parola

Cretini cu masini la fel....

23 posts in this topic

  O viteza excesiv de mare pentru NOVa :))

  Mai am si eu o Nova si o mai alrgam si eu cand eram grabit cu 170-180 km dar simteam ca-mi luam zborul si plus siguranta  0 cu minus :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

LOL

Nova aia mai mult de 180km/h nu avea, priviti aici un BMW cu 220km/h

a se observa cit de repede trec liniutele albe de pe asfalt :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

aveti dreptate nu cred ca dacia o avut atat

eu aveam o dacie 1310

motor de renault 1400 carb dublu (renault 11)

cutie fuego punte fuego jenti aliaj (gume 185 60 13)

am fost cu ea cu 200 dar nu mai era sigur discurile de frina o crapat la o frinare

150 160 mergea linistit la 3500 de ture (in a 5a)

deci nu i pt dacii viteza asta

dar era fain cind mai depaseam cu dacia  masini mai noi straine

nu v-am zis motorul era 1400 dar am pus set de 1600

modificat (bara de torsiune spate era de 28 mm original 14)

asai si 244 dieselul actual maxim pe drum drept 180 merge

Share this post


Link to post
Share on other sites

WTF...cre ca avea km-ul dat peste cap (BULIT)...sa induca lumea in eroare :D

Sa fim seriosi...mai mult de 200 - 210 km la ora nu avea ^-^.....chit ca avea motor de golf pe dacie :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

De aceea ii scoate SMURD-ul "carne tocata" dupa un accident !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

cretinii astia mai bine ar face bunjee jumping fara coarda... ar crapa numai ei, asa, pe sosea mai omoara si nevinovati  >:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai in siguranta esti intr-un tomberon cu reactie decat intr-o nova la 200+.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai in siguranta esti intr-un tomberon cu reactie decat intr-o nova la 200+.

sa nu mai zic de sensurile giratorii din targu jiu si cum intra lumea-n ele ? de 2 ori am fost nevoit sa pun frana si sa opresc masina complet desi eram deja inscris in sensul giratoriu ca s-au gasit 2 neni sa intre fara sa se asigure sau ca a intrat si cel dinaintea lui.

faza e ca tot ei comentau si vociferau sau incepeau sa-mi dea explicatii ca a trecut si cel dintea lui.

geeez....

tot cu dacii erau... o solenta si un logan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dacia Nova... 230 km/h ? Caroseria si suspensia nu sunt proiectate sa ajunga la viteza aia :))

Se mai intreaba lumea cum de ajung shaorma dementi ca astia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa nu mai zic de sensurile giratorii din targu jiu si cum intra lumea-n ele ? de 2 ori am fost nevoit sa pun frana si sa opresc masina complet desi eram deja inscris in sensul giratoriu ca s-au gasit 2 neni sa intre fara sa se asigure sau ca a intrat si cel dinaintea lui.

faza e ca tot ei comentau si vociferau sau incepeau sa-mi dea explicatii ca a trecut si cel dintea lui.

geeez....

tot cu dacii erau... o solenta si un logan.

ce sa facem asta e tara noastra... oameni de 2 bani in special pe shosele

asa de chestie zic ...daca vrea cineva sa vada un comportament exemplar in ce priveste shofatul sa mearga in Irlanda.

si la faza cu sensul giratoriu ... au mai fost acum cativa ani 4 tineri in spania care se dadeau smecheri cu masina( aia macar aveau m3) si au intrat cu 230 in sens, au sarit peste el si s-au trantit direct intr-un palmier.....sa vedeti acolo carne tocata...toti au murit pe loc clar!!...

Hop si tu ....dar ai dreptul la 1-a  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  In afara  faptului ca fac ce fac unii cu masinile lor ,de ce  nu tin miinile pe volan la "9" si "3" ? Vor sa le tina pe piept  asa de tineri?Dupa ei mai "iau" in ceruri si altii nevinovati .Si sint multi care conduc asa "smechereste " ...Atita smecherie incit....

Share this post


Link to post
Share on other sites

   In afara  faptului ca fac ce fac unii cu masinile lor ,de ce  nu tin miinile pe volan la "9" si "3" ? Vor sa le tina pe piept  asa de tineri?Dupa ei mai "iau" in ceruri si altii nevinovati .Si sint multi care conduc asa "smechereste " ...Atita smecherie incit....

E gresit la 9 si la 3. Corect e la 10 si la 2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

C-avea sau nu 300 km/h e mai putin important.

Intrebarea mea e:

Mai este nevoie de acceptul prealabil al mortului pentru donarea de organe?

No ofence, dar, ar trebui sa fie obligatoriu acceptul asta pentru motociclisti si de ce nu soferi.

Macar sa se aleaga ceva bun de pe urma nenorocirii altor nevinovati care au avut nesansa sa le iasa in cale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O chestie interesanta de la titi aur (aporpo de tinut mana pe volan si viraje)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate alege familia in locul mortului dar este birocratie mare, ar merge facut un proiect de lege in acest sens .

Share this post


Link to post
Share on other sites

O chestie interesanta de la titi aur (aporpo de tinut mana pe volan si viraje)

Nemaipomenit exemplu ^-^...Multumim!!! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

C-avea sau nu 300 km/h e mai putin important.

Intrebarea mea e:

Mai este nevoie de acceptul prealabil al mortului pentru donarea de organe?

No ofence, dar, ar trebui sa fie obligatoriu acceptul asta pentru motociclisti si de ce nu soferi.

Macar sa se aleaga ceva bun de pe urma nenorocirii altor nevinovati care au avut nesansa sa le iasa in cale.

la masini inca nu am auzit dar in cazul motocicletelor e o chestie legata de problema prelevari de organe de la accidentati. in germania este o firma care te ajuta cu nu stiu cat la suta din suma unei motociclete dar cu conditia ca daca ai accident si mori pot sa iti ia organele pentru transplant.

nota explicativa catre domnul tare atent la cum scriu, Danyx: am scris "shosele" si "shofat" din obisnuinta ca pe anumite programe de chat nu sunt diacritice si se foloseste "sh" pt stiti dumneavoastra ce litera :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

offtopic:

te amendeaza oricum, e setea mare pe criza asta  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E gresit la 9 si la 3. Corect e la 10 si la 2.

Da.Cind nu erau airbag-uri montate in volan ,de acord cu tine .Acum exista motivatie la cele spuse de mine , "3' si "9".NU am inventat eu asta ;D.Am mai ascultat  niste pareri ale unor instructori auto privind siguranta in conducere ,prevenire accidente etc de la Mercedes acum ceva vreme cind m-ai veneau in tara la autorom .La deschidere airbag in treapta maxima ,la impact major  ai sa vezi ce "bine " este .SA tii miinile unde doresti tu.Este teorie dar asa putem preveni practic ceva  si nu ,pompieristic

SCUZE de offtopic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now