birkof

Black Beauty, S40 2009, 1.6 D

10 posts in this topic

Salutare si bine v-am gasit!

De cateva luni bune urmaresc acest forum si am citit aproape fiecare topic despre tot ceea ce inseamna Volvo S40.

Nebunia mea pentru aceasta masina s-a concretizat acum cateva zile cand, noi doi, am devenit buni prieteni, sper pentru o indelungata perioada de timp.

Imediat cum am vazut-o am si boteazat-o: Black Beauty.

Masina este adusa din Franta, pe platforma si inscrisa provizoriu in tara de luna trecuta.

Inainte de cumparare am decis ca sa-i fac un test complet, test care a iesit VERDE la toate capitolele.

Din pacate testul de diagnoza nu a fost unul foarte profi, nefiind facut intr-un service autorizat Volvo.

Mai multe detalii desprea ea gasiti mai jos:

Producer: Volvo cars Model: S40 from year 2004 Year: 2009 Body (doors) 4 doors FWD (S40, S60, mimo S80) Engine unknown engine Emission: EM R1 (od roku 2004: EURO5) Gear-box: manual gear-box M56 Factory: Ghent, Belgie

Masina a fost produsa in 28.11.2008 si inmatriculata ptr prima data in 20.01.2009.

post-2940-0-04327200-1336720476_thumb.jp

Inainte de inmatriculare si RAR as dori sa-i fac o diagnoza la cineva competent. Sa fie Volvo sau BogdanG? :smile:

Sper intr-o cat mai buna convietuire si intelegere intre noi doi si fara probleme.

PS: Nu ar fi fost mai buna o rubrica cu si despre prezentarea masinilor? Mea culpa daca exista asa ceva si eu n-am dat de ea :smile:

Toate bune!

Edited by birkof

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu partea electrica mergi cu incredere la BogdanG. Test de rampa poti face si la reprezentanta, dar sa nu te sperii de factura proforma ;D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun venit si sa stapanesti fericit "calutii" ! Merita sa o urci pe rampa la service-ul autorizat din Otopeni. E bine sa stii pe ce te bazezi. Cat despre BogdanG, fiecare ajunge pe la el, mai devreme sau mai tarziu...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun venit, să ai noroc de maşină!

Acea rubrică există şi subiectul tău se află, deja, în ea (transferat, bineînţeles)... ;D

Am observat, insa prea tarziu.

Iti tare multumesc! :P

PS: Masina are 85k Km in bord. Nu prea sunt eu siguri de ei, insa astia sunt :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine te-am gasit!

Mergi la Bogdan G cu incredere, ca si mie mi-a luat banii laugh.png dar, ce-i drept pe merit!

Cat despre masina, sa o stapanesti sanatos si fara evenimente neplacute! :)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un bun venit si din partea mea! Vezi ca Bogdan face si abonamente ;D ;D ;D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va multumesc si sper sa auzim numa' de bine. :D

Toate bune!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ni te-ai alaturat, multi kilometri fara probleme !

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now