Vicu

Upgrade Polestar motor D5244T8

53 posts in this topic

L-a montat azi maestrul G(epetto) pe micul Pinocchio si cand a inceput sa povesteasca ne-am speriat de cat de repede ii crestea nasul!

Se simte diferenta, livreaza continuu dar intra in functiune dupa ce s-a incalzit motorul si mi-e teama sa nu predau carnetul daca ma mai joc mult. Sper sa tina si cutia de viteze!

Oare o fi mai ''tare'' Polestar-ul?

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Din ce am vazut eu comparativ sunt cam pe acolo - nu uita ca virgula cuplul misca masina, iar CP sunt rezultanta cuplului la o anumita turatie.

De fapt, depinde cum conduci acum - invata turatiile unde ai cuplu maxim si acolo trebuie sa o tii - astfel vei avea randament maxim.

Sa te bucuri de upgrade - sa fie intr-un ceas bun.

Share this post


Link to post
Share on other sites
La ‎10‎/‎26‎/‎2014 at 9:20 AM, maverick a spus:

Salut Cristi,

 

Eu am "umblat" cu ambele - RacingCode si Polestar - ambele foarte OK fara probleme. La RacingCode Sebastian e cat se poate de profesionist, si avem coleg aici pe forum care are soft RC de 200K km si nicio problema. Eu am avut softul 25K km (pana cand am vandut masina) si nicio problema.

La ultimele 2 am avut Polestar si iar nicio problema :).

 

Asa ca alege unul si fa-o odata. Succes!

Iti multumim de cuvintele frumoase.

Am vrea noi sa fim Polestar, dar suntem profesionisti si ne facem treaba cu atentie, avand sculele si cunostintele necesare, beneficiind de un mare avantaj.

Noi setam personalizat fiecare masina in parte si asta ne ajuta enorm, nu folosim un soft generic, chiar daca masinile apparent arata lafel ele difera chiar si in cazul calitatii Volvo piesele au tolerante si uzuri diferite.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now