agsabin

ploua in volvo ... cu poze explicite - nu inteleg pe unde intra !

9 posts in this topic

salut,

apa intra undeva prin spate la nivelul geamurilor mici , sau asa mi se pare mie - nu pot fii sigur si nici nu imi pot imagina pe unde poate intra , se prelinge pe undeva intre aripa spate si acea protectie, pe langa suportul centurii spate si de acolo se duce pana in portbagaj si in functie de inclinatie , peste tot ( adica se scurge in spate , in locul unde tii picioarele )

pe partea soferului tot in spate, apa se infiltreaza tot asa , undeva pe sus ... si mai intra si prin acea fanta de aerisire ... unde era un burete care a cazut, dar intra apa la greu cand ploua ...

va rog o mana de ajutor !!!

Sabin

post-4415-0-55249700-1351803682_thumb.jppost-4415-0-27242300-1351803695_thumb.jppost-4415-0-63745700-1351803707_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

merci ... apa intra si pe la stop, s-a rezolvat ... acum nu realizez pe unde intra !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut

Curata bine tot ce e acolo, da cu talc si pe urma fa-i cunostinta cu apa in mod progresiv: intai arunca cu apa pe ea, verifici; dupa care da cu jet, verifici si in final treci peste un drum acoperit cu apa + verifici.

E important sa procedezi asa, ca sa o poti observa "din scurt", altfel daca se inunda si o sa vezi din prima multa apa, e mai dificil sa o detectezi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fa o poza mai larga la portbagaj, fara mocheta si o sa incerc sa iti arat ce ti-am spus la telefon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-a rezolvat ceva sau redenumim topicul in "Ninge in Volvo" ?

Sa ne spui cum ai rezolvat.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
:)) inca nu ninge .... adica macar zapada , nu intra !

Share this post


Link to post
Share on other sites

E totusi bine daca ploua cu poze :) ,mie din cate masini din seria 400 mi-au trecut prin mana nu a plouat in niciuna dar banuiesc care ar fi cauza.Suna-ma sa-ti spun ce trebuie desfundat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zi-le la toti, cine stie cine mai are problema, si e bine de stiut :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now