DAnyEL

nevoie de ajutor(in special Bucuresteni)

14 posts in this topic

am o mica problema. trebuie cineva din cluj sa vina pana in irlanda si plecarea e de la aeroportul Otopeni din Bucuresti. am gasit mai multe firme care au curse regulate pana in Bucuresti dar toate in autogara militari.

care e cea mai sigura cale sa ajungi din autogara Militari la aeroportul Otopeni noaptea pe la 4:30?

1. persoana e o fata si vreau sa ajunga in siguranta.

2. nu mi-ar conveni ca in cazul in care ia un taxi sa ma trezesc ca iasa cu un tarif mai mare ca cel de avion.

aici am nevoie de ajutorul Bucurestenilor in principiu. eventual un numar de telefon al unui taximetrist de incredere ar fi un mare ajutor.

zborul din bucuresti e sambata dimineata.

sper ca nu am postat gresit. daca e gresit locul va rog sa il mutati si imi cer iertare, iar dupa data de 10 a luni va rog sa il stergeti.

apropo: salutari toturor, nu am mai intrat de mult.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai revenit printre noi !

Daca nu e foarte incarcata cu bagaje cred ca o pot duce eu cu Smart-ul...

Colegii din Militari ? Se ofera cineva ?

Galaxy S on IceCream Sandwich

Share this post


Link to post
Share on other sites

are doar o mica geanta ....geanta de mana pentru avion. asa ar fi cel mai bine si nu raman eu dator :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut si tie! Eu stau la cateva statii de autogara Militari. Cat se ofera pt deplasare?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu se ofera nimic - prietenii VOLVO-listi se ajuta intre ei daca pot.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu se ofera nimic - prietenii VOLVO-listi se ajuta intre ei daca pot.

Florine, una este sa faci pe taxiul la 04:30 noaptea din Bucuresti pana in Otopeni si retur (54km) http://www.jeka.ro/D...roport.aspx�� si alta este cand cineva ramane in pana cu masina si are nevoie de ajutor pentru a o tracta ori depana!

Edited by Andu G

Share this post


Link to post
Share on other sites

Andule, ce-ar fi sa te abtii daca nu ai de gand "sa faci pe taxiul" ?

Nu dovedesti decat ca in loc sa ajuti, vrei sa profiti.

Mai bine stai jos in banca ta si lasi pe cineva care SE OFERA VOLUNTAR (voluntariatul implica gratuitate) :)

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu stau departe de autogara, asa ca intru pe lista de voluntariat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Andule, ce-ar fi sa te abtii daca nu ai de gand "sa faci pe taxiul" ?

Nu dovedesti decat ca in loc sa ajuti, vrei sa profiti.

Mai bine stai jos in banca ta si lasi pe cineva care SE OFERA VOLUNTAR (voluntariatul implica gratuitate) :smile:

Eu unul m-am oferit in schimbul unei sume de bani! Daca vrea bine, daca nu tot bine! Crezi ca "presupusul taximetrist cunoscut" ar merge pe moca pentru ca "X" sau "Y" este din clubul volvo sau cum?

Si sa nu vorbim de profit ca nu este cazul! Crezi ca ma imbogateam de la cateva hartii de 10 lei pe care ii ceream?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate, eu stau aproape de aeroport, si oricum la ora aia ma trezeste doar tancu' :D. Dar ce pot spune cu siguranta este ca un taxi de firma, sau cel mai sigur unul comandat telefonic, nu va lua mai mult de 30-40 lei. Parerea mea... (25 km .. cel mai lung, adica pe centura). Asta in cazul in care nu se trezeste MC si nu apare cu Smart-ul lui :D.

Edited by Mihaipg
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

..Pai daca prelungim putin intalnirea de la Penny de vineri seara, o ducem cu alai, ca la nunta :headbang:

Si eu subscriu la "ajutorul e gratuit", ca altfel ia un taxi prin telefon si se rezolva treaba. Daca nu se gaseste nimeni, ma ofer si eu, ca ultima solutie.

PS mi-a placut Alex: "daca nu are multe bagaje"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumesc enorm de mult pentru tot "voluntariatul" dar din fericire am gasit o firma de transport care o sa o lase in fata aeroportului, concluzie problema e rezolvata.

dinou va multumesc mult pentru intentie si totusi ca sa nu se inteleaga gresit nu voiam ajutor "moca". bine inteles ca plateam si consumul si timpul acordat, altfel nu acceptam oferta.

sincer sunt foarte placut impresionat pentru toti cei care v-ati oferit sa ma ajutati.

cred ca se poate inchide/sterge postul. inca odata multumesc mult.

Edited by DAnyEL
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-ai pentru ce ;D Realmente NU ai pentru ce ;D

Sa ajunga fata cu bine !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dacă se întâmpla chestia asta in Brăila puteai/puteți conta pe mine,e valabil in orice chestie in care va pot ajuta si îmi sta in putinta,free of charge obviously :)

Viața frumoasa tuturor!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now