Midnight Caller

Chiar nimeni ?

72 posts in this topic

Pentru fete si nu numai , daca va permiteti sau daca nu faceti un efort :

http://www.titiaur.ro/cursuriscoala

Nici nu va dati seama cit de bun este cursul mai ales cand ai masina cu peste 150 Hp .

Evident nu rezolva problema parcarii laterale  sau de orice fel (exceptie cea cu frana de mana  ;D  )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am aflat de scoala asta de vreun an si intentionez sa ma inscriu cand voi avea banii. Un prieten deja a facut cursurile si a fost f incantat. O parte mai neplacuta ar fi ca se intampla destul de rar sa se inscrie fete si as face nota discordanta  :-[

PS. Cu parcarile nu mai am demult probleme  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am aflat de scoala asta de vreun an si intentionez sa ma inscriu cand voi avea banii. Un prieten deja a facut cursurile si a fost f incantat. O parte mai neplacuta ar fi ca se intampla destul de rar sa se inscrie fete si as face nota discordanta  :-[

PS. Cu parcarile nu mai am demult probleme  :D

Eu am facut cursuri de pilotaj la Sf Gheorghe si am invatat fff multe. Recomand la toata lumea

De ce spui ca fetele se inscriu mai rar? Am vorbit cu instructorul si mi-a spus ca la fiecare serie, e mereu cate o fata.

Tin minte luna trecuta la raliul din Brasov a fost o fata (Bunica Alina) nu mai tin minte pe ce masina, insa a iesit printre primii 10.

Du-te cu cea mai mare incredere  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am facut cursuri de pilotaj la Sf Gheorghe si am invatat fff multe. Recomand la toata lumea

De ce spui ca fetele se inscriu mai rar? Am vorbit cu instructorul si mi-a spus ca la fiecare serie, e mereu cate o fata.

Tin minte luna trecuta la raliul din Brasov a fost o fata (Bunica Alina) nu mai tin minte pe ce masina, insa a iesit printre primii 10.

Du-te cu cea mai mare incredere  ;)

Alina concureaza pe un citroen saxo ,dar masina ei personala este un evo 9 (aia de strada) .

A fost campioana nationala de karting 4 ani la rand  si participa la carting de la 10 ani .O stiu personal si fata e doxa de soferie .

La pilotaj poti invata kestii care uneori iti salveaza viata , eu de 2 ori am scapat la mustata datorita celor invatate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E cumva o fetita asa mai subtirica si mai tot timpul poarta sapca ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E cumva o fetita asa mai subtirica si mai tot timpul poarta sapca ?

dap ,bruneta cu nasul in vant  si parul putin peste umar , logodnicul ei este Valentin Porchisteanu  si el pilot de rally , unul foarte bun chiar .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Awa, ai facut scoala de pilotaj? vad ca ai un t5 ceea ce spune multe ca altfel ti-ai fi luat 1.4 MPI.

cam tarziu raspusul dar n-am mai intrat la categoria asta...

Mi-ar placea un schimb de experienta pe un drum mai putin circulat ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Awa, ai facut scoala de pilotaj? vad ca ai un t5 ceea ce spune multe ca altfel ti-ai fi luat 1.4 MPI.

cam tarziu raspusul dar n-am mai intrat la categoria asta...

Mi-ar placea un schimb de experienta pe un drum mai putin circulat ;)

dap am fost , si am avut si 1.4 MPI :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

dap am fost , si am avut si 1.4 MPI :D

da ai fost unde? ???

pana la urma...ne dam pe un circuit ? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prin amabilitatea fostului meu patron am fost 4 saptamani la Nurburgring. Am facut pilotaj cat si siguranta in trafic .

In Romania nu exista o pista speciala pt a alerga cu masina , iar pe drumurile publice cam intrii sub incidenta legii , iar eu pe macadam nu o bag pe printesa mea  :-\

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prin amabilitatea fostului meu patron am fost 4 saptamani la Nurburgring. Am facut pilotaj cat si siguranta in trafic .

In Romania nu exista o pista speciala pt a alerga cu masina , iar pe drumurile publice cam intrii sub incidenta legii , iar eu pe macadam nu o bag pe printesa mea  :-\

Pe macadam nu o bag nici eu...

Nurburgring zici... poate am sa ajung si eu acolo. Da-mi mai multe detalii te rog.

Cat costa (daca merg pe cont propriu)?

Cat am voie sa ma dau?

Reguli impuse?

Au si ei masini?

ms

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate organizam o seara la Am-Kart,ca vad ca sunt destui pasionati de curse....ar fi chiar interesant....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe macadam nu o bag nici eu...

Nurburgring zici... poate am sa ajung si eu acolo. Da-mi mai multe detalii te rog.

Cat costa (daca merg pe cont propriu)?

Cat am voie sa ma dau?

Reguli impuse?

Au si ei masini?

ms

Masina a fost un M3 pisicuta  ,dar la ultima sedinta au adus un S8 de vo 400 HP ca si demonstratie a ceea ce inseamna 330 Km/h.

Preturile variaza in functie de  pachetul pe care doresti sau pentru atestare , exista de la pachete de siguranta  pana la cele de servicii speciale ( cum sa scoti o masina din mers fara sa te faci praf/mers in coloana la 200km/h la 50 de cm de cel din fata s.a.m.d.)  sau pachetele de rally aproximativ cu ce anume se face la Titi Aur .Cursul meu a durat 3 saptamani si a fost 2000 Ediferentiat pe zile teorie si practica, asta acum 3 ani .

In general sunt foarte stricti si nu prea te dai tu de capul tau pe pista cu masinile lor , iar masini aveau o gama foarte vasta la vremea aceea , de cazare te ocupi tu .

Din ceea ce stiu daca te duci pe cont propiu cu masina ta personala ,exista perioade pe timpul zilei cand platesti o taxa ,semnezi niste hartii si poti sa iti rupi masinuta .

Referitor la AMCkart patronul de acolo imi este prieten bun (si fostul meu patron  ;) ) asa ca daca doriti se poate purta o discutie  , dar credeti-ma ca 10 min pe pista cu kartul sunt mai mult decat suficiente si putem merge intr-o seara (in weekend este omor)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Poate organizam o seara la Am-Kart,ca vad ca sunt destui pasionati de curse....ar fi chiar interesant...."

Eu sunt pentru. M-am dat pentru prima data cu kart-ul saptamana trecuta si m-am descurcat mai mult decat onorabil. Am fost eu + inca 3 baieti pe pista. Pe unul (care s-a laudat ca e super bun l-am intrecut o data si apoi a reusit sa ma mai intreaca spre finalul celor 10 min), pe al doilea l-am intrecut de 2 ori si pe al treilea n-am reusit sa-l intrec. Nasol a fost ca spre final mi-era rau de masina  :D

PS: As face o intrecere cu iurix, vreau sa-i vad fata la final  ;D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

Masina a fost un M3 pisicuta  ,dar la ultima sedinta au adus un S8 de vo 400 HP ca si demonstratie a ceea ce inseamna 330 Km/h.

...

WHAT?

Nu diesel? Ce nemti cretini... Habar nu au ce e aia sportivitate adevarata...

Ar trebui sa le ceri banii inapoi!  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

PS: As face o intrecere cu iurix, vreau sa-i vad fata la final  ;D 

Betty kart-ul nu are power box...Stii tu la ce ma refer...

Share this post


Link to post
Share on other sites

WHAT?

Nu diesel? Ce nemti cretini... Habar nu au ce e aia sportivitate adevarata...

Ar trebui sa le ceri banii inapoi!  :D

=))))) Esti tare omule...ma jur, ai niste replici...

@Irina_f mersi pentru link

@restu, pe AMkart cu masina?no way Am circuit de karting aici in Bacau daca vreau karting...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca sunteti hotarati, poate o dam joia asta...ne strangem la Poli si o tundem la karting...e frumos ca perioada asta traficul e rezonabil in Bukarest si e liber si la Amkart..am fost eu sapt trecuta pe la 8 seara si era loc garla ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru fete si nu numai , daca va permiteti sau daca nu faceti un efort :

http://www.titiaur.ro/cursuriscoala

Nici nu va dati seama cit de bun este cursul mai ales cand ai masina cu peste 150 Hp .

Evident nu rezolva problema parcarii laterale  sau de orice fel (exceptie cea cu frana de mana  ;D  )

M-am interesat si eu de scoala lui Titi Aur, insa mi se pare cam scump. Stiu, daca te gandesti ce fel de cursuri faci, cum esti instruit etc. renteaza... dar in momentul asta nu renteaza pentru mine.

Cat despre karturi, pur si simplu le ador. Primele mele lectii "de condus" le-am facut pe un cart in clasa a VII-a (acum vreo 8-9 ani). Aveau un motoras care zbiera de numa, dar fugeau de "mancau asfaltul". A fost cea mai fun senzatie pe care am trait-o la volan (daca ala se putea numi volan :D).

Am vazut in semnatura ta ca ai un 850 T5. Sunt tare curios cum te privesc unii cu BMW-uri la semafor si ce fata fac cand ii lasi in urma (si de o femeie) ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now