Cristian Scutaru

Intalnire in Nordul Germaniei zona Hamburg

39 posts in this topic

E frumos la camping dar uiti niste lucruri esentiale. Germania este plina de asa ceva. Si sunt dotate cu de toate. La noi te duci si te bazaie musca si maneaua lu' altu de la cortuo vecin. Plus ca multi au vorba ta autocaravana ori rulote. Noi nici nu ne punem carlig pe masini dar sa mai si tractezi rulota dupa tine. Plus ca ai sari in sant cu ea cu tot la ce drumuri sunt in tara. Comparam dar vorbim de 2 lumi diferite. Si tu cred ca realizezi asta avand in vedere ca ai trait in ambele locuri.

Vad ca au pavilioane, au mese, scaune, gratare, butelii... Oamenii sunt dotati. La noi cine cumpara asa ceva? Masa ca masa, un scaun pliant treaca mearga dar pavilioane speciale de nu stiu cati metri patrati...mai greu.

Sunt multe intalniri care se organizeaza asa dar hai sa ne gandim...in Romania unde am putea realiza asa ceva? La noi camping-urile arata deplorabil. Daca te duci odata la toaleta nu-ti mai trebuie in veci sa calci pe acolo.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar trebui cautata o locatie , eu stiu 3 campinguri in judetul mures , oragnizate , au casute, au toalete , e curat ! Exista si la noi , si sunt sigur ca sunt si prin judetul bv , si alte zone montane .

Eu am propus sa gasim o locatie de genul asta , care sa permite si o pensiune (cazare pt cine vrea ) camping pt cine vrea la cort , sau sa doarma in masina de ce nu . Ar atinge toate paturile sociale .

De volvisti , si cei care nu au / nu vor sa cheltuie banii pe cazare , poate omu se simte mai bine daca doarme in masina lui / cort.

Eu am propus sa fie o singura locatie pt. Toate nationalele tocmai ca e greu sa gasesti pensiunea vis-a-vis de camping , + parcare mare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suna bine dar dupa cum vezi lumea este divizata. Munte/mare. Si in alte zone/doar mijlocul tarii, traditionalisti/modernisti, nationala volvo/intalnire posesori volvo forum club-volvo, pensiune/hotel/camping...etc.

Tocmai de asta s-a divizat si forumul din Germania. Ca nu se ajunge la un consens. Si nici nu cred ca se va ajunge vreodata fiind multe personalitati diferite.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Int-o zii pana la batranete ionut , gasim solutii :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,daca la anul se va stabili o data prin vara poate sunt si alte persoane de acord care vin din diferite parti ale lumii spre casa si ar putea veni la intalnirea in Germani,ma gandesc eu asa ca poate vin multi acasa si tranziteaza Germania,noi cei din Uk am veni...numai bine!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu as veni in Germania , dar depinde de locatie , perioada , si daca sunt acceptate volvourile care nu sunt 850 , s70, v70

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

"voi sunteti organizati, cu cort, cu gratar..."

Iar voi sariti de "fund" in sus ca la Intalnirile din Romania se lasa cu gratare....facute de aia "traditionalisti" :evil6:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu a sarit nimeni in sus ca se face un gratar dar nici asta( gratarul) sa fie scopul principal al unei nationale. Oricum vorbim de 2 lumi diferite. Asa cum am mai spus nu se supara nimeni ca va intalniti si stati la gratare dar nu-i mai spuneti Nationala. Asta s-a tot spus. Asa cum aia in Germania nu au pomenint vreun cuvant de nationala.

Si puteti sa faceti gratare fara numar. Doar nu-i mai spuneti nationala. Despre asta am tot discutat. Nationala e altceva.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, abia astept sa vad ce este Nationala - ca eu se pare ca inca nu stiu...

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

O idee ai cat de cat :) Doar ca te faci ca nu stii :)

Deocamdata 2015 se tine in Venus la Hotel Dana.

Oricum ar fi interesant de facut o asemenea intalnire undeva intr-un camping. Dar repet, ma indoiesc ca avem un loc amenajat asemeni celor din afara tarii.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by nionut76

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oricum ar fi interesant de facut o asemenea intalnire undeva intr-un camping. Dar repet, ma indoiesc ca avem un loc amenajat asemeni celor din afara tarii.

Daca vrem, putem face! Oricum, TU ai dat dovada ca vrei si ca se poate! ;) ... asa ca daca se vrea, ma alatur. Si asta se poate extinde, si anume tuturor iubitorilor de auto si moto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se poate dar nu cunosc locatii.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta implica un proiect, nu mare, dar necesita timp, alergatura, bani si bineinteles bunavoie! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai sa continuam discutia pe topicul nationalei

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now