Guest florian417

revizie in Austria

12 posts in this topic

vreau sa fac revizia cu schimb de curea distributie la 85000 in Austria .

Ce ziceti ? se poate    e mai scump oare ?  undeva pe linga Salzburg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am facut pina la urma revizia la Otopeni. Acolo am preferat sa schiez decit sa caut service chiar si cu www.

La Romania mi-au cerut 57 milioane pt revizie la 87000km si nu le-amdat decit 47 mil lei ca nu mai aveam . Pt diferenta trebuiau sa mai schimbe bieleta + 2 tampoane motor. Cind au vazut ca nu mai am bani si i-am intrebat cind se strica de tot , au zis ca mai merge pina la urmatoarea revizie.-- banditi

Pt 47 mil au schimbat asa:

Ulei, filtru ulei , benzina, aer, polen, oring injectoare,curea distributie , rola 2buc, alta curea, senzor pozitie, rulment roata fata( cum naiba de s-a stricat la asa putin KM , huruia ) si pivot stinga si atit.

Ce ziceti? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ai reusit sa obtii si un pret din Austria?

Chiar eram curios cam ce tarife se practica pe-afara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sal, am un prieten care a facut o revizie la un v70 la 160 de mii km 

a platit 700 euro si a zis ca au schimbat multe piese dar asta in germania

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am facut revizia de 20.000 in Germania cu 315 euro, uleiuri, filtre si ce se mai face la revizie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

WTF!!!! , este bataie de joc !! la un service obisnuit dadeai maxim 2000 lei  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce naiba fratilor?

Ajungem sa ne facem reviziile afara din cauza faptului ca ai nostri sunt inca incapabili sa tina pasul cu aia?

Plus ca te mai si plimbi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e vorba de incapabilitate , este vorba de nesimtire , adica profituri mari pe niste servicii "ieftine"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vrut sa zic un pic mai voalat, ca oricum exista nesimtire in toata tara asta (forumul nostru se exlude), dar afara de spaga cu multe zero-uri nu se simte nimic.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

asa va trebuie daca tot continuati sa mergeti la Primus, dupa toate cite s-au scris pe-aici...Mai duceti-va, poate-si schimba inca o data masina fiul patronului ,ca merita tot ce-i mai bun toata conducerea de-acolo - nu de alta.  :violent5:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now