nionut76

Cat valoreaza masina ta?

16 posts in this topic

Salut. Am gasit azi un link si un calculator. Chiar daca este incomplet poate da macar o idee de pret pentru anumite modele. Daca topicul nu a fost deschis in locul potrivit rog moderatorii sa-l mute unde trebuie.

Aveti linku-ul aici:

http://www.auto.ro/s...169000&an1=2007

Poate ajuta pe cei care doresc sa vanda masina si cer un pret (normal dorit de ei) mult peste cel din piata si apoi incep sa scada din euro in euro poate reusesc sa o vanda

Si alt calculator mai complet dar necesita si informatii suplimentare

http://www.autovehiculerulate.ro/servicii/evaluare-auto.html

Edited by nionut76
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mea e nepretuita :evil6:

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mea-i la fel ca si cea a Matrixxx-ului, desi protesteaza din ce in ce mai urat cand dau in gropi cu ea. :smile:

Ce-i imbucurator e faptul ca valoarea medie la al meu badog (conform calculatorului din primul link), crește proportional cu numarul de km pe care ii adaug acolo :lol: .

Edited by AdiP

Share this post


Link to post
Share on other sites

O masina valoreaza mult pentru proprietar, atata timp cat nu o vinde sau nu o da la casat. Dincolo de momentul asta, valoarea o da cumparatorul dispus sa plateasca. Mi-e frica sa intru pe link, caci s-ar putea sa nu-mi mai pretuiesc masina la fel de mult cum o fac acum. Promit sa o fac, doar cand voi dori sa ma despart de ea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca a-si reusi sa vand S40-ul meu la preturile afisate in cele 2 link-uri.......... :hello2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

De 244 nu mai spun nimic;

Nu este calculator pentru "valoarea " lui

:smile:

Edited by volvo 244

Share this post


Link to post
Share on other sites

Conform primului program investitia in AUR este o prostie ! Cumparati XC90 -uri , pretul lor creste ametitor !

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Conform primului program investitia in AUR este o prostie ! Cumparati XC90 -uri , pretul lor creste ametitor !

De ce spui asta? Nu sti cum sa scapi de al tau? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca stiam, pana acum lua cineva legatura cu tine, din partea mea :) ... pentru ca al tau xc90, imi place :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

destul de realist calculatorul din linkul 2

in ideea ca acela ar fi pretul pentru o masina in stare foarte buna, iar din acela sa scazi cam ce nevoi ar avea, ca nu prea sunt sh-uri perfecte

Share this post


Link to post
Share on other sites

S40 din 2008 cu 40,000 la bord cu 10,000 euro ?

Din 2011 ei zic ca nu au date relevante.

Cat ar iesi un C30 2011 cu 40,000 in bord?

Edited by icarus86
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

S40 din 2008 cu 40,000 la bord cu 10,000 euro ?

Din 2011 ei zic ca nu au date relevante.

Cat ar iesi un C30 2011 cu 40,000 in bord?

C30-ul tau ar iesi la 15.000 acolo unde esti, chiar mai bine. Aici ...mare scofala nu rezolvi. Primul link e mai mult...de forma. Nu-i complet si nici nu e realist. Al doilea se apropie cat de cat de adevar dar necesita cateva date suplimentare si nu in ultimul rand tu stii foarte bine ca pretul e facut de piata. Pacat ca ai o masina noua si buna si daca ar fi sa o vinzi la 2 ani dupa achizitie pierzi mult tare la ea. Tocmai de asta recomand buy back ori vanzarea unde esti tu si nicidecum aici. Aici se tine cont de ce exista in targuri, net etc si la 15 mii euro ai alte posibilitati de achizitie. Ca sa nu-ti mai zic ca deja a aparut V40-ul nou la 16 mii euro motorizare D2. Sh binenteles

Edited by nionut76

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oare asta cat valoreaza?Il vedem maine pe autovit cu vreo 140 tkm? :D

post-312-0-77971200-1365443240_thumb.jpg

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar arata super masina la km pe care ii are si pare foarte intretinuta, asa ca nu m-ar mira sa apara la noi, cu maxim 160k km. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

492.000 e si-asa fix sub limita psihologica de 500.000. Dubios oricum.

Am vazut cu ochii mei Passat-uri Variant cu 6-700.000km in Germania, taxiuri, gata de trimis spre Romania.

Volvo-ul asta va ajunge la noi sigur cu 192.000.

Edited by icarus86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now