autoestet

Service specializat pe sisteme de directie Bucuresti (servisari+montaje)

12 posts in this topic

7b1cef86.jpg

Vindem pompe si casete de servodirectie reconditionate in Germania pentru orice marca si model de vehicol pana in 3.5 tone din 98 pana in present ( autoturisme utilitare si jeep-uri). Garantie de 12 luni.

Servisam pompe si casete in atelierul propriu ( dotat cu banc de probe) cand situatia o cere. Oferim aceiasi garantie de 12 luni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un pret pentru o pompa de servo pentru un V40 Ph1?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua

Am o problema cu un unghi al directiei. Va ocupati si cu asa ceva?

Este vorba despre "inclinare pivot fuzeta". Pe partea stanga este prea mic. In loc de 14 grade, am numai 10.

Ati mai intalnit asa ceva?

Multumesc anticipat.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un pret pentru o pompa de servo pentru un V40 Ph1?

Nu avem un tarif standard. Stabilim pretul in functie de starea piesei primita la schimb si perioada din an in care este cumparata piesa. Avem si anumite oferte cu perioada limitata sau lichidari de stocuri. Daca vreti sa o reparam pe adumneavoastra este posibil sa coste cu mult mai putin. la reparatii pretul se face dupa buget. Vreti ceva foarte bun cu care sa nu aveti probleme cativa ani, va putem servi, vreti ceva mai ieftin va putem servi si asa insa va scade perioada de garantie.

Buna ziua

Am o problema cu un unghi al directiei. Va ocupati si cu asa ceva?

Este vorba despre "inclinare pivot fuzeta". Pe partea stanga este prea mic. In loc de 14 grade, am numai 10.

Ati mai intalnit asa ceva?

Multumesc anticipat.

Am mai intalnit insa puteti rezolva problema la orice service unde puteti face unghiul de fuga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma intereseaza sa scap de bazaitul strident de la pompa mea.Saraca ea isi face treaba...doar zgomotul ma streseaza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiam ca unghiul asta nu se poate regla...

Am sa reformulez raspunsul, aceasta problema nu se incadreaza in categoria defectelor solutionabile la noi. Ne ocupam strict de casete de directie si pompe de servo, respectiv montajul acestora.Probleme de alta natura legate de sistemul de directie se rezolva la un service partener sau ori Anterior am spus ca se poate solutiona problema la o astfel de unitate nu ca se poate regla unghiul. Prefer sa nu comentez fara sa vad. Cand am mai intalnit era vorba de o masina accidentata.

Ma intereseaza sa scap de bazaitul strident de la pompa mea.Saraca ea isi face treaba...doar zgomotul ma streseaza.

Daca sunteti din Bucuresti va invit la o constatare. Acel bazait este produs in majoritatea cazurilor de o pompa care lucreaza pe circuit cu o caseta infundata insa ramane de vazut. Sunt si alte probleme ce pot duce la aparitia acelui sunet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua.

Detin un XC90 din 2007,motor diesel de2.4, 185 hp,.

Am o problema destul de zgomotoasa la caseta,si anume ca bate foarte tare in zona bieletelor,mai mult in partea stanga,dar si in dreapta.. Partea buna este ca nu are scurgeri de ulei.

Intrebare:-se poate repara la dumneavoastra?si in ce mod? (adica vin cu masina si demontati caseta ,o reparati,o montati,faceti geometria,sau va aduc eu caseta in brate,si la fel o si iau,si o montez eu.)

-si daca pute-ti sa faceti o estimare de pret ar fi minunat

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Montati si casete de directie noi ? Nu reconditionate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate nu exista noi noute .. ci doar refurbished .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Montati si casete de directie noi ? Nu reconditionate.

Din pacate nu exista noi noute .. ci doar refurbished .

Putem monta si piese noi insa nu avem in stoc decat piese reconditionate. Piese noi sunt disponibile pe comanda pentru masini din 2002 pana in prezent. Producatorii asigura piese noi doar 10 ani iar pentru masinile din 2000-2004 se fabrica special in momentul validarii comenzii daca nu au compatibilitati cu modele mai noi piesele comandate.

Buna ziua.

Detin un XC90 din 2007,motor diesel de2.4, 185 hp,.

Am o problema destul de zgomotoasa la caseta,si anume ca bate foarte tare in zona bieletelor,mai mult in partea stanga,dar si in dreapta.. Partea buna este ca nu are scurgeri de ulei.

Intrebare:-se poate repara la dumneavoastra?si in ce mod? (adica vin cu masina si demontati caseta ,o reparati,o montati,faceti geometria,sau va aduc eu caseta in brate,si la fel o si iau,si o montez eu.)

-si daca pute-ti sa faceti o estimare de pret ar fi minunat

Multumesc

Puteti sa aduceti piesa sau masina. Daca aduceti masina dureaza in jur de 5-6 zile lucratoare iar daca ne aduceti piesa dureaza 2-3 zile lucratoare insa nu stiu daca piesa dumneavoastra este reparabila pana cand se face constatarea. Exista si posibilitatea sa nu poata fi reparata caseta. Montajul se plateste separat.

Edited by autoestet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Şi demontarea/remontarea de pe/pe un P2 (de exemplu, XC90) cât costă?

Preturile pentru montaj variaza intre 350 ron si 650 ron in functie de dificultatea lucrarii. In cazul xc90 este 550 ron

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now