Midnight Caller

Chiar nimeni ?

72 posts in this topic

Eu am descoperit ce scrie pe bord, nu confunda :P. De atunci am cosmaruri noaptea!!!!!! Scrie MADE in ..... o tara Asiatica (nu Japan) nu conteaza care.... Si da, e in colaborare cu Ford!!! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ford a cumparat Volvo in 1998.

Ford a cumparat Volvo in 1999 (cred ca 8 martie) :P

S 60 e un Ford mai stilat  ;D ;D, cel putin asa spun gurile rele (eu ii trimit dracului in fata si le zic ca pisica unde n-ajunge ii pute).

Mie imi place masina la nebunie, atat pot sa zic.

Referitor la parcare o sa ai mari probleme cu ea. Recomandarea mea e sa-ti pui senzori de parcare in spate ca forma de coupe a masinii isi are si neajunsurile ei. Proasta vizibilitate in spate e unul dintre ele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau ca sa-l citez pe Alexb, "vireaza ca un tanc" ;D Are unghiul de bracaj mic din pacate si trebuie sa fii atenta la intoarcerea din 3 miscari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

In comparatie cu 850-ul unghiul de bracaj este parca ceva mai mic dar sincer o iubesc prea mult pt.a cauta la ea neajunsuri,S60-ul este o masina barbateasca dar am vazut noi ce pot face si fetele cu ea(youtube).Bafta Betty cu S60-ul tau,si nu uita lipeste stickul cu Volvo-Club pe luneta pt. a te recunoaste.Drumuri Bune

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut! Mi-am condus mashinutza in weekend si e absolut superba. E extraordinar de usor de manevrat, pana la momentul parcarii:(. N-am condus masina mai prietenoasa decat asta. Intr-adevar, e barbateasca, dar lucrul asta are un singur inconvenient: n-o sa gasesc flori pe masina de 8 martie (probabil stiti campania de anul trecut cu lasat flori pe masinile care pareau mai feminine:P)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei, dar poti sa treci peste parcarea greoaie nu? iti ofera atat de mult confort si parcarea o rezolvi cu senzori de parcare sau pur si simplu cu obisnuinta (vb din proprie experianta).

Iti doresc sa te bucuri in continuare de bijuterie si te asteptam sa "ne dai fum in nas" ;D ;D la urmatoarele intruniri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In Bucuresti este greu si cu senzorii de parcare sa te bagi undeva, cine stie cum vine altul in viteza si se baga in parcare pana te gandesti tu la o strategie de parcat ;D dar...cu timpul experienta isi va spune cuvantul, nimeni nu a fost sofer din fasha ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sau poti sa folosesti oglinzile.

la masinutele noastre, pot fi coborate oglinzile ca sa poti parca cat mai aproape de trotuar!.

oricum, felicitari ptr. masina, sa o folosesti sanatoasa!

si eu mi-as fi luat S, dar cu doi copii mici si un catel, e cam greu. poate peste cativa ani. dar nu renunt la idee, mi-as lua chiar un S80.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut tuturor!

Ca sa sporesc numar fetelor din club, azi am avut curajul sa ma inscriu si eu.

Mai inatai: FELICITARI BETTY! Sa o stapanesti sanatoasa!

Sunt fericita posesoare ( si soferita) a unui Volvo 940.

Microbul Volvo il am de multi ani, dar abia acum 2 ani am reusit sa-i dau antidotul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Woohooo !!! 940 and a lady ! Tu cum ai scos-o la capat cu parcarile laterale ? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Woohooo !!! 940 and a lady ! Tu cum ai scos-o la capat cu parcarile laterale ? ;D

Nu ma laud, dar nu am avut niciodata probleme cu parcare.

Daca ati putea vedea unde o parchez in fata blocului!?!! Ati intelege. Dupa mine parcarea laterala este cea mai simpla, trebuie doar sa vrei si sa te asiguri ca intra masinuta ta in locul liber, Asta-i tot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi se pare mie, sau zona asta e putin misogina?!  :nana: De ce nu exista si un "colt" cu "d'ale baietilor"? De ce sunt discutii cu parcarile laterale? Daca tot ati inceput cu asa ceva propun si "d'ale blondelor"... Ce ziceti, n-ar fi dragut?  :dreams:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar fi super daca ar aparea un astfel de coltisor si mai mult de atat daca ar contine si informaitii care sa vina in ajutorul posesoarelor de volvouri de la posesoarele de volvo-uri care s-au confruntat cu diferite probleme si le-au rezolvst in spiritul feminin de a rezolva lucrurile. Mai mult ia ganditiva cum ar fi daca ne-am lauda ca "blondele" din clubul volvo nu sunt doar "blonde". Dar ar trebui pusa si o conditie, ca informatia postata sa fie si verificata. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei bine!,abia m-am logat si eu,apoi m-am scuzat de cateva ori pentru ca sunt femeie pe un forum auto,iar acum mi-am gasit si locsorul pe un topic dedicat soferitelor de volvo,si nu numai,si a pasagerelor din dreapta soferilor de volvo.

Ieri am intrat pe acest site ca sa ma informez cat mai temeinic despre masinuta noastra,recent cumparata,iar sotul meu mi-a spus;"logheaza-te!,ca nu dureaza mult".Si iata-ma astazi,rasfoind forumul,cat timp copii dorm.

Poate ca nu m-as fi bagat daca nu eram cea care a hotarat sa cumparam volvo,si cel mai important,daca nu eram si fanantatorul acestei bijuterii de masinuta.

Sunt doar pasagera din dreapta,dar in casnicie sunt "soferul",iar sotului meu ai convine atata timp cat situatia se dovedeste a fi benefica,material dar si moral.

Va doresc o zi buna tuturor posesorilor si posesoarelor de volvo....ori pasagerilor din dreapta acestora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce ziceti voi ca Volvo nu e potrivita pt femei???In filmele americane femeile numai volvo conduc.Volvo sunt printre cele mai usor de condus masini,f finute si fiabile!zicea cineva mai sus ca un barbat cu volvo iesit la agatat nu are nici o sansa!Daca as putea alege in Volvo S80 Mi-as pune baza(are o bancheta asa moale si lunga........),nu as alege BMW(scaune tari :D)Ps:tata vrea sasi ia un S70

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te ajut eu cu ceva.

E pasagera din dreapta, desi are permis.

Cand o las la volan, ma aleg cu o criza de panica... urata de tot, credeti-ma  ;D

post-924-12877848360824_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ca sa mai adaug un punc in fav femeilor .......... cea din poza dekla profil e cea care cunduce s 40 din dotare eu ca barbat sunt doar purtatorul de cuvant ::).......... si sincer nu am avut ocazia sa fac nici un atac de panica desi inaintea acestei masini am avut un renault 19 ......... fara servo,senzori de parcare sau alte facilitati .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fratilor sa nu radeti ,dar eu dupa ce am rasturnat prima masina si bineinteles ca n-a mai scapat decat capota de la portbagaj si fata de la portiera dreapta fata,am fost educat,scolit si invatat sa conduc de sotie............ credeti? e adevarat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare tuturor.astazi am intrat pe site si ma-m inregistrat,sper sa ma primiti si pe mine in randul vostru ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare tuturor.astazi am intrat pe site si ma-m inregistrat,sper sa ma primiti si pe mine in randul vostru ;D

bine ai venit!

te rugam sa-ti completezi profilul sa stim si noi "cu cine avem d'a face"

numai bine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare tuturor.astazi am intrat pe site si ma-m inregistrat,sper sa ma primiti si pe mine in randul vostru ;D

Andreea, bine ai venit. Sper sa ne intilnim (volvo-isti din zona) la caravana Volvo din TgMures.

Azi pe la 14 ajunge la voi si va fi ptr. 5 zile. P-ta Trandafirilor (cred  ca e in centru)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szia andy30....ne bucuram sa te avem printre noi.........sa ne vedem in trafic !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va multumesc,ca ma-ti primit printre voi!

placerea este si de partea noastra!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now