Volvo240Dl

Prezentare Volvo 240 Dl 1985

184 posts in this topic

"Night Breaker"-ul, din cate stiu are lumina alba. Daca va rog, postati o poza cu un bec vechi si unul nou montat sa facem o paralela intre ele?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maine voi face fotografiile cerute si posta (seara). ;)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Releele pt proiectoarele de ceata (HELLA) si lampile auxiliare pt faza lunga (tot HELLA - dar cu geam galben). ;)

post-5141-0-38756000-1387380071_thumb.jp

post-5141-0-55052500-1387380073_thumb.jp

post-5141-0-13428600-1387380076_thumb.jp

post-5141-0-52632600-1387380079_thumb.jp

post-5141-0-55351500-1387380083_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa-ti traiasca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Releele?

Am postat aceste fotografii pentru a da de inteles ca nu am abandonat proiectoarele cumparate, ci vor fi montate, dupa ce am tot ce imi trebuie. :smile:

Vor urma: cablajul, conectorii, becurile noi - pt cele de ceata si suruburile, saibele si piulitele din inox. ;)

Asa cum ati putut observa deja, sunt un om care acorda suficienta atentie detaliilor.

L.E: Nu am reusit a fotografiez lumina data de noile becuri azi.

Sorry.

In weekend o voi face cu siguranta.

Edited by Volvo240Dl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cheia pt busonul de golire al diferentialului.

Patrat interior de 12mm.

post-5141-0-84577800-1387739619_thumb.jp

post-5141-0-22676200-1387739622_thumb.jp

post-5141-0-76850800-1387739626_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domnule Zaharia, aveti o masina foarte frumoasa, vreau insa sa va reamintesc ca v-am ajutat sa intrati in posesia catorva componente pentru masina dvs si imi sunteti dator 145 USD. V-am trimis cateva emailuri si din pacate au ramas fara nici un raspuns. Imi pare f rau ca s-a ajuns aici, dar nu vad alta cale de comunicare.

Multumesc, sarbatori fericite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Piesele respective au fost cumparate cu ajutorul colegul nostru Dragos din USA. Aceste piese au ajuns in Romania/Bucuresti pe data de 22-23.07.2013.

Nu vreau sa fiu rau, dar nu cred ca domnul Zaharia nu a avut bani sa ridice piesele dupa 5 luni de zile (dovada fiind acest topic unde se trec toate investitiile facute)!

Poate nu a avut timp? Asta sa fie motivul?

Momentan suntem optimisti si asteptam rezolvarea problemei.

Asteptam raspuns din partea domnului Zaharia Victor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asteptam raspuns din partea domnului Zaharia Victor.

Inca asteptam.........!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inca asteptam.........!!!

Mai......asteptam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Urat, foarte urat si anormal, oare ce se poate face pentru a se indrepta situatia si sa pastram seriozitatea forumului prin seriozitatea membrilor lor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Omu' n-a mai calcat pe-aici de o luna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta e,o sa ducem 240-ul la remat :)) ,Scu ze de off-topic dar si eu am comunicat in PM cu omul acum ceva mai muuult timp si zicea ca il va suna pe Ovidiu dar nu a facut asta.Cred ca acum e putin jenat de situatie...dar inca mai poate indrepta lucrurile zic eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Urat, foarte urat si anormal, oare ce se poate face pentru a se indrepta situatia si sa pastram seriozitatea forumului prin seriozitatea membrilor lor?

Reclama negativa?

Omu' n-a mai calcat pe-aici de o luna...

Poate a intrat ca vizitator!

Asta e,o sa ducem 240-ul la remat :smile:) ,Scu ze de off-topic dar si eu am comunicat in PM cu omul acum ceva mai muuult timp si zicea ca il va suna pe Ovidiu dar nu a facut asta.Cred ca acum e putin jenat de situatie...dar inca mai poate indrepta lucrurile zic eu.

Sa mai asteptam putin, poate isi va face aparitia domnu' Zaharia!

Sorine, si eu am vorbit cu dansul pe PM si chiar i-am dat numarul de telefon pe care l-a avut Dragos cat a stat in Ro, promitandu-mi ca-l va suna! Fara rezultat!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domnul Zaharia este bine mersi si lucreaza de zor la masinile domniei sale, ultima postare fiind facuta ieri:

http://www.reno.ro/Renault-21-GTS-Symphonie-1991-t242235-s450-p3996897.html#entry3996897

http://www.daciaclub.ro/Renault-21-GTS-Symphonie-1991-page-16-t242235-s450.html

Sunt sigur ca a intrat nelogat si a vazut ce s-a scris pe topicul dansului!

Pacat ca s-a ajuns in situatia asta!

De Dragos ce sa mai zic, care ne-a ajutat pe multi dintre noi si din cauza situatiei create poate nu va mai fi asa saritor pe viitor cand vom avea nevoie de ajutor!

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu scuzele de rigoare pentru situatia neplacuta creeata, fara a intentiona acest lucru, voi lua legatura cu Dragos astazi in vederea rezolvarii 'socotelilor'.

Rog, pe aceasta cale, sa nu se mai polueze acest topic si celelalte de pe forumurile reno.ro & daciaclub.ro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc pentru raspuns domnule Zaharia.

Dupa rezolvarea problemei, eu o sa rog moderatorii sa stearga mesajele mele si imi pare rau ca s-a ajuns in aceasta situatie!

O zi buna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu era cazul sa se faca publica si in afara acestui forum 'socoteala' mea cu Dragos dar acum faptul este consumat.

Pe viitor nu va mai exista motiv si ocazie. ;)

Personal doresc stergerea tuturor mesajelor referitoare la acest subiect de aici si inchiderea acestui topic.

Multumesc anticipat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Volvo240DI: trebuie sa intelegi ca pe acest forum exista o UNITATE intre anumiti membri, si este normal sa se ajute intre ei, indiferent de modul in care o vor face.Daca s-a ajuns aici, nu este vina lor ci modului in care te-ai comportat.

Legat de informatia de pe acest topic, aceasta va fi stearsa in masura in care moderatorii si administratorul acestui site vor considera de cuviinta a o face. Odata postata, orice informatie intra in proprietatea forumului.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Modul in care au considerat unii membri ai acestui forum sa 'actioneze' facand 'reclama negativa' pe alt forum auto ma determina sa renunt la apartenenta la aceasta comunitate virtuala.

Mai departe ce veti decide voi aici, cu acest topic e numai problema voastra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Urat ceea ce faci!! In loc sa pleci capul pentru ca ai gresit, tot tu esti cel cu gura mare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Modul in care au considerat unii membri ai acestui forum sa 'actioneze' facand 'reclama negativa' pe alt forum auto ma determina sa renunt la apartenenta la aceasta comunitate virtuala.

Mai departe ce veti decide voi aici, cu acest topic e numai problema voastra.

Mesajul care vi l-am lasat pe renoforum mi-a fost sters, asa ca nu mai aveti de ce sa va faceti griji!

Scuzati-mi nesimtirea de care dau dovada, dar eu nu am limite! Daca nu va trimiteam mesaj privat, nu postam aici si pe forumul reno aveati de gand sa va platiti datoria catre Dragos? Nu cred, pentru ca de 6 luni situatia este neschimbata!

Si Capi (Sorin) v-a trimis mesaj, dar ati raspuns cu aceleasi promisiuni pe care le-am primit si eu: " o sa vorbesc cu Dragos sau Ovidiu si le voi plati datoria de 145 dolari"!

Mai este ceva de zis?

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Urat ceea ce faci!! In loc sa pleci capul pentru ca ai gresit, tot tu esti cel cu gura mare.

Poftim?

Pana in prezent consider ca m-am adresat respectuos fiecaruia dintre dumneavostra.

Aveam aceleasi asteptari.

Un lucru e cert si bine de stiut oricum, din start:

- eu nu plec capul in fata nimanui!

Iar scuze nu voi cere nimanui, niciodata.

Pun aici punct acestui subiect pentru ca vad ca se depaseste limita bunului simt.

Mesajul care vi l-am lasat pe renoforum mi-a fost sters, asa ca nu mai aveti de ce sa va faceti griji!

Scuzati-mi nesimtirea de care dau dovada, dar eu nu am limite! Daca nu va trimiteam mesaj privat, nu postam aici si pe forumul reno aveati de gand sa va platiti datoria catre Dragos? Nu cred, pentru ca de 6 luni situatia este neschimbata!

Si Capi (Sorin) v-a trimis mesaj, dar ati raspuns cu aceleasi promisiuni pe care le-am primit si eu: " o sa vorbesc cu Dragos sau Ovidiu si le voi plati datoria de 145 dolari"!

Mai este ceva de zis?

Spiritul de mahala nu va disparea niciodata de pe plaiurile mioritice, din nefericire.

Atat am avut de zis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai ce mai e de zis? Pentru ce atatea comentarii?, achitativa datoria pe care e clar ca o aveti si intradevar mai usor cu mahalaua, deci atentie cum va adresati. Chiar daca suntem in mediul virtual, in spatele ecranului sunt oameni care se ajuta se cunosc si de la care primiti ce oferiti. Daca ar exista cuvant (onoare cred ca este un cuvant greu de inteles), a-ti fi respectat intelegerea avuta si aici pe acest forum a-ti avea numai prieteni. Chiar nu va puteti permite sa va platiti datoria de 145$?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este excelent modul in care ganditi: "- eu nu plec capul in fata nimanui!

Iar scuze nu voi cere nimanui, niciodata."

Stiu ca poate am postat o data de doua ori pe topicul dumneavoastra si nu am dialogat direct, dar...repet, nu este ok.

Am remarcat "jignirea" maxima- ati trecut la campul auto Trabant. EPIC!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now