larahau

Grila fata

56 posts in this topic

SI cand vine caldura poate nu faci DIY cu poze multe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Facem facem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

poate daca nu iti sunt bune proiectoarele vechi, imi faci un pret bun la ele caci le vreau eu, cu tot cu suporturile de plastic pentru mascare in spoilerbiggrin.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asteptam cu interes caldura ..... Si provincia!

Share this post


Link to post
Share on other sites

O mica intrebare masca din poza cea cu sigla mare se potriveste fara probleme la o masina facelift nu? adica a mea e facelift dar nu are sigla mare, si acum o am lovita in fata (bara si masca sparte) si trebuie sa ma duc sa o fac pe casco, oare daca ii cinstesc pe baieti imi pot comanda masca cu sigla mare? va multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se potriveste sigur.Am o cunostinta care a facut acelas lucru dar la un S80 din 2008.Avea cu sigla veche, a bubuit-o si pe casco a pus sigla noua.Iar la mine bara fata care o am eu este de la un model din 2008 iar cand am probat grila cu sigla mare se potrivea perfect.

Edited by larahau

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aveti idee daca e diferenta mare de bani intre cele 2 grile? adica aia de facelift si ultima? multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

aia noua cu (facelift) de Rdesign e vreo 1200 lei parca...si cealalta nu stiu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fara R design ,normala. de ce va intreb am vorbit sa duc masina la service sa-mi schimbe bara si grila pe casco si vreau sa pun grila noua de la modelul 2010, si mi-a zis baiatu de la service ca nu e nici-o problema doar sa nu fie diferenta mare de bani intre ele. si luni o duc la service si vroiam sa fiu pregatit :) sa stiu ce si cum. va multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca nu e asa mare diferenta si vrei sa faci acest upgrade da-le tu diferenta de bani si go for it ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi ca tre sa schimbi si farurile.Altfel iti ramana un gol sub faruri daca pui spolerul model nou si lasi farurile de la modelul vechi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da...corect.Nu am bagat de sama....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da am dus azi masina la service, si baiatu de acolo a fost foarte de treaba si mi-a cautat grila aia noua si culmea era mai ieftina ca aia veche cu vreo 30 ron :) si a si comandato. va multumesc pentru ajutor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cat te-a costat grila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa pun dar mai dureaza :( trebuie schimbata si bara si deflectorul de aer de pe tragar si ce o mai fi pe sub bara, de grila stiu ca dureaza 1 saptamana sa o aduca.... asa ca mai dureaza. de pret am vazut la individ pe pc ca era 750 ron acum nu stiu daca era pretul lui sau de lista, si nici nu stiu in ce program le cauta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arata superb! :) pana la urma 750 te-a costat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minunata! Si eu vreau! :P

Si, daca tot discutam de un "upgrade" la masina, de literele marcii care apar pe capota portbagajului de la modelul 2009+ (cele cu "font" mai mare si spatiu crescut intre ele) s-a legat cineva pana acum? :)

Edited by serge

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda, arata bine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci? Literele? Nimeni nimic? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am renuntat la cele mici cand am vopsit masina si ma cam bate gandul sa le iau pe cele mari!

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am renuntat la cele mici cand am vopsit masina si ma cam bate gandul sa le iau pe cele mari!

Intrebarea este.... De unde le luam pe cele mari?

Si o alta intrebare... Cand ai renuntat la ele, te-ai procopsit cu urme/gauri in tabla? Care este modul de prindere pe care-l au literele respective?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now