
Share on other sites

Îţi trebuie şi lentilă nouă.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Heim, lentila am gasit la 24$ din USA dar nu cred ca o pot schimba singur si nici nu stiu daca e doar asta. Poate trebuie umblat si in soft.....ma rog, in sistemul lui

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut

 

Am un V50 din 2004 si doresc sa imi fac un DVD cu Hărți, aveti idee, Care hărți se folosesc si in Ce format?

Stiu ca nu este Romania, ceea ce ma intereseaza Bulgaria, Turcia, Ungaria, Austria, Germania, Spania, Italia, Franța și multe altele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut

 

Am un V50 din 2004 si doresc sa imi fac un DVD cu Hărți, aveti idee, Care hărți se folosesc si in Ce format?

Stiu ca nu este Romania, ceea ce ma intereseaza Bulgaria, Turcia, Ungaria, Austria, Germania, Spania, Italia, Franța și multe altele

 

Ce vreau sa mai stiu este, Dacă Navigatia se aprinde doar cu CD-ul in unitate?

La mine, daca ridic Navigatia, nu se vede nimic pe ecran si de moment ce nu are nici un DVD in unitate, cred ca De aceea, nu se aprinde!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, 

Gasesti suficiente informatii despre asta pe aici, astfel incat sa iti raspunzi la intrebari - doar trebuie sa cauti putin. 

Succes!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut

 

Imi poate spune cineva Ce inseamna?

20171003_171519.jpg

20171003_171557.jpg

20171003_171618.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gata, am descifrat. Trebuie sa inserez un alt DVD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stie cineva vreun link cu hărțile pana in anul 2006?

Am cautat in acest topic, dar toate link-urile nu mai sunt de actualitate.

Multumesc Anticipat 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now