Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

BogdanG

Vand instalatii xenon OEM/iluminare LED interior si exterior

277 posts in this topic

"Bogdan", ce producator sunt? ^-^...ma intereseaza sa imi pun si eu ;D

Apropo, ca idee, la primus cat iti ia pentru o instalatie xenon? ;D...evident, pentru modelul meu ^-^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce model ai tu,ca la profil nu e trecur?

Am presupus ca este S40 II!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@agresor producatorul este Fuqiang iar brandul lor este FUSTRONG

Eu iti recomand instalatia asta cu Balast Fustrong 12V 35W model FS01 =400 RON /450RON pt 55W.

Astea nu dau nici un fel de probleme la S40 2 si cand zic probleme ma refer la stergatoare arse, erori etc.

Montajul este 50 RON si cuprinde si un pahar de Pepsi cu 4 cuburi de gheata, refill-ul gratis, cuburile de gheata contra cost :smile: .

Tizule tu esti multumit mai de Fuqiangi ?  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce model ai tu,ca la profil nu e trecur?

Am presupus ca este S40 II!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@agresor producatorul este Fuqiang iar brandul lor este FUSTRONG

Eu iti recomand instalatia asta cu Balast Fustrong 12V 35W model FS01 =400 RON /450RON pt 55W.

Astea nu dau nici un fel de probleme la S40 2 si cand zic probleme ma refer la stergatoare arse, erori etc.

Montajul este 50 RON si cuprinde si un pahar de Pepsi cu 4 cuburi de gheata, refill-ul gratis, cuburile de gheata contra cost :smile: .

Tizule tu esti multumit mai de Fuqiangi ?  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@agresor producatorul este Fuqiang iar brandul lor este FUSTRONG

Eu iti recomand instalatia asta cu Balast Fustrong 12V 35W model FS01 =400 RON /450RON pt 55W.

Astea nu dau nici un fel de probleme la S40 2 si cand zic probleme ma refer la stergatoare arse, erori etc.

Montajul este 50 RON si cuprinde si un pahar de Pepsi cu 4 cuburi de gheata, refill-ul gratis, cuburile de gheata contra cost :smile: .

Tizule tu esti multumit mai de Fuqiangi ?  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@agr350r Nu se topeste nimic stai linistit .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut !

Se pot pune leduri (verzi vreau) in ceasuri si in consola centrala la un S40 din 98' ?

Intreb deoarece verdele ledului este mai vioi sa zic asa decat verdele beculetelor...

Si.... o instalatie xenon de 55w pe scurta tot pt S40 din '98-are farurile schimbate(bifocale) si cand dau lunga se stinge scurta.... si mai vad fix...pixu...

Vreau oferta deocamdata, pentru ca schimbarea uleiului bate la usa si are intaietate...

Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.Sincer sa fiu leduri verzi nu am pus niciodata, teoretic se pot pune practic nu stiu daca gasesc baghete de leduri verzi pt ceasuri, alea trebuie iluminate cu minim 10 baghete a cate 3 leduri ca altfel ies numai pete de culoare .

2. Nu ai ce face cu 55W pe far reflexiv, astea sunt numai pt lupa .

3. Se rezolva problema stinsului scurtei tragand alta instalatie electrica, am facut asta la mai multe S40/V40-uri .

Pret pt leduri cam 5 RON/led deci ceasurile ajung la 150RON iar clima cam 50RON +150 RON manopera .

Pret xenon H7R 350RON+instalatie electrica suplimentare 75RON+manopera 75RON=500RON

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut !

Se pot pune leduri (verzi vreau) in ceasuri si in consola centrala la un S40 din 98' ?

Intreb deoarece verdele ledului este mai vioi sa zic asa decat verdele beculetelor...

Si.... o instalatie xenon de 55w pe scurta tot pt S40 din '98-are farurile schimbate(bifocale) si cand dau lunga se stinge scurta.... si mai vad fix...pixu...

Vreau oferta deocamdata, pentru ca schimbarea uleiului bate la usa si are intaietate...

Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e foarte simplu tizule, la baza e H4 si ala taie scurta cand dai lunga, trebuie un cablaj de H4 si nu le mai stinge .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce cablaj mah,bati campii,trebe un releu pus unde trebuie si merge fara probleme

Si daca eu am facut la fosta mea masina,care merge inca,inseamna ca merge

Share this post


Link to post
Share on other sites

-la clima am reusit sa le pun eu...(deh ma joc cu leduri de cand eram mic..., mai greu cu desfacutul bordului la inceput...)

-la ceasuri-ma mai gandesc, mai ales ca e posibil sa le schimb. mai sunt butoanele de la geamuri si din stanga de la blocul de lumini... n-am reusit sa scot plasticul ala nici mort...(am desfacut cele 2 suruburi de dedesubt...)

- farurile nu le-am schimbat eu, ci vechiul proprietar si nu contest ce si cum s-a facut... chiar nu stiu daca imi trebe alta instalatie , este posibil sa mearga doar schimband releul...

am mesterit ceva la farurile lu pretena-mea de pe fiat si a fost ceva legat de releu....

astept banii pt xenoane....

Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tizule tu o faci cum vrei tu eu o fac cum stiu eu ca merge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sper sa nu faci cu brevetul de la Primus ca aia consuma relee si cablaje!

Oricum mai simplu decat un releu si un fir ce poate fi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai un releu si un fir pun si eu, de fapt 2 fire, cate unul pt fiecare balast .

Share this post


Link to post
Share on other sites

un kit h4  oare merge pe  masina mea volvo 460  ?

daca da la ce pret mai este?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu recomand H4 pe 460, pur È™i simplu se vede foarte prost, nu focalizează bine È™i nici tu nu vezi bine È™i nici aia de vin din contrasens nu se simt foarte bine .

Din experienta vorbesc nu din auzite, iÈ›i recomand să o laÈ™i asa, eventual să mai strângi bani È™i să-ti pui niÈ™te lupe cu bixenon, ale sunt 600 RON +250 RON montajul, eventual poti pune si 2 lentile clare, farurile clare chiar arata mai bine si ajuta lupa, alea mai costa 300 RON setul .

Este mai scump dar nu ai probleme nici cu politia nici cu ceilalți din trafic .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut nea Bogdane....am "tovaras" care si-ar pune niste xenoane pe un Opel Signum din 2004...crezi ca s-ar putea aranja???!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normal ca se poate, dar recomandarea mea este balasturi de 55W pt ca are lupa, astea sunt 450 ron.

Montajul este gratuit asa ca promotie de vara ;D

Mai punem o data lista de preturi.

Instalatii xenon o singura faza bec H1/H3/H7/H9/H10/H11/9005/9006/880

cu Balast Fustrong model FS12 12V/24V @35 W =300RON

cu Balast Fustrong 12V 35W model FS09=350 RON

cu Balast Fustrong 12V 35W model FS01 =400 RON /450RON pt 55W

Instalatiile cuprind 2 becuri, 2 balasturi + cele necesare montajului .

Pentru instalatie cu bec H7R sau D2R/D2S se adauga 30RON .

Am balasturi pt bec D1S pret 150 RON/buc .

Garantie 12 luni completa (balast+bec) .

Pret ballast =100RON/buc model FS12/FS09

Pret ballast =150RON/buc model FS01

Set becuri o singura faza=150RON

Set bec D2S/D2R/H7R=180 RON

Manopera montaj pt auto VOLVO =50 RON

Deviza mea ramane aceiasi, cine vrea mai ieftin sa ia din alta parte .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Becuri marsarriere cu LED

Volvo V70

[attach=#]

Audi A4

[attach=#]

[attach=#]

Pret 150 RON setul de 2 buc .

[attach=#]

-instalatie 35W balast normal 53E

-instalatie 35W balast slim 79E

-instalatie 35W balast CANBUS PRO (conceput special pt BMW si Volvo dupa 2006)

-instalatie 50W balast slim 109E

-instalatie 55W CANBUS PRO 110E

Neon de pozitie, are avantajul ca lumineaza 360 grade, deci se lumineaza toata oglinda.

[attach=#]

Pret 17 E setul .

Pozitii led (cu 3 leduri) 27 lumeni pret 10 E

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt mai puternice decat orice pe piata, chiar si decat cele cu 24 LED pe care le comercializez acum, dar nu mai am timp sa fac astfel de becuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna, tocmai mi-am schimbat masina mea veche cu v 40 din 2001 si ma intereseaza un pret pentru un kit de xenon cu Lupa pentru bec h7 si un set de leduri de pozitie. Ce imi recomanzi si cat ma costa? Mersi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutari

tocmai am fost la BogdanG sa instalez xenoane, pt un S40 nou.

toate bune si frumoase, instalare ok, becurile functioneaza frumos

recomand

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.