cristian

camera parcare pentru modelele volvo

53 posts in this topic

Salutare pentru cei interesati am gasit aceasta camera parcare foarte comoda de montat,eu deja am cumparato si motato chiar daca in anunt nu este modelul v50 se potriveste..cine e interesat http://www.ebay.it/i...984.m1439.l2649

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie nu imi merge linkul.Poti pune o poza cu ea montata pe masina ta sa vedem cum vine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie nu imi merge linkul.Poti pune o poza cu ea montata pe masina ta sa vedem cum vine?

Acum nu sunt acasa dar iti postez o poza cu camera

post-1079-0-48329700-1334337950_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suna interesant.Poti detalia:calitate camera,se poate conecta la RTI sau pe ce ecran ai pus la tine?poze, filmulet daca se poate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suna interesant.Poti detalia:calitate camera,se poate conecta la RTI sau pe ce ecran ai pus la tine?poze, filmulet daca se poate

eu am conectato la casetofonul masini(nu ala original al masini) daca te uiti la pozele mele vezi ca eu am schimbat casetofonul care are intrare pentru camera video pentru detalii despre camera incerc sa mai pun un link http://cgi.ebay.it/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280862725969

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum ne am prins. Deci nu are legatura cu Volvo. L ai conectat la un 2 DIN, nu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum ne am prins. Deci nu are legatura cu Volvo. L ai conectat la un 2 DIN, nu?

Da asa e am conectato la 2DIN dar camerele sunt dedicate pentru modelele volvo deoarece se monteaza la iluminatia de la numar..
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca se poate conecta si la Rti,dar costurile vor fi putin mai mari.

@cristian camera aia se poate monta pe orice masina/marca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da asa e am conectato la 2DIN dar camerele sunt dedicate pentru modelele volvo deoarece se monteaza la iluminatia de la numar..

Cred ca mai au si alte masini numere iluminate. Nu cred ca asta e relevant. Scrie pe cutie ca sunt special facute pentru Volvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

In imagine scrie clar ca e pentru cateva modele Volvo. Sunt curios cat costa display-ul si unde se monteaza, pentru ca setul de pe e-bay nu contine display.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut si eu ca scrie in imaginea de reclama. Asta ca sa atraga posesorii de Volvo. Asa fac reclama pe ebay. Sa fie mai personalizate. Daca dai cautare la bmw iti va aparea aceiasi imagine cu modelele bmw. De fapt chiar scrie in imagine sa dai click pentru lista completa. Asa fac si la instalatiile xenon.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Forma inserturilor arata cam ca protectia de la becurile de iluminare a numarului de la Volvo. Ma gandesc ca nu se potrivesc la alte marci. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pe ebay.de este chiar ceva mai ieftina:

http://www.ebay.de/i...3#ht_8022wt_905

chiar are forma de la volvo dar se potriveste si pe alte masini.

se potriveste perfect la volvo acum daca se poate pune si pe alte masini nu stiu daca intri pe link-ul care lam pus in descrierea produsului are si masurile..importanta e forma la plastic sa se potriveasca perfect nu camera,doar nu sunt camere facute special pentru volvo!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merge la Volvo RTI numai daca este PAL, eu mi-am luat teapa cu o astfel de camera deci daca nu este 100% PAL nu merge pe RTI .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merge la Volvo RTI numai daca este PAL, eu mi-am luat teapa cu o astfel de camera deci daca nu este 100% PAL nu merge pe RTI .

1 / 4 Sensore a colori

Sistema TV: PAL / NTSC

Impermeabile: IP66

Pixel effettivi: PAL 720 * 576 pixel, NTSC 720 * 480 pixel

Risoluzione: linee 420TV

Illuminazione minima: 1.0Lux / F1.2

Pin Obiettivo: f = 1,8 millimetri / F = 2.0

Obiettivo Angolo: 170 °

Vertical Sync. Frequenza: 60Hz

Video uscita: 1.0Vp-p, 75Ohm

Alimentazione: DC12V

Consumo di corrente: ≤ 120mA

Temperatura di esercizio: -20 ° C ~ 70 ° C, RH95% MAX

Temperatura di stoccaggio: -40 ° C ~ 85 ° C, RH95% MAX

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Bogdan G Pai despre asta tot intreb si eu. Daca se potriveste la sistemul electric atat de complicat al Volvo. Nu ma incalzeste ca se potriveste plasticul camerei la numarul masinii (luminat sau nu). Era interesant daca ne merge pe RTI ( cei care au sic!). Restul detaliilor fashion le pricep si eu, macar alea nu prea subtile! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cristian a scris mai sus ca este PAL/NTSC, deci trebuie sa mearga pe RTI .

Trebuie doar un video in si ai rezolvat problema .

Share this post


Link to post
Share on other sites

off topic: Bogdan, te rog sa ma ajuti si pe mine cu o informatie. Ti-am trimis PM. Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si video in se gaseste sa se potriveasca de la camera la RTI?Incearca cineva prima montare?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normal ca se gaseste, are Detonator, Musashi, subsemnatul si cred ca mai sunt si altii .

Pe S40/V50 nu vei vedea prea curand o astfel de instalare pt ca nu da nimeni sute de euro doar pt o camera de marsarriere implementarea audio fiind mai grea .

Pe volvotech.nl gasesti tot ce ai nevoie si pe brd.ro, bcr.ro gasesti finantarea :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai da si tu un cost "la cheie" sa vedem daca sunt doritori. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Numai pt camera este 320E+transport+manopera iar asta inseamna cam 470E . De asemenea se mai poate pune si un tv tuner/video player/DVD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai cum? Nu vorbim de camera asta care e 28 euro? Ziceam asta legata la RTI.. Cat iese?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Diferenta pana la 500E :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now