Roberto

La dracu' cu calitatea fructelor din magazine

17 posts in this topic

Deci cumpar 2 nuci de cocos de la Kaufland Arad ieri, imi plac mai ales putin reci la frigider. Am avut noroc ca am mai gasit cateva, erau toate luate fiind oferta.

Astazi ma pun sa le sparg folosind tehnologia moderna (Roskat stie, am ras impreuna :lol:) adica impactul la un unghi de 90 de grade cu o treapta din fata usii si uitati ce am gasit :

Seamana mai degraba cu ceva oua din Jurassic Park, sunt stricate, uscate, put, fara lapte, miezul e un bolovan, habar nu am cum au ajuns asa.

Am trimis un email la Kaufland, vreau alte nuci la schimb :lol::P

Credca imi plantez eu cocos in curte :headbang:

post-100-0-39991500-1340308202_thumb.jpg

post-100-0-13044000-1340308245_thumb.jpg

post-100-0-81405500-1340308280_thumb.jpg

post-100-0-92300600-1340308312_thumb.jpg

post-100-0-69260600-1340308353_thumb.jpg

post-100-0-34129700-1340308395_thumb.jpg

post-100-0-02756900-1340308432_thumb.jpg

post-100-0-91480600-1340308457_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca au baut angajatii laptele folosind metoda "faci o garica, bagi un pai si sustragi laptele"!!! ;D ;D ;D

Daca mai ai bonul, poti sa le duci inapoi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Păi ce-ai fi vrut să primești la ofertă? :slap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa iti raspunda. Eu am luat un pepene.... abia am ales unul... cand l-am taiat au murit si florile de prin casa. Era balegar.... abia am reusit sa il duc la ghena....

Am scris si mi-au zis sa ma duc cu bonul ca imi vor returna banii.

Le-am zis ca nu vreau banii ci sa verifice toate produsele de genul ala.... a doua zi nu mai erau....

Edited by ValiU

Share this post


Link to post
Share on other sites

Credca gasesc bonul, nu imi trebuie banii inapoi ci alte nuci :)) !

Astept sa imi raspunda la email !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha...de asta nu m-ai mai sunat tu azi :)) Glumesc,evident!Te sun eu maine cand am putin timp liber ;)

Daca nu te baga in seama,du-te la OPC!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha...de asta nu m-ai mai sunat tu azi :smile:) Glumesc,evident!Te sun eu maine cand am putin timp liber ;)

Daca nu te baga in seama,du-te la OPC!

:violent1: pfaaai, am uitat complet, mi-a sunat astazi telefonul constant si nu am tinut pasul !

Maine dim te sun, promit ! :hello:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pastreaza bonul,mergi la ei la magazin si daca fac nazuri sau o dau cotita mergi direct la OPC,la stiri,oriunde ca sa ii faci sa le ''intre morcovul'' putin!

Stai linistit,mate! Si eu am fost ocupat cu ale mele si de aceea nu te-am mai sunat.

Maine dimineata,la fel nu stiu cand voi fi disponibil! Te sun eu si ne punem de acord ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu care vroiam sa-mi iau 2-3 nuci la garaj luni dupa ce-mi ajung piesele de la tine si sa ma "hidratez" :))))

Si ce entuziasmat erai aseara. Citez: "sunt criminale" :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu care vroiam sa-mi iau 2-3 nuci la garaj luni dupa ce-mi ajung piesele de la tine si sa ma "hidratez" :smile:)))

Si ce entuziasmat erai aseara. Citez: "sunt criminale" :smile:)))

:lol:

Mda, mi-au raspuns la mail, dar nu ei ci un AutoResponder setat pe casuta de email, vor sa ma angajeze acum, iete dracie :o

Stimate candidat,

Va multumim pentru increderea acordata firmei noastre si pentru dorinta de a face parte din echipa Kaufland.

Am primit CV-ul Dumneavoastra si va asiguram ca acesta a fost vizualizat si introdus in baza noastra de date.

Daca vom considera ca educatia si experienta Dumneavoastra se potriveste cu unul dintre profilele cautate de noi pentru pozitiile libere pe care le avem, va vom contacta pentru a va invita la un interviu.

In cazul in care nu va potriviti cu un profil cautat de noi in acest moment, ne rezervam dreptul de a va pastra CV-ul in baza noastra de date.

Va multumim pentru interesul acordat si va dorim mult succes!

Cu stima,

Echipa Recrutare – Kaufland Romania

Ma duc la interviu sa le spun ca le sparg toate nucile daca ma angajeaza :violent1::machinegun:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

:lol:

Mda, mi-au raspuns la mail, dar nu ei ci un AutoResponder setat pe casuta de email, vor sa ma angajeze acum, iete dracie :o

Ma duc la interviu sa le spun ca le sparg toate nucile daca ma angajeaza :violent1::machinegun:

:laughing6: :laughing6: :laughing6: ....Beiiiii, nu-mi vine sa cred...... Oricum, FELICITARI Robertino! Sa negociezi salariul ...la sange! :evil6:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uite ca mi-au raspuns :))

Stimate Domnule Roberto,

Vă mulţumim pentru sesizarea Dumneavoastră din data de 22.06.2012.

Regretăm lipsa de calitate a produsului "Nucă de cocos" achiziţionat din magazinul nostru Kaufland din Arad. Dorim să vă cerem scuze în acest sens.

În ciuda unui volum ridicat de vânzări nu ni s-au adus până acum la cunoştinţă alte observaţii, astfel încât plecăm de la premisa regretabilă a unui caz individual. Vă asigurăm că se vor efectua verificări asupra acestui produs, respectiv se va acorda o atenţie sporită pe viitor.

Deoarece nu aţi fost mulţumit de acest produs cumpărat din magazinul nostru Kaufland Arad, bineînţeles că vom respecta Garanţia schimbului de produse. De aceea vă rugăm să vă adresaţi Biroului de Informaţii Kaufland Arad având asupra Dumneavoastră produsele şi bonul de casă, şi vi se vor returna banii.

Dacă pe viitor aveţi şi alte întrebări sau sugestii, ne puteţi contacta personal la numărul gratuit 0800.080.888 (apelabil în reţelele Romtelecom, Vodafone, Orange, Cosmote) de luni până joi între orele 8:00 - 17:30 şi vineri între orele 8:00 – 15:00 sau în scris, accesând www. Kaufland.ro / contact.

Vă mulţumim pentru înţelegere.

Cu stimă,

FLORINA AVRAM

Marketing Clienţi - Centrul Relaţii Clienţi

Telefonul clientului: 0 800 080 888

Fax: + 40 372 090 298

Office:

SC Kaufland România SCS

Str. Barbu Văcărescu 120-144

Cod Poştal 020284

Sector 2, Bucureşti

www.Kaufland.ro--> --> --> -->

Deci nu ma mai angajez la Kaufland :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ca au bunul simt sa nu te ignore ci chiar isi cer scuzele meritate, bafta si grija la ce cumperi-cumparam... cu totii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa iti raspunda. Eu am luat un pepene.... abia am ales unul... cand l-am taiat au murit si florile de prin casa. Era balegar.... abia am reusit sa il duc la ghena....

Am scris si mi-au zis sa ma duc cu bonul ca imi vor returna banii.

Le-am zis ca nu vreau banii ci sa verifice toate produsele de genul ala.... a doua zi nu mai erau....

Tot ai rezolvat ceva : i-ai scutit pe altii sa cumpere gunoi; esti bun de OPC ! :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa ce-ti dau banii inapoi si intocmesc actele complet pentru returnarea banilor, si numai atunci, cumpara din nou o nuca si verific-o pe loc.

Daca si asta e la fel, cu prima reclamatie si cu bonul de la a doua nuca adreseaza-te opc.

O sa fie interesant !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naspa cand ai nucile seci....nu mai iese zeama biggrin.png

Ce OPC, ce a treia nuca, asta este, cum vroiati sa verifice nuca daca mai are zeama sau nu aia de la Kauf?

Ghinion de nesansa, iei altele din alta parte si gata, sau iti incerci norocul in acelasi loc, asa are, asta n-are, asta-i necastigatoare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ca nu a fost mai rau! Sa nu aibe prea multa zeama in ele......ca nici asa nu era bine :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now